Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju


mates08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Będę kupował olej silnikowy. Mam silnik 115 km na pompowtryskach .  Audi kupiłem 11000 km temu. Zalany był olej Castrol Edge 5w30. Teraz chciałbym przejść na olej 5w40 i zastanawiam się nad Castrolem Edge Turbo Diesel 5w40,  lub Motul Specyfic 505.01 5w40. Na castrolu nie mialem zadnych problemów obecnie po za jego poborem.  O Motulu słyszałem ze każdy poleca, ale czytalem wypowiedzi ze Motul załatwił TDI-ka. Teraz mam mętlik w głowie co wybrać, czy nie zostać przy castrolu. Co polecacie w tej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci coś od siebie. Jak kupiłem auto to zalany był olej 5w30 tylko nie wiem jakiej marki. Przy zmianie zalałem Motul Specific 5w30 z normą 507.00 bo miałem DPF. Po jego usunięciu przeszedłem na na Motul Specific 5w40 z normą 505.01 i jakoś nie zabiło mi to silnika.  Jeśli olej będzie z pewnego źródła (oryginał) to niema prawa uwalić Ci silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej będzie kupiony w sklepie motoryzacyjnym więc raczej podrabianych olei nie mają . Nakręciłem się troche na tego Motula wlasnie . Aczkolwiek i dużo osób gadało na castrola a jednak nic silnikowi nie jest. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze fascynuje mnie kult Motula na różnych forach, zupełnie przeciętny produkt, bezmyślnie lansowany od lat. Ja nie mam z nim dobrych doświadczeń, lałem kiedyś do różnych aut, żadnego szału nie było, ostrą eksploatację auta znosił średnio, za to portfel uszczuplał ponadprzeciętnie. Zdecydowanie wolę i polecam oleje Totala, ale z najwyższych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mates08 napisał:

olej będzie kupiony w sklepie motoryzacyjnym więc raczej podrabianych olei nie mają . Nakręciłem się troche na tego Motula wlasnie . Aczkolwiek i dużo osób gadało na castrola a jednak nic silnikowi nie jest. 

 

To  że był castrol nie znaczy że spektakularnie coś złego się stanie z silnikiem. Taki zły ten olej nie jest aczkolwiek do LM, motula, valvoline mu daleko.  Castrol to producent który mocno naciska na reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co jeszcze znajomy sprzedawca mi powie jutro . Aczkolwiek Liqui moly stosowałem w innym samochodzie i nadal stosuje i wiem ze jest good olej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mates08 napisał:

Zobaczymy co jeszcze znajomy sprzedawca mi powie jutro . Aczkolwiek Liqui moly stosowałem w innym samochodzie i nadal stosuje i wiem ze jest good olej 

 

Też leje LM i ani myślę zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jaki LM lejesz do swojego? Masz pompowtryski ?

Edytowane przez mates08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie castrola bo ogolnie to syf. I jakosc oleju nie okresla przeciez jego pobor, zwlaszcza w silnikach pd gdzie paliwo lubi sie dostac do oleju i okazuje sie ze nawet go przybywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mates08 napisał:

 

 

 

A jaki LM lejesz do swojego? Masz pompowtryski ?

Top tec 4100

mam VP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zalałem go ponownie castrolem z tym że teraz 5w40 turbo diesel. Wszystkie filtry jakie poszły to Filtron. Dzięki za wszelką pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2017 o 17:04, mates08 napisał:

Motul załatwił TDI-ka.

:huh: Ciekawe w jaki sposób, jeśli mówimy tu o ori produkcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiles najtansze produkty, oprocz chinskich filtrow noname i superolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mozgu napisał:

Czyli kupiles najtansze produkty, oprocz chinskich filtrow noname i superolu

Jednak ten marketing i piękne opakowania robią nadal robotę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtron nie jest taki zły, PZL Sędziszów to też dobra firma. Natomiast nie rozumiem ludzi, którzy kupują filtry np. Harta. Przecież to firma, która robi prawie wszystko niczym deawoo. Castrol- no cóż przyjęło się, że to szajstrol, ale w niemcowni w aso vw audi to leją i auta jeżdżą. Znajomy ma paska 2.0 tdi, prawie 300 tys. i lata cały czas na castrolu. Silnik od nowości nie był tknięty poza wymianą oliwy i rozrządu.Każdy ma swoje doświadczenia i swoje wybrane produkty i jeżeli ktoś ma uprzedzenia do konkretnej firmy to i tak go nie nakłonimy do stosowania jej produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...