Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja włącza się po czym wyłącza


Chudy3321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dużo szukałem na forum oraz na innych stronach i nie znalazłem dosadnych odpowiedzi.

Kupiłem Audice z 95r. Właściciel twierdził, że do nabicia tylko.

Klimatyzację nabiłem, test szczelności i wgl. przeszła pozytywnie.

Odpalam silnik, włączam klimę. Działa, słychać charakterystyczny dźwięk i przygaszenie silnika, czuć zimne powietrze.

Po ok 5-7 sekundach klimatyzacja się wyłącza i nie ma już opcji ponownego jej włączenia, trzeba zgasić silnik i uruchomić na nowo

wtedy można znowu ją włączyć, lecz znów gaśnie po czasie.

U mechanika, po podłączeniu kompa powiedział mi, że jest to, cytuje: "przegub przewodu klimatyzatora" - dosłownie, zapisałem aż.

Niestety nic na ten temat nie znalazłem.

Pobawiłem się z kodami w panelu i jeżeli chodzi o czujniki temperatury wewnętrznej to czujnik G86 - czujnik temperatury wewnętrznej, w podsufitce, wskazuje temperaturę -48 oraz na kanale 2 wyskakuje wartość 255 oraz na kanale 1 wskazuje 2.1 - co oznacza uszkodzenie tego czujnika.

Problem pojawia się również z czujnikiem G56 - Czujnik temperatury wewnętrznej, w desce rozdzielczej, temperaturę pokazuje normalnie, jednak na kanale 3 pokazuje wartość 128 co wskazuje na jego uszkodzenie.

Teraz moje pytanie to czy te czujniki mają wpływ na rozłączanie klimatyzacji?

Jeżeli tak to moje pytanie brzmi również gdzie znajdę czujnik G86, od razu zaznaczę, że lampkę rozebrałem i w podsufitówce go nie ma.

Z góry dziękuję za przydatne odpowiedzi i pozdrawiam.

---------- Post dopisany 13-07-2014 at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany 12-07-2014 at 15:40 ----------

Jest ktoś w stanie mi pomóc ;>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za duze opory przeplywu w ukladzie. Cisnienie rosnie do duzej wartosci i czujnik rozlacza kompresor.

Na poczatek osuszacz i dlawik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepne do tematu. W mojej audi b5 1.9 tdi afn problem jest taki ze klima cały czas się rozlacza. Przez chwile dziala poprawnie po czym włącza i wylacza caly czas. Klima jest nabita a cisnienia są ok. Wymieniłem czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia i kompresor. Żadnych błędów na vagu nie ma. Jestem już bez sił bo walcze z tym problemem od kilku dni. POMOCY! !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przede wszystkim dzięki za odpowiedź Dev. Auto kupiłem od gościa, który wziął je w rozliczeniu.

Sam twierdził, że najprawdopodobniej do nabicia, mało wiedział o tym aucie.

Dużo było grzebania, ale panel klimatornika musiał być wymieniany. Były one dosyć awaryjne, a jest kilka kodowań i ciężko jest

dobrać te właściwe. Dlatego też np. gdy wejdę w Panel wskazuje mi bład czujnika w podsufitce, którego właściwie tam nie ma.

Pokazuje dużo innych też błędów, których pokazywać nie powinien bo nie ma czujników w tych miejscach.

Po długich oględzinach i szukaniu przyczyn doszedłem do tego, że klima podłączona jest na krótko. Szkoda, że poprzedni właściciel nie przekazał tego, właścicielowi od którego kupiłem auto. Przełącznik na klime był ukryty pod kierownicą w tak niewidocznym miejscu, że nigdy w życiu bym go nie zauważył. Chciałem na początku wymienić panel, poszukać odpowiedniego, ale tak właściwie to po co? Pstryk i działa, szkoda kasy na takie naprawy.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź, problem rozwiązany. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...