Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie ele szyb oraz montaż lampek w boczkach


Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie gdzie najlepiej podłączyć wiązkę od ele szyb? oraz gdzie podłączyć wiązkę od lampek, do tej pory nie miałem ani ele szyb ani tych lampek w aucie - jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i jedno i drugie w swoim aucie. Jeśli chodzi o szyby (nie wiem jakie ty montujesz, ja wrzucałem w polifta) to: masa - wiadomo. Plus dto też nie problem - przyłącza masz pod spodem listwy przekaźników - wystarczy poszukać miernikiem. Potem musiałem podłączyć jeszcze jakieś 2 kable od sterowania szybami, też bodajże masę i plus po stacyjce. Aktualnie szyby działają, ale nie jest to jeszcze podłączone tak jak być powinno, ponieważ w przedlificie musiałbym dodać moduł szyb, który będzie wyłączał je dopiero kiedy po wyjęciu kluczyka ze stacyjki otworzę drzwi kierowcy. Warto byłoby podłączyć też domykanie szyb. Ale mniejsza o to.

Jeśli chodzi o lampki to jeśli chcesz aby każda świeciła się niezależnie to jeśli chodzi o tył musisz wymienić krańcówki drzwi na dwu stykowe z polifta. Plus to wiadomo, bierzesz skąd ci się podoba - ja chyba podpiąłem się pod oświetlenie wnętrza. Minus dla tyłu z krańcówke, dla przodu odpowiedni minus możesz znaleźć w kostkach pod osłoną słupków po jednej i drugiej stronie. Dokładnie który to kabel był to nie powiem, ale jest to na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka jest ori z przed lifta i tylko na przednie szyby. Wiązka ma dwa oczka typowo wygląda na plus i minus - i jak rozumiem plus ma być dopiero w momencie zapłonu i po nim ? Ogólnie wiązka ma 4 kostki z czego wie wiem gdzie podłączyć - pod przełączniki od szyb ale dwie pozostają wolne i tego juz nie wiem ? Jedna zielona a druga chyba brązowa.

Co do lampek to ja chce je w przednich drzwiach i żeby świeciły po otwarciu danych drzwi. Dodam, że lampka wnętrza nie zapala mi się jak otwieram drzwi - jeszcze się tym problemem nie zajmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapalania lampki, działa Ci centralny? Masz w ogóle sprawną pompkę? Jeśli nie działa centralny to nie ma mowy o lampce. A jak działa centralny to pytanie czy nie zapala się lampka przy każdych drzwiach czy przy jednych, jak przy jednych to pół biedy, może coś nie łączyć albo krańcówka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapalania lampki, działa Ci centralny? Masz w ogóle sprawną pompkę? Jeśli nie działa centralny to nie ma mowy o lampce. A jak działa centralny to pytanie czy nie zapala się lampka przy każdych drzwiach czy przy jednych, jak przy jednych to pół biedy, może coś nie łączyć albo krańcówka do wymiany.

Źle zrozumiałeś. Kolega ma przedlifa, tam nie było lampek i chce takowe dodać.

Plus główny jest stały z tego co pamiętam. W jedną z tych kostek podaje się właśnie jeszcze dodatkowy plus po stacyjce aby szyby zaczęły działać. A generalnie to powinien być podłączony jeszcze przekaźnik szyb, ale nie jest niezębny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że lampka wnętrza nie zapala mi się jak otwieram drzwi - jeszcze się tym problemem nie zajmowałem.

Dobrze zrozumiałem. Piszę o oświetleniu wnętrza a nie lampkach drzwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie działa mi oświetlenie bez względu które drzwi otworze :/ centralny mam i działa pompka tez działa. A co do przekaźnika to w tej wiązce chyba on jest o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie mało coś i z jednej strony myślałem że to bezpiecznik ale jest chyba o ile dobrze pamiętam jeszcze cos i to chyba przekaźnik o ile dobrze pamiętam, ale z tego co wiem to ten przekaźnik nie jest konieczny ? I wlg co on daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje działanie szyb po wyłączeniu zapłonu dopóki nie otworzysz drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok czyli bez niego da się żyć - zawsze można go dołożyć. A teraz tak jak wstawię fotki wiązki to powiedz mi do której wtyczki mam dać ten plus i minus?

Druga sprawa co zrobić z tymi lampkami w boczkach ? bo tak jak mówię jak otworzę które kol wiek drzwi to lampka wewnątrz się nie pali :/ Gdzie szukac przyczyny - jak znam życię to gdzie jest przerwa w obwodzie tylko teraz gdzie wgl gdzie szukać przewodów od tego ? idą jakoś po podłodze czy gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampki oświetlenia ci nie powiem. Lampki drzwi to prościzna. Tak jak mówiłem, plus bierzesz skąd chcesz, minus tyłu z krańcówek drzwi - ale musisz zmienić na inne, z dwoma stykami, z przodu minus bierzesz z kostki. Tu musisz poszukać na forum bo w tym momencie nie mam tego pod ręką. W jednej z kostek obok nóg kierowcy i pasażera pojawia się minus po otwarciu przednich drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo nie ogarniam tego ze z tyłu musze wziąć ... ? Ja chce mieć te lampki w przednich drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo nie ogarniam tego ze z tyłu musze wziąć ... ? Ja chce mieć te lampki w przednich drzwiach

Czyli co, tyłu nie chcesz montować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle mnie rozumiecie :P ja jak narazie chce szyby ele i lampki w boczkach tylko w przednich drzwiach. Mam wiązkę ori pod jedno i drugie. Wstawie fotki wiązki od szyb.

IMAG0682.jpg

IMAG0683.jpg

IMAG0684.jpg

IMAG0685.jpg

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:30 ----------

I jezeli chodzi o tą wiązkę to nie wiem jednego gdzie należy podłączyć zielona i jasno brązową kostkę - są koło siebie - na drugim zdjęciu. W wolnej chwili wstawię fotkę wiązki z lampkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że jak masz ori wiązki to wkładasz ją, podłączasz kosteczki w odpowiednie gniazda i już wszystko śmiga. Ori instalacja ułatwia pracę, bo nie trzeba dorabiać kostek przy samych szybach na przykład itp, ale i tak musisz ingerować w swoją aktualną instalację. To nie jest tak że powiemy ci żebyś zieloną kostkę wpił w pomarańczową tu i tam, która już czeka tylko na to żeby wpiąć się w nią. Nie ma tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He ok ale tak obecnie jak na tą wiązkę patrze to brakuje tylko miejsca na te dwie kostki resztę wiem gdzie podłączyć, i nie jestem pewny ale ta zielona kostka to jest do podpięcia instalacji pod tylne ele szyby jakbym chciał mieć i pozostaje ta jasno brązowa - to nie jest kostka na przekaźnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem instalację poliftową więc tam było inaczej. Ale tak czy siak coś pewnie idzie pod przekaźnik. Przekaźnik natomiast na pewno jest połączony z plusem po stacyjce, pewnie z krańcówką drzwi kierowcy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...