Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy Między Drzwiami, Jak Zdjąć ?


Albi91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :siema:

taki mały problem mam z listwami między drzwiami w swojej Audi. W miejscu gdzie uszczelka od drzwi spotyka się z tą listwą pojawiły się ślady rudzielca...małe, bo małe ale kuje w oczy a biorąc pod uwagę, że auto ma jakoś wyglądać to i ten szczegół trzeba dopracować.

Czy te listwy się zdjemuje bez większej filozofii czy trzeba się namęczyć z nimi. Widziałem, że pod uszczelką są na śrubki przyczepione więc, czy wystarczy to tylko odkręcić i zejdzie ?

Żeby nie zakładać drugiego tematu gdzie indziej. Myślę, żeby ich nie malować tylko obkleić folią (tak doradził mi znajomy lakiernik). Pytanie teraz czy jakąś czarną zwykłą folią, czy czarnym "carbonem" no i jak zabezpieczyć żeby się nie wycierało znowu w tym miejscu od uszczelki z drzwi?

foto jak to wygląda.

IMAG0438.jpg

IMAG0439.jpg

z góry dzięki za pomoc i pomysły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie śruby pod uszczelkami i dwie śruby pod tą plastikową zaślepką pod listwą.

Samą zaślepkę trzeba odciągnąć do siebie, aż wyskoczą dwa bolce zatrzaskowe wchodzące w otwory w listwie i ściągnąć w dół. Polecam ostrożność, żeby niczego nie połamać ;)

Edytowane przez TrollGun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chciałbym tego połamać dlatego wolałem się najpierw podpytać :)
jakieś pomysły jak zapobiec ponownemu uszkodzeniu elementu po malowaniu/obklejeniu? Może uszczelka z drzwi za twarda czy coś ? Sposób na pewno jakiś musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...