Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czy to uszkodzona wiskoza w A4 B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio robiłem przekładkę przodu do mojego TDI (maska pas przedni chłodnice lampy zderzak i WISKO)od 1,6 benz i po złożeniu zauważyłem że przy przegazowaniu czy to na zimnym czy na ciepłym huczy jakbym miał V8 na zimnym torchę mniej. Wentylator na postoju czy to na zimno czy na ciepło spokojnie obracam jak i nawet zrobi z pół obrotu przed zatrzymaniem. Jak trzymam wentylator to spokojnie mogę go trzymać jak auto jest zapalone nawet przy przegazówie nie ma problemu z utrzymaniem natomiast jak je puszcze i się rozpędzi na ciepłym nie idzie go już zatrzymać i przy przgazówie huczy jak cholera. Czy to juz koniec WISKO. Temp silnika na kanale 49 tak jak teraz utrzymuje się cały czas na 87-90st.

Opublikowano

jak wiatrak po zwiekszeniu obrotow kreci sie szybko to zasprzeglone jest i nadaje sie do wymiany

Opublikowano

Z twojego opisu raczej rozumiem ,że visco jest sprawne ale łożyska mogą być do wymiany.Wymiana tych łożysk to nie jest taka prosta sprawa.

Opublikowano
  • Autor

Łożyska a nie jest tam tylko jedno to w silniku na które nakładasz wisko i dociągasz tą śrubą z tyłu pod alternatorem, jest jeszcze gdzieś jeszcze jedno łożysko między wisko a osią.

Opublikowano

O tym własnie myślę .Ale tam chyba występują dwa . Jedno obok drugiego.A wymiana ich wiąże się chyba z demontażem tej "płyty" trzymającej.

Opublikowano

jest tam 1 wisko... jak coś mam takie z 1.9 za 60pln sprawne

Opublikowano
jest tam 1 wisko... jak coś mam takie z 1.9 za 60pln sprawne

Wisko jest jedno . Ale śruba którą mocujesz to wisko do korpusu jest dosyć długa i myślę ,że przechodzi przez dwa łożyska umieszczone w korpusie. To właśnie te lub to łożysko {jeśli jest dwurzędowe jak w piaście przedniego koła} mogło paść. Po za tym chyba ,żadna "oś" nie jest mocowana na jednym łożysku . Na 100% nie pracowałaby w osi obciążona paskiem napędzającym.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.