Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mozgu

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mozgu

  1. Sprawdz na sam poczatek czy nie masz nieszczelnosci w wezykach do n75 gruszki turbo itd
  2. Mialem przypadek gdzie wymiana gruszki na nowa ori pomoglo bo w starych sprezyny juz liche i troche nagaru sprawia duzy problem a nowa troche lepiej sobie radzi
  3. Mozgu odpowiedział(a) na Rafal2410 temat w 1.9TDI
    Raczej to twoje oct nie dziala poprawnie bo to wkasnie tamtendy powinno sadzic a nie bagnetem
  4. Mozgu odpowiedział(a) na Sebim temat w 1.9TDI
    Od awx komplet
  5. Mozgu odpowiedział(a) na opat temat w 1.9TDI
    Moze paliwo sie cofa
  6. Mozgu odpowiedział(a) na TheBlade temat w 1.9TDI
    Ne pamietam dokladnie ile kosztuja ori tłoki, ale bylem kiedys zainteresowany generalka i chyba wyliczylem na okolice 4k wiec zrezygnowalem. Bo same tloki pierscienie uszczelnienia panewki, obrobka glowicy, zaworow, oczywiscie wtryski bo przy takiej robocie to tez ny wypadalo. To jeszcze wypadalo by blok do obróbki, honowanie itp, nie wiadomo jak bardzo wyrobiony, mozliwe ze pierscienie nominal beda nie wystarczajace , tuleje moga byc troche jajowate, wal do sprawdzenia, obrobki, decyzja twoja. Zalezy ile jeszcze jestes wnie stanie zrobic sam
  7. Ale chlodnica zimna wiec termostat tez walniety. Lub pompa wody. Mialem raz taki przypadek ze oberwal sie wirnik i nie bylo obiegu, gotowalo plyn weze puchly a plyn wyciekal przez pompe wody
  8. zdaje sie ze nawet sama głowica ma wieksze kanały w aeb
  9. Mozgu odpowiedział(a) na Kamills temat w 1.9TDI
    masz klimatronik?
  10. Mozgu odpowiedział(a) na Cieslarmarek temat w 1.9TDI
    blok w poprzecznym golfie może a raczej napewno bedzie miał nienagwintowane otwory pod łapy silnika we wzdłużnym audi i moze być konieczne jeszcze przełożenie miski i pompy oleju a może samego smoka i miski bo pochylony jest inaczej silnik, idzie bez wiekszego problemu ogranąć
  11. bardzo śmierdzi mi tu naciąganiem cie na kase... Widać teraz majstry już całkiem sumienia nie maja
  12. Mozgu odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    To nie jest maluch i nie ma co zalewac. Jak cos to mozesz zwiekszyc dawke startowa. A najlepiej to podjedz do ktoregos z tunerow, dodasz kucy a i odpalanie ci ogarna
  13. Mozgu odpowiedział(a) na Dawidepd temat w 1.9TDI
    Hezen wydaje mi ze ze kolega raczej ma AFF co jestto ograniczonym ahu czy tam 1z a nie ten silnik co byl w golfach z pompa na linke, ale to juz moze sie wyjasnic jakjak kolega podrzuci nam zdjecie silnika
  14. Mozgu odpowiedział(a) na nevi temat w 1.9TDI
    Bezpiecznie to jest do 200 koni jak dobrze napisany program ( polecam kolege ciahciah ) a niebezpiecznie jest jezdzic na niesprawdzonych wtryskach i zmianach mechanicznych bez programu bo moc mniejsza ale dawni nie dograne
  15. Mozgu odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    To jest dawka obrotow jalowych. To dziala mniej wiecej tak ze im cyfra wieksza tym slabsze auto. Co do odpalania to mozesz probowac zwiekszyc dawke startowa. Normalnie smialo mozna ustawiac na 3.0 lub mniej ale lepiej nie mniej niz 2.0 bo czesto zaczyna silnikiem juz rzucac
  16. Mozgu odpowiedział(a) na nevi temat w Audi A4 B5
    Turbo zeby podeszlo musisz zmienic kolektor, samo turbo, zaworki n75, ecu i kogos kto ogarnie sterowanie z wg na vnt programowo. Twoje jest takiw samo jak w 1z wiec chcesz zmienic na to samo. Nie wiem jakie z wg mozna zalozyc ale odezwij sie do kolegi baca bo on chyba mial kiedys jakies gt15 czo cos takiego wydajniejszego na wg. Jak zalozysz komp z 1z to juz masz 90km bo twoj rozni sid tylko softem. Jak chcesz wiecej jedz do tunera zrobisz ze 110km. Jak chcesz wiecej musisz kupic wieksze wtryski
  17. Mozgu odpowiedział(a) na kajro28 temat w Audi A4 B5
    Widac ze sa niedokladne, wers co 300rpm a to za***iście duza roznica... albo jestem slepy albo nie ma takich dokladnirjszych tylko "na odpier**l" ogarniete, czyli co bylo?
  18. Mozgu odpowiedział(a) na kajro28 temat w Audi A4 B5
    Zrob logi pojedynczo najlepiej na 3 biegu od 1000rpm a 11 na 4 biegu bo tutaj za wiele nie widac
  19. Mozgu odpowiedział(a) na VePest temat w 1.9TDI
    Sa tam dwa rodzaje srob mimosrodowych, krotsze i dluzsze, moga wszystkie 4 byc do wymiany albo wg. Ogolnie mialem je zapieczone i nie bylo latwo wymienic. Poduszki sa 2 silnika i 2 skrzyni, kazda inna i do tego na przodzie odbojnik. Cena poduszek silnika to koszmar bo kolo 500zl za sztuke za ori avon nowe. Dostepne w aso ale zwykle nie od reki, zamienniki nie nadaja sie do niczego, nawet lemrorder. Lepiej szukac sprawnych uzywek
  20. Mozgu odpowiedział(a) na CZIKITA temat w 1.9TDI
    Musowo, ja sobie przerobilem delikanie instaalcje tych wezykow ze wywalilem trojnik i tekalan i nic nie idzie do egr (n18) a cale podcisnienie idzie do n75
  21. Ktore panewki masz na mysli? Glowne zwykle i milion wytrzymaja a korbowe przy 600kkm i wiecej jak rozbieralem nie wygladaly zle. Zalezy czy auto modzone czy sztuka dla sztuki, bo jesli tykamy sie panewek to pojdzmy o krok dalej i wymienmy pierscienie i uszcelniacze zaworowe a glowica do obrobki...
  22. Mozgu odpowiedział(a) na nevi temat w 1.9TDI
    Aff i 1z to jest to samo als zdawione programowo, natimiast afn konstrukcyjnie slupek ten sam ale ma dwumas i wieksze wtryski oraz pompe z wysoka fala i wydajnjesze turbo ze zmienna geometria, jesli chcesz to zmina kompa na 1z i masz 90km a jakies 110km to wizyta u tunera, jesli chcesz wiecej to wtryski od afn. Ale masz pompe z niska fala i to turbo wiec bez szalenstw ale ze 120km powinno byc, zalezy od kondycji wszystkich elementow
  23. Mozgu odpowiedział(a) na domaniu temat w 1.9TDI
    Po pierwsze twoj kod silnika to 1Z anie ne Z1 a po drugie to u ciebie turbo jest sterowane cisnieniowo a nie podcisnieniowo. Po prostu wymieniaj po jednym to nie potrzeba schematu, moze ktos pomoze kto ma dostep do kompa bo mi nie wygodnie szukac na tele
  24. Mozgu odpowiedział(a) na domaniu temat w 1.9TDI
    Nie. Ty masz turbo z wg a np ahh ma vnt
  25. Trzeba sprawdzic droznosc splywu oleju i jego cisnienie, na zimnym i co wazniejsze na cieplym gdzie powinno bym min 1bar. Nie jakies przytrzymywanie silnika, tylko powinno sie strzykawka wprowadzic troche oleju do turbiny przez doplyw pokrecic wirnikiem a dopiero potem ten doplyw dokrecic. Przed odpaleniem mozesz odpiac czujnik walka rozrzadu i pokrecic rozrusznikiem kilka sek bo przy odpietym nie odpali od strzala. Jesli zalapuje to gasisz i potem ponownie kilka sek krecisz aby olej zostal doprowadzony. A dopiero poznien podpinasz czujnik i odpalasz auto. Nie gazujesz, czekasz ze auto sie rozgrzeje i sprawdzasz czy nie ma wyciekow nigdzie. Wazne aby zawsze byla nowa uszczelka splywu oleju. Oczywiscie to cisnienie mozesz sprawdzic dopiero po zlozeniu auta. Nie wiem czy turbo bedziesz mial regenerowane czy uzywke. Jesli uzywka to najpierw sprawdz czy dziala poprawnie vnt i sie mie zacina oraz sprawdz chociaz organoleptycznie gruszke

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.