Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz lewarka zmiany biegów.


woytazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja gałka zmiany biegów zaczyna coraz luźniej chodzić, biegi też jakby mniej precyzyjnie wchodzą. Co należy wymienić/dokrecić? Gdzie to dostanę? Nie widzę żadnych zestawów naprawczych na allegro :huh: .

Pozdrawiam :)

///

Poduchy skrzyni i silnika są ok.

98r 1.6 ahl jeśli to sprawia jakąś różnicę w budowie/częściach ;)

Edytowane przez woytazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Audi a4b5 1.6 adp manual 97 rok. przez bardzo długi czas aż do dziś miałem ten sam problem, luz na lewarku,  podczas jazdy lewarek robił jako masażer ręki, skakał i wariowal w szczególności gdy się rozpedzilem i puściłem gaz i schodził z obrotów i to na każdym biegu. Dziś miałem trochę czasu więc się zabrałem do roboty. U mnie winowajca były stalowe widełki łączące wybierak z ciegnami. W załączeniu zdjęcie o co chodzi. Na tych wielkach zrobił się z biegiem lat cholerny luz więc je scisnalem żabkami i dokrecilem nakrętką kontrującą i luz zniknął w 90%. Teraz lewar ma minimalne drgania praktycznie nie wyczywalne ale to już wina wyrobionego jabłka bo jest też na nim troszkę luzu i które kosztuje prawie 6oozł netto w zestawie z kolnierzem? jakbym ktoś pytał o co chodzi to podsyłam drugie zdjęcie. 

_20170824_165342.JPG

_20170824_165225.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...