Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zerwało pasek wieloklinowy, przytopiło rolkę napinacza


soszi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj żona wracała sobie spokojnie z pracy i prz ok 40 km/h strzelił pasek wieloklinowy, auto zgasło i już nie odpaliło (zreszta od razu poinstruowałem kobiete aby odpalać już nie próbowała). Auto mam już na działce i na pierwszy rzut oka wygląda to tak, ze zerwany pasek klinowy wkręciło przy kole pasowym wału korbowego dlatego zamuliło silnik i zgasł (całe szczęście , że tak bo znane są przypadki uszkodzeń silnika po zerwaniu paska klinowego). Muszę szybko przywrócić moje Audi do życia ale chcę jednocześnie ustalić i wyeliminować przyczynę tego zdarzenia. Nadmienię , że :

- pasek wieloklinowy był firmy Continental i był wymieniony rok temu (jakieś 15 tyś. km zrobił od wymiany)

- napinacz i rolka paska wieloklinowego były firmy Ruville (również jakieś 15 tyś. km zrobiły od wymiany)

- auto ma 245 tyś w 100% prawdziwego przebiegu

- alternator nie był jeszcze nigdy naprawiany więc spzęgiełko oraz łożyskowanie ma jeszcze fabryczne

- przed wystąpieniem awarii nie było żadnych symptomów w postaci piszczenia, trzeszczenia , słabego ładowania , zacinania itp itd

PYTANIE : Co jest przyczyną awarii - alternator ?? Bo nie ma szans chyba żeby prawie nowe części niezłej marki tylko tyle wytrzymały.

Mój plan jest taki aby na napinaczau wymienić tylko rolkę ktora się przytopiła lekko (nie trzeba zwalać przodu przy wymianie samej rolki a przy wymianie całego napinacza niestety trzeba) , wymienić prewencyjnie fabryczne sprzęgło i łożyskowanie alternatora i założyć nowy pasek.

Czy to zagwarantuje, że problem nie powróci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ale to po zdjęciu paska powinieneś dojść co prawdopodobnie stanęło.

zazwyczaj tio co jest osmolone/stopione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kazda rolke krok po kroku wymiana sprzegielka jak jest dobre to strata kasy i tak samo zostawil bym w spokoju lozyska alternatora. zobacz czy napinacz nie jest luzny bo widzialem juz dwa razy ukrecona srube ktora trzyma napinacz paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...