Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avant spękane plastiki boczków bagażnika


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie jestem po demontażu tylnych boczków. Plastiki od kupna auta były w opłakanym stanie (spękane chyba od słońca). Nic nie jest poryte czy ubrudzone, w ogóle bagażnik wygląda jakby tam nic nigdy nie było wożone. Cały boczek jest jak nowy , materiał ideał , zero plam czy przetarć. co proponujecie zrobić z plastikami? Z tego co widzę góra plastik jest zgrzana na plastikowe nity z dołem z materiału. O dostaniu samych plastików w takim układzie można zapomnieć. Myślałem o kupnie całych boczków w złym stanie i rozwierceniu tych plastików w celu przełożenia ale tanie zajechane boczki mają zazwyczaj spękane już te plastiki bądź poryte a to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli plastik nie ma widocznych pęknięć( nie wiem jak rozumiesz slowo spekane) i ubytków to potraktuj go sprayem:D

Może sprobuj kupić cale gotowe.boczki bo nie wiem czy się uda zabawa w rozwiercanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w rozwiercanie uda się na pewno. Tylko musiałbym dorwać boczki w stanie mizernym za niską kasę. Nie wydam 150zł na dwa boczki w bdb stanie i ni będę ich wiercił.

Spękane tzn wk***i...em się i połamałem to gówno w rękach. Strzelało jakby z cukru było.

Z ciekawości spytam. Co by poradził spray na pęknięcia? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. masz te plastiki połamane czy poprostu mają zniszczoną powierzchnie od słońca?

Jak już byś dał 150zł za ładne boczki to po jakiego groma coś wiercić? wkładasz i masz

Nie wiem czy zwróciłeś uwage ale każdy kto szuka takich boczków szuka ich dlatego, że połamały mu sie zaczepy rolety a nie dlatego, że materiał mu sie nie podoba i myśle że ciężko ci będzie wykonać to co kombinujesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje zaczepy tez były połamane. Chodzi tylko i wyłącznie o odcień materiału tych boczków i jego stan. Moje sa jak nowe tylko plastiki popękały. Dokładnie jeden bo drugi jest całkiem w porządku. Przejrzałem już kilka kompletów i ładnych jeszcze nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać, trzeba cierpliwości troche i na pewno znajdziesz cos ciekawego. Moje też połamane ale chwilowo odpuszczam temat i po prostu nie zaciagam rolety :kwasny:

Powodzenia w poszukiwaniach. Jak już będziesz miał drugie boczki to te swoje połamane w ramach eksperymentu rozdziel z materiałem i przecwicz przeszczep a jak sie uda to działaj już na gotowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są rozdzielone i obyło się bez problemów. Szczep mam już zaplanowany w razie czego i na pewno nie będzie problemów bo przećwiczyłem już na tych połamanych plastikach. Ogólnie chce dorwać coś porządnego bo boczki przed montażem będą wygłuszane dość drogą pianką STP. Całe nadkola , podłogę w bagażniku i ta pod kanapą już wygłuszyłem matami STP gold. Jedna mata 75x50 kosztuje 50zł więc tanio nie jest. Nie wsadzę kiepskich boczków bo będzie mi szkoda materiału jak np przy następnej wymianie amorów mi to spęka dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszędzie gdzie mogłem, szczególnie z lewej strony napchalem gabki ze starej kanapy:polew: ale różnica żadna. Jak skonczysz to daj znać czy jest jakas różnica

Edytowane przez misiek9980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś? Hehe różnica będzie kolosalna. Sprawdzone u innych. Ogólnie robię wszystko pod system audio SQ. Przy okazji uzyskam wyciszenie. Nie wydawałbym tyle kasy z powodu samego hałasu. Gąbka z tapczana nie pomogła bo nie spełniała jednego wymogu. Materiał wyciszający ma idealnie przylegać do powierzchni. Bez tego efekt jest mizerny. Jest jeszcze jedna. Materiał wyciszający stosuję się po stronie gdzie generowany jest hałas. Czyli maty powinny być przyklejane do nadkoli od strony kół. Jak wiadomo ciężko to zrobić więc klei się od środka. No ale to już jest mniej istotne. Liczy się jakość materiału i dokładność montażu.

Jeśli szukasz samego wyciszenia polecam : http://allegro.pl/gms-010-wygluszenie-wyciszenie-silnika-maski-wawa-i4552328786.html

albo coś tańszego : http://allegro.pl/gms01-mata-pianka-akustyczna-wygluszajaca-tlumiaca-i4573869664.html

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...