Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Czy Naprawa


PaWeł111

Rekomendowane odpowiedzi

witam

koledzy potrzebuje pomocy byłem ostatnio u mechanika i mierzył mi ciśnienie na cylindrach i tak 1,2,3- 7 barów a na 4- 3 bary

niestety powiedział ze to mogą być pierścienie:(

wiec się tak zastanawiam czy po prostu remontować silnik czy kupić i zrobić przekładkę dodam ze bierze trochę oleju mój motor to 1.8 ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić zdrowy motor i podmianka.Czort wie co tam jeszcze w twoim będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zamocowany jak w audi czyli wzdłużne to powinien pasować. Jednak niech się jeszcze ktoś wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w passacie pod maską jest to samo co w A4. Szukałbym innego silnika i nie bawił się w remonty przy tym motorze. Słupek idzie kupić za grosze. Swojego który został mi po SWAPie sprzedałem za 350 zł i to z wielkim trudem - już go miałem rozebrać i dać na złom, mimo że silnik był pierwsza klasa - zero brania oleju.

Moim zdaniem takie naprawy pod tytułem "wymienię pierścienie i będzie ok" są g*** warte. Pierścienie to nie jest element eksploatacyjny który bezproblemowo wymienia się jak się już zużyje. Jak się pierścień zużywa to i gładź cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania i dlatego radzę poszukaj całego motoru w dobrej kondycji. Może się okazać że podmiana wyjdzie taniej niż kompletny remont twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 400-500 zł - więcej bym nie dał. Są oczywiście sprzedawcy którzy próbują wcisnąć ten silnik za tysiaka albo i więcej, ale bez przesady. Ten silnik jest mega popularny i jest go pełno. Można nawet popatrzeć po anglikach. Sama wymiana to kwestia, czy będziesz robił sam czy zlecał. Wiadomo że jak się ma silnik na wierzchu to warto zainwestować w uszczelnienie miski, pokrywy zaworów itp. Jak dla mnie robota w prywatnym garażu na jakieś dwa dni bez pośpiechu, przy starannej pracy. Jakby się uprzeć i robić szybko to i w jeden dzień idzie się uwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd jesteś.Osobiście znam dwóch gości z KR co mają takie motory na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Jestem z Torunia szukałem u siebie motory tego typu jest parę ale też nie chcę jakiegoś gowna kupić mam znajomego który powiedział że mi przełoży motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...