Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Instalcja Audio w A4 Avant


infernox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, za chwilę pewnie zostanę zbanowany za tworzenie nowych wątków na tematy już wielokrotnie poruszane ale po przeczytaniu wszystkich wątków na ten temat mam straszny mętlik w głowie.

Zakupiłem swoje pierwsze Audi A4 Avant 1,8 z '96,

Poprzedni właściciel postanowił wymienić w nim radio fabryczne (według kodów wyposażenia "Gamma") na Pioneera DEH-3730MP (radio ma wyjście na 4 głośniki + RCA), radio jak radio chwilowo chciałbym go zostawić ale jak pewnie się domyślacie nie graja głośniki w tylnych drzwiach, (wyp. 8RN).

Poczytałem na forum na ten temat pozaglądałem w odpowiednie miejsca i mam parę pytań aby podjąć decyzje co do działania.

Pod radiem okazało się że oryginalne wtyczki zostały odcięte i dolutowane zostało złącze ISO, dodatkowo została wolna wtyczka miniISO która jak już wiem służy do podłączenia wzmacniacza który powinien znajdować się zapewne w bagażniku po lewej stronie (zdjęcie) niestety zastałem tam stan taki jak na fotce.

zdjcie001axp9.th.jpg

I teraz drodzy forumowicze moje pytania:

1. Czy wzmacniacz może się znajdować w innym miejscu lub przy każdym z głośników?

2. Czy w przypadku braku wzmacniacza(a raczej tak jest) mogę wykorzystać kabelki które wchodzą do wtyku miniISO i odpowiednio zmostkować styki w tej czerwonej wtyczce którą widać na zdjęciu aby sygnał z radia dotarł do tych głośników w tylnych drzwiach, nie chciałbym bardzo ingerować w tą oryginalną instalację gdyż nie wykluczam w przyszłości powrotu do fabrycznego radia .

3. Gdzie w Krakowie albo okolicach polecilibyście wykonywanie zmian w instalacji CarAudio, lub może któryś z krakowskich klubowiczów zajmuje się takimi rzeczami.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod tego Pioneera masz podpiete wszystkie 4 glosniki? jak tak to porob mostki w tej wtyczce od wzmacniacza i podaj sygnal bezposrebnio na tylne glosniki a nie przez wzmacniacz ktorego nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie mam podpiętych, kabelki od RR i RL są pozostawione luźno,

dlatego też pytam czy istnieje możliwość pomostkowania styków i do których styków w miniISO podpiąć głośniki, tam chyba jest wspólna masa czy nie bedzie to problemem?

_________________________________________________

Wybaczcie że będę kontynuował ten wątek ale z tego mostkowania w kostce chwilowo nici.

zdjąłem tapicerkę z tylnych drzwi i tak jak podejrzewałem głośniki są, ori 16cm, do głośników dochodzą kabelki żółto-szary oraz szary w lewych i prawych drzwiach identyczne

a teraz kostka która jest widoczna na zdjęciu u góry:

4 przewody które lecą od żółtej kostki miniISO to: Fioletowy, Żółty, Biały , Czarno-Biały (przedzwonione multimetrem)

pozostałe to : brązowo-czarny, brązowy, czerwono-brązowy, niebiesko-zielony, niebiesko-czerwony, czerwono-zielony i luzem w tej samej wiązce ale nie wpięty w kostkę czarny.

No i jestem w kropce bo nie wiem gdzie tak naprawdę jest drugi koniec tych kabelków co są podłączone do głośników :kwasny:

robiłem :szukaj: :szukaj: ale nic nie wyszukałem na ten temat więc proszę o podpowiedź :>

_________________________________________________

problem rozwiązany,

okazało się że w tej kostce z tyłu są przejścia do głośników tylko kabelki mają inne kolory

a pomiędzy drzwiami i słupkiem w gumie jest złącze (które było rozpięte, zastanawiam się kto coś tam kombinował) z którego do drzwi wychodzą już kabelki żółto-szary i szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...