Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Nie trzyma obrotów i gaśnie


dziumek_olkusz

Rekomendowane odpowiedzi

nie świeci sie kontrolka , ale jak mu zwiękrze obroty to chodzi ale jak puszczam pedał gazu to schodzi na obrotach na 800 , 500 i gaśnie :confused4:

Silnik łapie lewe powietrze (badz zapchany jest filtr powietrza) - problem gaśnięcia - zła mieszanka.

Jeśli filtr jest ok. to sprawdz szczelnośc dolotu począwszy od filtra po sam silnik - wystarczy małe rozszczelnienie i bedzie juz inaczej chodził (za dużo powietrza)

ewentualnie brudna przepustnica... chociaz najpierw bym sie wziął właśnie za sprawdzenie dolotu.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie uszkodzony może być silnik krokowy. Jest on odpowiedzialny za obroty i może on powodować ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie uszkodzony może być silnik krokowy. Jest on odpowiedzialny za obroty i może on powodować ten problem.

hmm ARG chyba podobnie jak ADR - nie ma silnika krokowego :cool1: !

(jeśli sie myle niech ktoś mnie poprawi) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek sprawdz kostke na przepustnicy,moze cos nie styka,kiedys w b5 mialem problem z przepustnica i na zapalonym silniku wypialem te kostke i auto zgaslo,potem odpalilem ,ale musialem obroty regulowac stopa,bo jak puscilem pedal,to auto gaslo,po podpieciu kostki wrocily wolne obroty,moze ci to wczyms pomoze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziumek ale w ogóle auto nawet jak pare razy będziesz odpalał nie załapie???

ja bym obstawiał coś z paliwem tzn albo pompa umarła albo zaworek zwrotny przestał działać i paliwo cofa się do baku.

Tak miałem u siebie że odpaliłem autko te pochodziło przez około 3 sek i zdechł musiałem powtórzyć ta czynność parę

razy po czym autko falowało obrotami miedzy 200-800 i załapało.

Wymieniłem zaworek i jak ręką odjął.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...