Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z turbiną


sajsajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z turbiną audi a4 1.9tdi 95r.

Mianowicie, po wymianie skrzyni biegów w warsztacie turbina zaczęła strasznie "rzęzić" przy załączeniu. Przed wymianą tego problemu nie było. Wiecie może o co chodzi? Turbina jest do wymiany czy to tylko "groszowa sprawa" ? Jeśli źle umieściłem wątek lub taki temat już był to przepraszam ale jestem tu pierwszy raz i korzystam z telefonu i mam utrudnione przeglądanie forum. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie nie jest to wina skrzyni. Na początek sprawdź pod kompem czy nie ma jakichś błędów, później sprawdź poprawność i szczelność układu podciśnieniowego, oraz dolotu. Możliwe że coś się komuś odpięło albo uszkodziło. Komp zwykle daje dużo podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zastosuje się do porady.

PS. Wiem, że to nie wina skrzyni biegów, ale podałem okoliczności, w których pojawił się problem.

Jeszcze raz, wielkie dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji możesz sprawdzić pod komputerem wartość doładowania czy nie ma odchyleń najlepiej na 3 lub nawet 4 biegu od 1500 do 4200 obrotów czy zaworek dobrze reguluje doładowanie. Ekspertem nie jestem, ale już drugi tydzień bujam się ze swoją turbiną, gdzie najpierw problemem była zapieczona geometria, później nieszczelność w podciśnieniach a teraz wyszło że nie do końca dobrze wyregulowana sztanga i turbo przeładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...