Jump to content
IGNORED

Szarpanie na jałowym oraz przewód podciśnienia.

karoll20
 Share

Recommended Posts

Witam. Miałem już kilka tdi w życiu i było bez problemów, ale ten egzemplarz coś trapi. Dotyczy 1.9 tdi AVB. Mianowicie jak kupowałem to pracował ok, pod vcds wszystko w normie. Jednak po zakupie zdarza się ze auto poszarpuje. Po dodaniu gazu pracuje równo. Zrobiłem logi grupy 13,18 23 i widać, że co jakiś czas na 4 cylindrze coś szwankuje. Gdzie szukać przyczyny takiego zachowania?
2) Druga sprawa to obroty silnika, dlaczego autko na jałowym ma 882/min (bez klimy).
3) Przy wymianie oleju i filtrów zauważyłem brak cienkiego przewodu do obudowy filtra powietrza. Patrząc na schemat podciśnienia przewód ten powinien iść od n75 (chyba że się mylę). Ale odkręcałem n75 i nigdzie nie widzę możliwości podłączenia (wchodzą 2 zbrojone przewody, i brak miejsca na podpięcie kolejnego. Patrząc na n75 na zdjęciach widzę ten króciec, a u mnie tego nie ma. Czy mam kupić inny zawór n75, czy w tych silnikach ten przewód nie jest potrzebny? Proszę o pomoc.

Logi 13,18,23: http://vaglog.rtnet.pl/log_186976.html

Logi 003 BS : http://vaglog.rtnet.pl/log_186977.html

Mam to samo w silniku BRB za cholerę nie mogę już dojść co to.

Wymieniłem wszystkie filtry w szczególności paliwa, jest na świeżym oleju itd.

Jak wciskam gaz jeździ normalnie jest dynamiczny silny itd.

ale jak stanę na czerwonym świetle po ok 1-2 min na jałowym szarpie co jakieś 5-6 sek.

Ja miałem to samo. Na rozgrzanym silniku na jałowym poszarpywał (bujało budą). Okazało się że źle ustawili rozrząd podczas wymiany

Po ustawieniu na 0 wszystko jest git

Wysłane z Tapatalka

Edited by Chaberiusz