Treść opublikowana przez Mozgu
-
Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km
Zwykle auto nie szrpie z powodu turbiny. Czasami szarpie z powodu przeplywki, nastawnika, wtryskow. A wysoka konsumpcja oleju to zwykle wina zaworu odmy na pokrywie zaworow chyba ze jest wyciek to nalezy sprawdzic rurke odmy w miejscu przykrecenia do bloku
-
SWAP mocarnego 1.9tdi 90km
Najlepiej pasuje do takiego samego auta. Zastanow sie czy jet sens wg ten silnik swapowac do czegokolwiek bo koszty robocizny nie sa male
-
Duże spalanie
Widze ze Hezena nie obowiazuja podwyzki paliwa bo zawsze placi tylko 100zl na stacji sory za ot
-
Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km
Kazdy ma tam olej wiec sie nie przejmuj kwestia tylko tego ile go jest
-
Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km
Jak masz od kogo to podmien przeplywke na probe i zrob jeszcze raz loga 3 i 8
-
Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km
Zrob tez 11 w basic settings. I obserwuj ruch sztangi, powinien byc okolo 2cm. Fajnie by bylo gdybys sprawdzil ile jest podcisnienia na gruszce, ogolnie turbo bardzo kiepsko wstaje i ma raz przeladowania a raz niedoladowania co wskazuje na zawalone syfem vnt czyli raczej do czyszczenia geometria w turbo
-
Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km
Czy miales caly czas w trakcie logu gaz w podloge? Dobrze zrob loga od 1200rpm najlepiej na 4 biegu.
-
Zawór n75 w maździe
Ale jaka turbina jest w mazdzie? Z wg czy masz vnt?
-
Gwizdające turbo AFN
Jak nie ma kata to gwizdanie jest normalne. Nie odtworzylem filmiku ale sie wypowiem ze jesli masz dzwiek odrzutowca to ma masz nieszczelnosc. A jesli bardziej takie pogwizdywanie to bez stresu bo to nie jest wyznacznikiem kondycji. A ja zregenerujesz to na 95% nie złożą ci go idealnie, wirnik bedzie obcieral ouszle i bedzie jeszcze gorzej, a regenerowane turbiny ledwo gwarancje wytrzymuja
-
SWAP mocarnego 1.9tdi 90km
Podejdzie ale do wymiany wtedy miska i smok oraz do nagwintowania otwory pod lapy silnika bo ogolnie to sa wykonane w odlewie bloku ale nie nagwintowane. Poa tym osprzet troche sie rozni bo np turbina ma inaczej przekrecona muszle. Blok sam w sobie bez wiekszych komplikacji ale po co sie pierdzielic z taka robota jak ktos wezmie za to z tysiaka za robote i to na bide a sprzeglo i skrzynia nie bedzie pasowac z golfa do audi ani passata
-
Logi 1.9 tdi afn
Opisz troche ten problem bo moze masz dziure w dolocie a moze zawalona geometrie a zwykle to drugie jest konsekwencja pierwszego, a moze masz jakiegos boxa lub podkrecona dawke lub lejace wtryski czy wadliwie dzialajaca przeplywke czy czujnik cisnienia, zgnita gruszke lub cos zw n75. Zrob logi i pomozemy, wystarczy ci 30 minut tylko rob to na w miare prostej drodze bez wzniesień i zakretow
-
Logi 1.9 tdi afn
Gdyby zrobil jeden przejazd wiecej nic by sie nie stalo, ale widac ze koledze nie zalezy zeby na tym ani nawet nie wiadomo czego szukac bo nie napisal nic czy ma jakis problem
-
Logi 1.9 tdi afn
To co zrobiles to nie sa poprawnie zrobione logi. Tak to zrob silnik rozgrzany do 90C, kolejność robienia logów:-dynamiczne(3 bieg, od 1000obr do 4000obr z pedałem w podłodze):000001003004007 zalogować 3s008010011 na 3 i 4 biegu(jeżeli na 4 nie masz gdzie do 4000obr zrób do ilu możesz)005 006 naraz, najlepiej z obu końców odcinka, od 1000 do 4300obr i wrzucasz na luz i się toczysz do ~60km-statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off):000001003 w trakcie po 5s musnąć gaz004007010011012013016019-basic setting:000 20s003 20s004 20s011 20s(w autach starszych niż 97r. brak możliwości logowania
-
Alternator do wymiany.
Wez najpierw zwyklym miernikiem za 12zl sprawdz czy jest ladowanie a jesli nie ma to wymontuj alternator i zawiez do kogos kto regeneruje bo moze regulator padl albo szczotki sie skonczyly i nie trzeba go wymieniac a za pare groszy naprawic
-
Jak nazywa się ta część rury od turbiny
Popraw post bo nie da siw otworzyc
-
Swap z 1,6 ALZ Na 1.8t AJL przedni napęd
Wiem ze da sie zalozyc skrzynie od s4 do oski tylko trzeba bedzie zaspac torsen lub dorobic nakladke na niego zby go zablokowala. Widzialem kiedys jak magik od skrzyn takie cos dorabial w Suchedniowie do a4 ale tam byl silnik 2.8 wiec nie wiem czy skrzynia od v6 podejdzie do r4 alena 90% tak tylko sprzeglo moze byc inne
-
1.9 AFN tryb awaryjny przy wysokich obr
Masz duze przeladowanie, do tego turbo bardzo zle wstaje, wrecz tragicznie 90% turbo do czyszczenia
-
1.9 AFN tryb awaryjny przy wysokich obr
Nie wazne czy w trakcie logow odcina, po prostu zrob
-
1.9 AFN tryb awaryjny przy wysokich obr
silnik rozgrzany do 90C, kolejność robienia logów:-dynamiczne(3 bieg, od 1000obr do 4000obr z pedałem w podłodze):000001003004007 zalogować 3s008010011 na 3 i 4 biegu(jeżeli na 4 nie masz gdzie do 4000obr zrób do ilu możesz)005 006 naraz, najlepiej z obu końców odcinka, od 1000 do 4300obr i wrzucasz na luz i się toczysz do ~60km-statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off):000001003 w trakcie po 5s musnąć gaz004007010011012013016019-basic setting:000 20s003 20s004 20s011 20s(w autach starszych niż 97r. brak możliwości logowania)
-
1.9 AFN tryb awaryjny przy wysokich obr
zrob logi
- Mocowania
- Mocowania
-
Mocowania
Goly blok podejdzie jezeli zamontujesz silnik z poprzecznego do poprzecznego a podluznego do podluznego, jesli wsadzisz poprzeczniaka do auta gdzie bedzie zamontowany wzdluznie moze byc konieczne nagwintowanie otworow na sruby od lap silnika, ponadto np afn ma inne mocowanie pompy niz np asv i roznia sie glowicami, tzn generalnie pokrywami zaworow oraz moga byc inne miski olejowe i smok po w poprzeczniakach moze byc inaczej pochylony i jeszcze zalezy w ktora strone. Np ja przeszczepialem silnik z golfa do t4 to trzeba bylo podmienic miski i smoki bo silnik inaczej lezal. Ogolnie wszystko sie da dopasowac ale moze wymagac deczko roboty
-
Zmiana oleju
Czyli kupiles najtansze produkty, oprocz chinskich filtrow noname i superolu
-
Zmiana oleju
Daruj sobie castrola bo ogolnie to syf. I jakosc oleju nie okresla przeciez jego pobor, zwlaszcza w silnikach pd gdzie paliwo lubi sie dostac do oleju i okazuje sie ze nawet go przybywa