Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłamany uchwyt/rączka schowka


Methestel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

jak w temacie - zakupiłem już nową oryginalną rączkę - jak przyjdzie będę chciał to zamontować/wymienić urwaną.

Pytanie moje jest następujące - wymieniał już ktoś zamek/otwieranie schowka (schowek pasażera)? Jak to zrobić krok po kroku? Co odkręcić/ściągnąć? Jak wymienić?

Proszę o porady. Na youtubie nic nie znalazłem pomocnego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzcie schowek, z boku klapy jest sruba trzymajaca zamek. Najlepiej opuscic caly schowek, bedzie lepsze dojscie do sruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

śrubka mocująca zamek jest z lewej strony klapy schowka. Dojście do niej jest mocno utrudnione przy otwartym schowku - przynajmniej w wersji A4 B7 z telefonem. Należy użyć odpowiednich kluczy (nasadkowych dających kąt kręcenia 90 stopni). Później używamy magnesu na teleskopie (aby wyciągnąć odkręconą śrubkę). Wyciągnięcie śrubki to nie wszystko - należy jeszcze wyciągnąć "część mocującą" - czyli mechanizm w który "wchodzi" rączka. Jest tam zatrzask [w sensie jak mamy urwaną rączkę - to zatrzask jest w części mocującej] - należy go podważyć i lekko odciągnąć mechanizm. Później tylko narzędzie które pozwoli zrobić "dźwignię" aby część mocująca wyszła[ciasno siedzi]. Wszystko się wykonuje w pozycji mało wygodniej. Założenie nowej - jest proste i dopasowane. Na koniec dobrze dokręcić śrubkę.

Otworzcie schowek, z boku klapy jest sruba trzymajaca zamek. Najlepiej opuscic caly schowek, bedzie lepsze dojscie do sruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...