Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cabrio B6 B7 szyba drzwi pomocy!


mbedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam A4 Cabrio z 2005 roku, problem mój polega na tym że nie wiem co jest odpowiedzialne za uchylanie szyby w drzwiach kiedy je otwieram aby nie zaczepiały o dach. Szyba po otwarciu drzwi opadała około centymetra i po zamknięciu domykała się. Od jakiegoś czasu szyba opada i za chwilę się podnosi co powoduje że jak zamykam drzwi to haczy o dach i grozi jej rozbicie. Zaś kiedy przymknę drzwi lekko do prawie zamknięcia to opada na chwilę i wtedy mogę je domknąć a kiedy przymknę je i nie zamykam szyba zaczyna wariować i opada i podnosi się o ten centymetr aż je zamknę.

Moje pytanie brzmi CO JEST ODPOWIEDZIALNE ZA SYGNAŁ OPUSZCANIA I PODNOSZENIA SIĘ SZYBY. Do niedawna działała ok i nadmieniam że prawa chodzi dobrze. Wygląda to jakby jakiś switch w drzwiach albo złamany przewód miał wpływ na taką reakcję ale myślę że złamany przewód by robił problemy przy różnym uchyleniu drzwi a problem jest tylko przy ich otwarciu odrobinę bo jak je otworzę szerzej to nie ma szans by szyba opadła jeśli nie opuści się od razu. Myślę że nie jest to problem modułu komfortu bo prawa chodziłaby też źle. Problem tkwi w drzwiach. Czy jest tam jakiś czujnik uchylenia otwarcia czy cos takiego????????

Dodam jeszcze że kiedy szyba się nie opuści to nie włącza się podświetlenie na nogi a górne się włącza czyli system widzi że drzwi otwarte ale szybe opuszcza na ułamek sekundy i zaraz podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę pomocy tu żadnej, a VAG podłaczałem. Tłumaczę że czujnik otwarcia działa ale tylko jak zamykam drzwi. One się otwierają bez opuszczenia szyby i dopiero kiedy je zamykam musze je delikatnie przymknac szyba opada i je zamykam, inaczej bym haczyl o dach. Prosciej jest kiedy dach mam otwarty bo nie mysle o tym. Dodam jeszcze ze jak otworze auto z pilota i otworze drzwi nie zapalaja mi sie lampki albo zapalaja nie zawsze. Wtedy kiedy sie nie zapala to auto nie widzi sygnalu otwarcia drzwi i zamki probuja sie zamknac po minucie jakbym niechcacy nacisnal na pilocie otwieranie i nie otworzyl drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...