Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spalona Żarówka Podświetlenia Zegarów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, spaliła mi się dzisiaj jedna z żarówek podświetlających obrotomierz. Korzystając z okazji chciałbym wymienić wszystkie, może spróbuję z ciekawości jakiegoś innego koloru. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jakie kupić. Byłbym wdzięczny na przykład za jakiś link na allegro. Jak wygląda sytuacja z resztą podświetlenia, tj. klimatronik, radio i przyciski np. włącznik świateł awaryjnych? Są to elementy wymienne?

Opublikowano

Cześć, spaliła mi się dzisiaj jedna z żarówek podświetlających obrotomierz. Korzystając z okazji chciałbym wymienić wszystkie, może spróbuję z ciekawości jakiegoś innego koloru. Problem w tym, że kompletnie nie wiem jakie kupić. Byłbym wdzięczny na przykład za jakiś link na allegro. Jak wygląda sytuacja z resztą podświetlenia, tj. klimatronik, radio i przyciski np. włącznik świateł awaryjnych? Są to elementy wymienne?

wyciągasz licznik i z tyłu masz żarówki wyciągasz i idziesz kupić takie ;) chyba że masz na diodach a który rocznik masz auta i jakie zegary ?

Opublikowano

Żarówki dostaniesz w pierwszym lepszym motoryzacyjnym lub elektrycznym. Ja swoje kupowałem w sklepie z częściami.

http://allegro.pl/zarowka-oswietlenia-licznika-vw-audi-1-2w-i4429113817.html

Ja osobiście nie wymieniał bym na Twoim miejscu wszystkich żarówek bo to bez sensu. Jest ich tam sporo a dopóki świecą to po co marnować kasę na nowe. To tak jakbyś po przepaleniu jednej żarówki w lampie zmienił wszystkie w samochodzie. Kup sobie powiedzmy 2 więcej w zapasie i będziesz miał na wszelki wypadek a wymiana to żadna filozofia.

Co do zmiany koloru to nie jest to takie proste. Żarówki które tam są są białe, ale pod tarczami jest czerwona folia dzięki której licznik świeci na czerwono. Jeśli chcesz zmienić kolor podświetlenia to musisz rozebrać licznik i wymienić folię. Co do podświetlenia reszty, jeśli masz klimę to musisz wlutować inne diody w panelu. Moim zdaniem nieopłacalna robota, jakie dasz podświetlenie? Białe będzie nijakie, niebieskie wieśniackie, innych nie ma.

Fajną opcją jest założenie licznika po 2 lifcie który ma białe podświetlenie:

ce955a2824c92c1a.jpg

Opublikowano

Żarówki dostaniesz w pierwszym lepszym motoryzacyjnym lub elektrycznym. Ja swoje kupowałem w sklepie z częściami.

http://allegro.pl/zarowka-oswietlenia-licznika-vw-audi-1-2w-i4429113817.html

Ja osobiście nie wymieniał bym na Twoim miejscu wszystkich żarówek bo to bez sensu. Jest ich tam sporo a dopóki świecą to po co marnować kasę na nowe. To tak jakbyś po przepaleniu jednej żarówki w lampie zmienił wszystkie w samochodzie. Kup sobie powiedzmy 2 więcej w zapasie i będziesz miał na wszelki wypadek a wymiana to żadna filozofia.

Co do zmiany koloru to nie jest to takie proste. Żarówki które tam są są białe, ale pod tarczami jest czerwona folia dzięki której licznik świeci na czerwono. Jeśli chcesz zmienić kolor podświetlenia to musisz rozebrać licznik i wymienić folię. Co do podświetlenia reszty, jeśli masz klimę to musisz wlutować inne diody w panelu. Moim zdaniem nieopłacalna robota, jakie dasz podświetlenie? Białe będzie nijakie, niebieskie wieśniackie, innych nie ma.

Fajną opcją jest założenie licznika po 2 lifcie który ma białe podświetlenie:

ce955a2824c92c1a.jpg

ja wiem z doświadczenia że lepiej wymienić wszystkie bo nie będą równo świecić akurat tam jest mało z 10 może coś koło tego

Opublikowano

OK a jak by bardziej "nasycić" czerwień i zapakować czerwone mocne diody ?


żarówka o kodzie R5 z tego co kojarzę.

Opublikowano

OK a jak by bardziej "nasycić" czerwień i zapakować czerwone mocne diody ?

żarówka o kodzie R5 z tego co kojarzę.

nie wiem czy uda Ci się wstawić mocniejsze diody.. ale z tego co pamiętam one są białe bo na tych zegarach co masz z tyłu za tarcza jest czerwone

Opublikowano

Ori żarówki mają 1,1w.Ja zmieniałem zakładając 1,2w. Podświetlenie było mocniejsze. Przy zakupie żarówek kup więcej bo podczas wyciągania licznika lubią się strzepać.

Opublikowano
  • Autor

Ehh, czytałem kiedyś, że nie ma problemu z podmianą na np. białe żarówki. Szkoda, takie miałem w planie, nie wiedziałem o czerwonej folii. Skończy się wizytą na jakiejś stacji ze spaloną żarówką :) Dzięki za pomoc

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

podepne sie pod temat, mam b5 z 96r. bez fisa i mi została tylko jedna żarówka która świeci i musze wymienić wszystkie, czy u mnie też jest tak, że jest ta folia? czy poprostu włoże białe żarówki ( bo na takie chcialbym zmienić) i będą świecić na biało czy dalej na czerowono? i jak będę kupowal zarówki to one muszą być czerowne(jeśli nie da sie zmienić)?

Opublikowano

Tak u Ciebie też tak jest.

Opublikowano

Zarowki tak czy siak kupujesz zwykle nie czerwone.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.