Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a6 c5 avf] wymiana paskow - piszczenie - demontaz przodu?


danolek

Rekomendowane odpowiedzi

W moim a6 1.9 tdi avf pojawilo sie piszczenie z okolicy paskow - slyszalne tylko w okreslonej sytuacji - przy mocnym przyspieszaniu na niskich obrotach, slychac to tylko jak stoi sie na zewnatrz a autem rusza inny kierowca. Na wyzszych obrotach jest cisza.Piszczenie to mozna jeszcze uslyszec jadac z otwartymi szybami,ale jest to slyszalne raczej slabo,trzeba sie dobrze wsluchac.

Mialem wymieniany pasek od alternatora ok 30 tys km temu, od klimy napewno nie za mojej kadencji, czyli pasek ma wiecej niz 70 tys. Nie zauwazylem jednak zadnych sladow zuzycia na zadnym z nich,na biegu jalowym ani na wyzszych obrotach bez obciazenia nie da sie wychwycic zadnych odglosow.

Pomyslalem - wymienie paski profilaktycznie. Jednak w 'moim' warsztacie powiedzieli mi ze do zmiany paskow musza zrzucac przod ( mieszkam w Belgii i raczej mechanicy robia tutaj po najmniejszej linii oporu) co raczej jest bez sensu - ale moge sie mylic.

Czy moge obstawiac jeszcze cos innego niz paski? Napinacze?

Auto ma 210 tys oryginalnego przebigu.

Rozrzad do wymiany mam za 10 tys,czekac z odglosem ktory mam i robic wszystko na raz? Co polecicie,moze przesadzam z odglosem i paski warto wymienic tylko jak naprawde je slychac albo widac cos po nich?

z gory dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wym.pasków klin.nie demontuje sie przodu. Nagraj ten dźwięk. Może wolnobieżka stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...