Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle wibruje przy przyspieszaniu.


mateuszis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem mój polega na tym ze przy przyspieszaniu są odczuwalne wibracje całego samochodu aż wszystko się rozmazuje w lusterkach.

Po ruszeniu w zakresie 30-40km/h występuje telepanie bardzo silnie odczuwalne a później już tylko wibracje bez względu na obroty silnika i bieg gdyż posiadam skrzynie automatyczna. Czasami wibracje są a czasami nie ma, często ustają po najechaniu na nierówność np tory kolejowe, lecz nie zawsze.

Silnik po generalnym remoncie: wymieniony praktycznie w całości + regeneracja osprzętu(turbo, dwumas)

2.0TDI BKD + Multitronic

Ahh bym zapomniał mam także problem z odpalaniem silnika gdy jest rozgrzany do 90*C rozrusznik nim zakreci ale auto dławi sie i agresywnie skacze miedzy 300-600 obrotów, dopiero dłuższe przytrzymanie rozrusznika odpala go ze zgrzytem ale równo, gdy temp spada do ok 40*C lub temp otoczenia silnik odpala od strzała bez zgrzytu i skoków obrotów.

Proszę o wstępna diagnozę i pomoc. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem idetnyczną sytuacje jak Ty kolego,mi jeden mechanik/magik,polecony zresztą,wymienił dwumas :facepalm:.Okazało się z czasem że przyczyną wibracji była półoś od strony pasażera-jak ręką odjął.Może zacznij od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spotkałem sie z tym ze jak chciałem przyspieszac w bkd silnik dostawał silnych drgan a jak złapał wyższe obroty to przestawało okazało się ze były wyrobione gniazda pod pompowtryskami podtoczyli wymienili gumki na pompkach i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeważnie jak problem jest z wibracjami podczas przyspieszania to winne sa przeguby wewnętrzne potrafią wprowadzić auto w takie wibracje ze masz wrażenie że auto się porusza na boki jeżeli miałeś demontowaną skrzynie to możne coś źle poskładali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musieli coś źle złożyć-przeguby te 3 punktowe sie sypią...to 1 z wielu standardowych usterek audi i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...