Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem - brak sterowania elektrycznych szyb, centralnego zamka oraz podświetlenia


Fipomat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nadzieję, że może tutaj ktoś mi pomoże. Ale od początku : postanowiłem w swoim aucie Audi A4 B5 (1998rok) dołożyć pilot zdalnego sterowania zamkiem centralnym (teraz tego żałuje ale cóż za późno :facepalm:). Zakupiłem moduł firmy MaxisCar taki jak na poniższym obrazku:

Maxicar_686_BMW_4d128d308ceee.jpg

Wyczytałem, że w swoim aucie mam system pneumatyczny i zastosowałem odpowiedni schemat z instrukcji. Niestety bez pozytywnego efektu. (wpiąłem się w wiązkę na słupku kierowcy przy przednich drzwiach). Postanowiłem więc zastosować sterowanie masą i przy podłączaniu niechcący podałem masę na kabel niebiesko czerwony (wcześniej pomierzyłem na nim 12V) i doszło do zwarcia:/ Teraz mam problem. Nie mam centralnego, sterowania szybami oraz oświetlenia przy wsiadaniu. Sprawdziłem bezpiecznik nr. 6 oraz chyba 34 które odpowiadają za zabezpieczenie centralnego zamka. Wyczytałem że za sterowaniem tymi rzeczami odpowiada u mnie pompka centralnego zamka (8L0 862 257 L). Myślałem że może został upalony wewnętrzny moduł jednak znalazłem w swojej okolicy na szrocie podobny 8D0 862 257 E jedyna różnica to możliwość sterowania z pilota, ale po podłączeniu zero reakcji (wykluczam więc uszkodzoną pompkę) tak jak na mojej. Stąd moje pytanie do znawców tematu czy gdzieś po drodze mogę znaleźć dodatkowe zabezpieczenie, przekaźnik lub coś innego gdzie mogę szukać przyczyny problemu?? Temat jest o tyle nieciekawy że miałem otwarte okno podczas montażu i teraz nie mogę go zamknąć:/ Będę wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wszytskie bezpieczniki, rowniez te ktore znajaduja sie gleboko nad nogami kierowcy, za przekaznikami.

Bez_tytu_u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...