Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dysk twardy Seagate 4TB - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu posiadam dysk Seagate STBV4000200 4TB 3,5" na USB.

Od początku widoczny był w "moim komputerze" jako jedna partycja pod nazwą "Seagate Expansion Drive" z ikonką pendrive z zielonymi kreskami (przypominającymi Wi-fi) - 3,63TB. TV Samsung UE40D7000 nie widział tego dysku (myślałem, że to przez pojemność).

Na dysku miałem dane - muzyka, filmy, programy

Przez program AOMEI Partition Assistant bez formatu podzieliłem go na dwie partycje (2TB i 1,63 [TB]) i tym samym programem zmieniłem literę dysku.

Po tym zabiegu wszystko było OK - nic się nie usunęło.

Na pierwotną partycję (gdzie miałem już dane) skopiowałem dane z drugiego dysku twardego.

Po podłączeniu go do TV okazało się, że teraz widoczna jest jedna partycja (ta pierwotna), ale widać tylko dane, które skopiowałem po podziale na partycje, a tych danych sprzed podziału nie widać :kox:

Po podłączeniu dysku z powrotem do kompa było OK.

Teraz komputer stał może tydzień nieużywany.

Jak podłączyłem do kompa dysk to nie można wejść na pierwotną partycję z danymi - pokazuje komunikat: "Włóż dysk do stacji dysków M:". Nie pokazuję nawet rozmiaru partycji

Pod TV ją pokazuję tak jak wcześniej pisałem od podziału na partycje.

W systemowym zarządzaniu dyskami twardymi pokazuję ją jako dysk twardy sprawny NTFS i pokazuję rozmiar partycji.

AOMEI Partition Assistant również ją pokazuję dobrze - sprawdzenie i naprawa dysku przez chkdsk (jest taka opcja w tym programie) nie przynosi rezultatów.

W paragon particion manager/hard disc manager - błąd wejścia/wyjścia, wybrano nieprawidłowy napęd (dla dysku Seagate)

Druga partycja jest OK.

Co zrobić by nie stracić danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do poprzedniej litery dysku przy zmianie litery często są takie dziwne sytałacje.
Jeżeli chodzi o dane do odzyskania zanieś do firm które się tym zajmują lub ściągnij program i próbuj sam.

1.Ściągnij z internetu programik Test disk.
2.W Menu wyświetlą Ci się dyski jakie masz w komputerze.
3.Wybierz dysk, na którym jest pendrive i kliknij 013.gif Analiza.
4. Następnie wybierz 013.gif Q (Quit)
5. Powininna wyświetlić Ci się lista partycji, jeżeli nie ma wszystkiego kliknij 013.gif Search.
6. Następnie wybierz 013.gif Write, potwierdź i wybierz 013.gif Backup BS 013.gif Potwierdź.
7. Uruchom ponownie komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wróć do poprzedniej litery dysku

Zmieniłem literę dysku i od razu pokazało zawartość dysku.

Teraz nawet na TV pokazuje mi całą zawartość.

Dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...