Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie kamery cofania


Wilas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy ktoś obeznany może powiedzieć mi od czego (tzn. gdzie podłączyć) są te czerwone kabelki wychodzące od chinch video?

7443333300_1393335971.jpgG]kamera-cofania.jpeg[/img]

---------- Post dopisany 20-07-2014 at 00:02 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2014 at 13:32 ----------

Nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Na czerwonym złączu jest zasilanie na żółtym sygnał. Nie podlączaj narazie tego czerwonego przewodu z żółtego czincza i sprawdź czy ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być jakieś masowanie ale dziwne by to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone kabelki to dodatkowy przewód. Ja użyłem jego do poprowadzenia plusa z lampy do modułu zamontowanego przy radiu.

Wrzucając wsteczny prąd idzie do kamery i do modułu przy radiu.

Mając cały czas napięcie w module miałem migotanie menu w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone kabelki to dodatkowy przewód. Ja użyłem jego do poprowadzenia plusa z lampy do modułu zamontowanego przy radiu.

Wrzucając wsteczny prąd idzie do kamery i do modułu przy radiu.

Mając cały czas napięcie w module miałem migotanie menu w radiu.

Możesz dokładnie opisać co i jak?

Do jakiego modułu? Jakie masz radio?

W tych sprawach jestem zielony więc muszę mieć wytłumaczone "łopatologicznie" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalowałem swoja kamerkę wczoraj i tez miałem taki czerwony przewód przy chinchu - zaizolowałem go i pociągłem zasilanie z modułu od wosza, wszystko działa elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kamerę podłączyłem pod cinch BACK VIEW to się nie działo nic a powinno automatycznie przełączać na obraz z kamery po wbiciu wstecznego.

Jak podłączyłem ją pod VIDEO INPUT obraz jest ale muszę ręcznie wybrać tryb w radiu AUX IN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz radio? nie wiem jak jest w nie ori radiach ale ja przy RNS E musiałem zmienić kodowanie vagiem zeby automatycznie przełączał na kamerkę z tyłu, wiem ze teściu ostatnio montował radio 2 din z kamerka i zasilanie brał z lampy wstecznego żeby dostawała napięcie przy wbiciu wstecznego i się przełączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone kabelki to dodatkowy przewód. Ja użyłem jego do poprowadzenia plusa z lampy do modułu zamontowanego przy radiu.

Wrzucając wsteczny prąd idzie do kamery i do modułu przy radiu.

Mając cały czas napięcie w module miałem migotanie menu w radiu.

Możesz dokładnie opisać co i jak?

Do jakiego modułu? Jakie masz radio?

W tych sprawach jestem zielony więc muszę mieć wytłumaczone "łopatologicznie" :grin:

moje radio to rns-d i nie ma możliwości podłączenia z automatycznym przełączaniem przy wbiciu wstecznego.

Moduł mam chyba taki:

http://car-tronic.pl/interfejs-video-do-podlaczenia-kamery-cofania-audi-rns-d-vw-mfd-seat-mfd-p5911.html

-> zasilanie kamery podłączone pod światło cofania.

-> do dodatkowego przewodu w kablu sygnałowym podłaczyłem plus z lampy (tak jak do kamery).

-> do modułu podłączyłem kabel sygnałowy, a dodatkowy przewód z kabla sygnałowego pod czerwony i zielony przewód modułu.

-> czarny przedów minusowy z modułu podłączyłem pod minus podświetlenia schowka (tak było mi najłatwiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma możliwości, żeby w RNS-D automatycznie przełączał się obraz kamery po wrzuceniu biegu wstecznego? Ktoś próbował?

W MFD gdzie praktycznie jest to samo co RNS-D jest taka możliwość i to od razu działa bez grzebania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ten czerwony kabelek to rzeczywiście jest + zasilanie najlepiej od wstecznego światła żeby radio przełączało się na kamerę po wrzuceniu wstecznego, jeśli radio ma moduł CAN to czerwonego nie podłączaj. Ja bynajmniej tak miałem w swoim radiu - w starym z zasilaniem a teraz z CAN bez zasilania i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...