Jump to content
IGNORED

[A4 B5] wymiana uszczelki przedniej szyby


andrew_a4
 Share

Recommended Posts

Witam,

Orientuje sie ktos jakiego rzedu kosztem bedzie wymiana uszczelki przedniej szyby? Wroclaw

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Uszczelka górna na allegro to koszt koło 35zł. Do tego dochodzi koszt wycięcia szyby i wstawienia jej ponownie. Ile zapłacisz nikt Ci nie powie, zadzwoń po firmach, które zajmują się wstawianiem szyb i popytaj.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki bardzo za odpowiedz, w poniedzialek sie za to biore :)

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawości napisz jaki jest orientacyjny koszt wycięcia i wstawienia szyby :)

Link to comment
Share on other sites

Zajmuję się wymianą szyb od 20 lat i moja rada dla kolegów. Uszczelka górna szyby A4. Oczywiście można takową kupić na Allegro jak napisał Oyamabdg ale? No ale po co? Moi drodzy uszczelka górna oryginalna posiada w sobie aluminium usztywniające ją i te aluminium się utlenia tworząc paskudny widok furmanki. Nie wiem czy te z Allegro mają usztywnienie plastikowe czy aluminiowe. Zatem moja rada. Do zakładu co montuje szyby i kupić sobie uszczelkę z metra do VW T4, jest profilem taka sama i w dodatku gumowa, pięknie się układa do nadwozia i szyby i nigdy nie spuchnie czy wylezie. U mnie w firmie taka gumka to koszt ok 8-10 zł. Gdy ktoś wymienia szybę to nawet nie liczę jej kosztów bo po prostu wstyd za to brać kasę. Co prawda to prawda szybę do jej wymiany wyciąć trzeba. I wszystko w tym temacie :thumbup1:

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że te z allegro też są gumowe ale Kolego bardzo dobra rada dla wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Od siebie dodam, że wyciągnięcie szyby i wklejenie na nowo to koszt około 150 zł, natomiast z nową szybą to 260 zł - warsztat we Wrocławiu na ul. Czajkowskiego. Twierdzą też, że tu chodzi o sam klej, a nie uszczelki.

Jako, że miałem starą i porysowaną szybę, to wymieniłem na nówkę, różnica ogromna. Koszt całkowity 280 zł z nową uszczelką na górze, zrobione "od ręki" w 1,5h :).

 

 

W dniu 15.10.2014 o 10:29, portokalia napisał:

 Moi drodzy uszczelka górna oryginalna posiada w sobie aluminium usztywniające ją i te aluminium się utlenia tworząc paskudny widok furmanki. Nie wiem czy te z Allegro mają usztywnienie plastikowe czy aluminiowe. Zatem moja rada. Do zakładu co montuje szyby i kupić sobie uszczelkę z metra do VW T4, jest profilem taka sama i w dodatku gumowa, pięknie się układa do nadwozia i szyby i nigdy nie spuchnie czy wylezie. 

Nie wiem, czy u mnie była oryginalna, czy nie, ale żadnego aluminium tam nie było, nie wyglądała na usztywnioną. Ładnie się układała i była wkomponowana. Założyli nową, bardzo podobną.

Edited by Vendeur
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...