Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 Turbo]-potrzebny dobry fachowiec od turbin...


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od jakiegos czasu borykam się z problemem związanym z samą Turbosprężarką bądz osprzętem.Z tego co wiem Turbina nie pompuje czy też nie umie uzyskać ciśnienia ale sama Turbina jest podobno ok.Samochód strasznie dużo pali nawet 15ltr. na setke w trasie przy spokojnej jezdzie.Studiowałem tutaj już fora na temat Turbin ale moge tylko snuć domysł co to mogłoby być.Mam Vag-a i interfejs z dwoma liniami K. Bawiłem się już tym sprzętem ale jeszcze nie umiem go do końca rozgryzć.Nie umiem np. zrobic bloków pomiarowych.Zresztą samochód był już u mechaniora ale nic z nim nie umiał zrobic.Powiedział że coś tam jest namieszane.Stąd tez szukam jakiegoś dobrego fachowca w Woj. Śląskim w okolicach od Katowic do Częstochowy ,mogą być też Gliwice i okolice ,który ma turbine w małym paluszku zrobi małą diagnostyke Vag-iem ,posprawdza i już będzie wiedział co jest grane.Możecie mi klubowicze kogoś polecic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zachowanie się sondy Lambda, bo może masz cieknące wtryskiwacze.

Zrób test pod obciążeniem na 3 biegu i sprawdzaj wartości w 25 bloku.

Miedzy 2 i 3 pozycją nie może być większej różnicy niż 5 ms (zanotowana przy 4000 rpm).

Blok 2 pozycja 3 -> Zerknij też na czas wtrysku (mniejszy niż 3 ms na wolnych obrotach).

Grupa 5 poz 4 zakres między 1.8...4.0 g/s

Grupa 9 poz 3 -> napiecie Lambda

Grupa 13 test na obciążeniu (sygnały spalania stukowego) niższe od 12 i różnica między poszczególnymi nie wieksza niż 6

Grupa 27 test na obciążeniu:

poz 1 nie więcej niż 5 ms

poz 2 od 0,5 do 8 ms (czas wtrysku)

poz 4 sygnał otwarcia N75 (jesli 5 % to auto w trybie awaryjnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za instrukcje.Zrobie te testy może jeszcze dzisiaj.Powiedz mi jeszcze "szogun0" czy posiadasz jakies wzorcowe tebele bloków pomiarowych do AEB ,czy może te zamieszczone na forum również odpowiadają silnikom o kodzie AEB mimo że kod ten nie widnieje w 1 tabeli.Jeszcze raz dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazły by się jakieś wzorce ;) , ale 1.8T mają bardzo podobne.

Na forum Master'sa są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazły by się jakieś wzorce ;) , ale 1.8T mają bardzo podobne.

Na forum Master'sa są dostępne.

Na forum masters'a są owszem bloki z tym że nie ma tam w tabelach AEB, "szogun0" masz moze jakies specjalne dla AEB ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master's już napisał, że niewiele się one różnią, niekiedy o 1 ms. Jak znajdę trochę czasu to podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...