Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie mogę otworzyć drzwi


piolo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, po włożeniu kluczyka do zamka drzwi kierowcy nie mogę otworzyć samochodu kluczyk kręci sie w lewo, prawo i nic się nie dzieje. Nie słychać też pompki centralnego zamka (zamki w drzwiach pasażera i w klapie bagażnika nie działają). Czy może to być związane z brakiem napięcia w akumulatorze czy cos się urwało w zamku. Jeśli to słaby akumulator to spróbuję otworzyć maskę jeśli nie to wezwę specjalistę do otwarcia drzwi. Przejrzałem na forum sporo w tym temacie (awaryjne otwieranie drzwi), ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi.

Piolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys miał słaby aku, to otworzyłbys drzwi kluczykiem, musiało Ci spaść cięgno przy zamku... a bagaznikiem nie otworzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepasa miałaś rację szkoda, że tylko w połowie. Umówiłem się ze specjalistą, przyjechał i w kilka minut otworzył samochód. Kosztowało mnie to 70 zł. Odpaliłem bez problemu wiec aku w porządku. Spec próbował też rozruszać zamek pasażera, ale nic nie wskórał (nalał do środka jakiegoś specyfiku). Ja poprzedniego dnia też sporo w ten zamek wlałem WD – 40 efekt tego taki, że rozmiękczyłem uszczelkę klamki (co za g….). Samochód odstawiłem na parking strzeżony. Na drugi dzień na parkingu przy świetle latarni i latarki odkręciłem boczek licząc, że tak jak pisał kepasa spadło cięgno. Niestety mam urwany zabierak – tak opisana jest ta cześć w książce „Sam naprawiam samochód” (dlatego napisałem, że Miałeś kepasa rację w połowie). Wczoraj pogrzebałem na forum i po artykule kreda udałem się w dniu dzisiejszym na zakupy. Zabierak zamówiłem dopiero w aso – będzie we wtorek. Korzystając z okazji, że przestało padać zabrałem się za prawe drzwi licząc na to, że może je uruchomię. Niestety nie udało się. Nie mogłem wyjąc wkładki, i znów zaczęło padać. Zauważyłem jednak, że mam inny zabierak niż ten który pokazywał kred i ten który jest w etce ( u mnie nie ma typowego pierścienia sprężynującego jest tylko taki talerzyk który zapina się poprzez obrót na wkładce). Spróbuje umieścić zdjęcie niestety kiepskiej jakości bo robione telefonem. I tutaj maja prośba. Jak sprawdzić jaki mam typ zamka? Czy kupię taki zabierak czy muszę cały zamek? I jaki ewentualnie ma numer mój typ zabieraka wg etki? Sorry za ten przydługi ale chcę być dobrze zrozumiany i proszę o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem Nie moge przekręcic kluczyka w zamku ani w prawo ani w lewo Centralny z pilota normalnie otwiera Co jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...