Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Model sprężyn Kayaby do A4 B6


piotrekpiwko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Borykam się z pewnym problemem. Pacjent to Audi A4 B6 '02 1.8T 163KM Avant. Jakiś czas temu pękła mi jedna sprężyna z tyłu. Więc wymieniłem je na nowe firmy Kayaba (nie pamiętam ich modelu), oczywiście wcześniej nie orientując się że Audi w doborze sprężyn kieruje się odpowiednią klasą twardości i tył samochodu mocno siedzi. Natomiast klasy twardości w zamiennikach oczywiście nie obowiązują. Wg katalogu model sprężyn firmy Kayaba do mojego samochodu to RH6575 i jest on pakowany do wszystkich silników z tego modelu samochodu. Dodatkowo posiadam LPG z butlą 67l. + gaz to ciężar swoje robi.

Teraz pytania:

Czy miał ktoś doświadczenie ze sprężynami firmy Kayaba i montował te RH6575 i tył samochodu nie był za mocno w dole?

Ewentualnie czy orientuje się ktoś w jakiś zamiennikach w możliwej cenie które można by było włożyć również bez opadnięcia tyłu samochodu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie masz sedana, wsadziłbyś z Avanta, poszukaj może sprężyn do zawieszenia na kiepskie drogi, może to coś pomoże tylko nie wiem czy jakaś firma je robi czy tylko ori :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem tą Kayabę. Jeśli chcesz wozić duże ciężary będzie ok. Ja montowałem do B6 awx sedana to tył poszedł mocno do góry i byłem niezadowolony. jak jechało 4osoby było ok. Nie wiem czy nie lepiej Ci znaleźć używane sprężyny o wyższej klasie wagowej. Po wymianie zrób zbieżność z tyłu reguluje się zbieżność i kąt pochylenia koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...