Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Czarny dym z rury wydechowej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Mam od niedawna problem z silniczkiem 1Z.

Otóż od pewnego czsu zaczął mocno kopcić na czarno przy czym miał ubytek mocy. Czasem jakby było narmalnie ale później znowu i tak już jest praktycznie cały czas. Podjechałem do gościa i podpiął VAG'a. Wyskoczył błąd że jest za niskie ciśnienie doładowania komputer chce 1900 a jest 1300. Facet kazał sprawdzić cały układ dolotowy i nasmarować jakieś tam cięgło które jest zapieczone (do którego dochodzą jakieś 3 zbrojone przewody z czego czerwony jest jakiś taki wyrobiony przy końcu) i to cięgło przy dodawaniu gazu powinno się ruszać a w ogóle nie reaguje. (Dodam że autko ma chipa ale to jest jakaś tam Lipa).

Powiedział tez że jeśli to wszystko będzie działać i nadal będzie tak samo tzn. że turbo się rozszczelniło :-(

Opublikowano

Witam!

Mam od niedawna problem z silniczkiem 1Z.

Otóż od pewnego czsu zaczął mocno kopcić na czarno przy czym miał ubytek mocy. Czasem jakby było narmalnie ale później znowu i tak już jest praktycznie cały czas. Podjechałem do gościa i podpiął VAG'a. Wyskoczył błąd że jest za niskie ciśnienie doładowania komputer chce 1900 a jest 1300. Facet kazał sprawdzić cały układ dolotowy i nasmarować jakieś tam cięgło które jest zapieczone (do którego dochodzą jakieś 3 zbrojone przewody z czego czerwony jest jakiś taki wyrobiony przy końcu) i to cięgło przy dodawaniu gazu powinno się ruszać a w ogóle nie reaguje. (Dodam że autko ma chipa ale to jest jakaś tam Lipa).

Powiedział tez że jeśli to wszystko będzie działać i nadal będzie tak samo tzn. że turbo się rozszczelniło :-(

auto powinno sie zdiagnozowac, przycyzn moze byc wiele, bez vaga, spr bledow i zrobienia logow nie ma co myslec o diagnozie.

powodem moze byc dziura w dolocie ale... moze byc i pekniety pierscien tlokowy.

Opublikowano

Podjechałem do gościa i podpiął VAG'a. Wyskoczył błąd że jest za niskie ciśnienie doładowania komputer chce 1900 a jest 1300. Facet kazał sprawdzić cały układ dolotowy i nasmarować jakieś tam cięgło które jest zapieczone (do którego dochodzą jakieś 3 zbrojone przewody z czego czerwony jest jakiś taki wyrobiony przy końcu) i to cięgło przy dodawaniu gazu powinno się ruszać a w ogóle nie reaguje. (Dodam że autko ma chipa ale to jest jakaś tam Lipa)

w pewnym sensie ma racje .... sprawdziles dolot ... bo wyglada to na dziure w dolocie ... sprawdz opaski i caly dolot a zaznij od kawaleczka gumowego przy kolektorze ssacym ....

Opublikowano
  • Autor

mechanik wymienił mi te przewody zbrojone od chyba podciśnienia ale mówił że chyba ten zawór co do niego dochodzą te 3 przewody chyba jest do d*py, czy to możliwe?

Dzisiaj zadzwonie i może podajdę do tego elektronika o co mam zapytac dokładnie???

Opublikowano

mechanik wymienił mi te przewody zbrojone od chyba podciśnienia ale mówił że chyba ten zawór co do niego dochodzą te 3 przewody chyba jest do d*py, czy to możliwe?

Dzisiaj zadzwonie i może podajdę do tego elektronika o co mam zapytac dokładnie???

tez mozliwe ... i wiele innych rzeczy tez jest bardzo prawdopodobne :naughty:

Opublikowano
  • Autor

to jest zawór n75 tak? Może znajdę jakiegoś golfa lub 80 tdi to mi zamieni i zobaczy co się dzieje - to dobry pomysł czy od razu kupić nowy N75 ?

Opublikowano

sprawdz od najprostszych rzeczy : mi poprzez dziurę w dolocie wylatywało tyle powietrza że nie do wiary - dymiło na czarno, nie dało sie jechac szybciej niz 110kmh, to byla masakra

po wymianie 5cm opaski na ktorej byla dziura wszystko minelo :)

najpierw dolot, potem reszta

powodzenia:)

Opublikowano
  • Autor

hej napisz jakiej wielkości była ta dziura i jak ją zlokalizowałeś po zdemontowaniu rur czy podczas pracy silnika ???

Opublikowano

najpierw sprawdź przewody i IC potem wymieniaj zaworki :good:

Opublikowano
  • Autor

czy te przewody mam zdemontować każdy oddzielnie i je umyc i patrzec przez światło mam szukać dziur nawet po parę milimetrów?

Opublikowano

powinny być wyraźne :cool1:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam!

Trochę długo to trwało (choroba, praca) ale w końcu zabrałem sie za "to"!

Rozkręciłem cały dolot, wyjąłem i umyłem inter'a i znalazałem powód moich "męk". Była to ostatnia a może pierwsza :mysli: zaelży z której strony zaczynamy :naughty: 5 cm'owa guma łącząca plastikową rurę i aluminiowy kolektor. Na tej łączce była ogromna dziura oczywiście od dołu. wymienłem ja na "nową" tzn. nowy zamiennik jest za 35zł a oryginał chyba ze 120zł, więc kupiłem rurę do wlewu paliwa do Lublina (40 cm będzie z czego ucinać następnym razem :naughty:) i uciąłem odpowiednią długość. Problemy zniknęły, moc powróciła i już nie dymi. Podepnę go pod VGA'a jak znajdę trochę czasu i sprawdzę czy się jeszcze coś dzieje.

Dzięki wszystkim za pomoc :hi:

guma2id6.th.jpgthpix.gif

guma1nl9.th.jpgthpix.gif

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.