Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ajm 1.9 Tdi Pd Tiptronic Brak Mocy Powyżej 2800 Obrotów


alisg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, auto a4 b5 1.9 AJM tiptronic, od 2dni strasznie muli,kręci normalnie do ok. 2800 obrotów i jakby odcinało turbo (prawie nie jedzie) Na wolnych wchodzi jedynie do 4500. Turbina 6 miesięcy temu była wymieniana na regenerowaną, wtedy zakopcił i się posypała. Aktualnie ma przebłyski i na chwilę odżyje... (na wolnych wejdzie normalnie do 5500 i ma normalne przyspieszenie) po odpięciu przepływki żadnej różnicy, dalej muli. Wyłączenie i włączenie silnika już nie pomaga...Vag Com na adresie 2, component AG5 01Y 1.9I - PD RdW 3737 pokazuje błąd 18265 = load signal error mesage from ECU P1857 - 35-00-- z tym, że nie jestem pewien, czy ten błąd nie był już wcześniej, od dłuższego czasu jeżdżę bez sterownika (abs,eds,esp) innych błędów w silniku nie pokazuje. Może miał ktoś podobne objawy, prosze o jakieś wskazówki, z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie. Obecnie nie mam możliwości podpięcia vaga,pokazuje, że kompatybilny i zaraz się zwiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy czy sztanga turbo pracuje dobrze. Tak na poczatek. A w nastepnej kolejnosci logi :)

czytałem trochę na szybko,wolę się upewnić, jak zlokalizować tą sztangę?? vag odżył...skasowałem błędy po odłączeniu przepływki i wężyków podciśnienia, dalej to samo, max 4500, jutro przymierze się do logów, jeszcze nie robiłem, statyczne?dynamiczne?na których adresach? dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


po odpięciu przepływki żadnej różnicy

jak przepływke odłaczysz to normalne ,że nie bedzie jechać ,mam na to rade ,kup sobie diode bav21 i wepnij we wtyczke ,zobaczysz czy przepływka padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...