Treść opublikowana przez Mozgu
-
Łożysko wyciskowe sprzęgła - różnice, kto odpowie ?
Bedzie dobrze, sam wymienialem u siebie i bylo tak samo, uklad ten jest hydrauliczny i wszystko bedzie ok, sprzeglo bedzie minimalnie wczesniej brac ale nie tylko za sprawa lozyska ale i nowej tarczy
-
Turbo hybryda+dp na seryjnym osprzęcie można czy nie ?
Mozesz
-
wiecej mocy
- Falowanie obrotów
Jak nie zmienisz wentylatora to moze ci rozsadzic chlodnice, weze i nie wiadomo co. Bez chłodzenia strasznie rosnie cisnienie- wiecej mocy
Jaki silnik masz na mysli? Da sie wszystko ale swap innego to kasa. Lepiej kup taki sam, i zrob program i mocy bedziesziak wiecej a jak malo bedzie mocy to opisane jest na forum jak osiagnac do 250km z 1.9- AFN , peknięty tłok
Tyle to ja mam przy przebiegu 420kkm (licznikowe a ile jest nie wiadomo) ori silnik jeszcze nie rozbierany. Od 2 lat mechanik wrozy mi ze glowica jest slaba i ze uszczelka zaraz bedzie wydmuchana i nawet troche sie nie moge doczekac bo mialbym pretekst zeby zrobic panewki pierścienie i obrobke glowicy a tak to poki co nie mam jak wytlumaczyc mojej drugiej połówce ze chce znowu wlozyc kupe pieniedzy zeby cos grzebac w, silniku ktory przeciez dziala- AFN , peknięty tłok
Nie koniecznie musi byc cos robione. Z uczelkami jest roznie. Normalnie mozna pomierzyc wystawanie tloka i dobrac inna niz byla. Ale w porobionych mocno autach lepiej dac grubsza odprezajaca dzieki czemu mozna wiecej ognia dac w wyzszych obrotach. Moze byc wtedy slabszy dol. Ale jak dajemy grubsza uszczelke odprezajac deko motor pozwaly mu dluzej pożyć zan znowu dmuchnie uszczelke. Ps Mowa o autach z duzym plusem- Sprężarka
- AFN , peknięty tłok
Sprawdzales moze jaka masz teraz kompresje po takim zabiegu?- Kolo zamachowe 1Z
Sruby sa takie same do sprzegla, lepiej i do zamachu i do docisku dawac nowe i zeby byly pokryte klejem i dokrecane z odpowiednia sila. Pamietaj ze sruby od zamachu sa krótsze przy jednomasie niz przy dwumasie- Ile mocy wytrzyma?
Obij tarcze. Wyslij razem z kolem zamachowym bo moze byc deczko krzywe i wtedy ci nie przeniesie tego, a tak to je podrownaja w razie czego i bedzie kleic cala powierzchnia. Wazne aby delikatnie pozwolic aby sie sprzeglo ulozylo- Sprężarka
Moglem cytowac bo tak to wyszlo jak bym do ciebie pisal o tym manometrze a to bylo do rafala. To ze stary to nic nie znaczy, czesto egzemplaze z 600tys przebiegu ciagle maja serie lub nawet wiecej niz deklaruje producent- A4 B5 1,9 tdi AHH Sprzeglo
Ja kupilem zaly komplet uzywany i mialem "zabielony" docisk i zamach a tarcze obita kevlarem Powiedzieli zebym wyslal wszysko zeby sprawdzili czy jest proste i nie ma bicia- Sprężarka
Manometr ci potrzebny do serii, beka.... Podczas logu widac bedzie co sie dzieje. Wiec zrob loga dynamivzmego z oladowania a dla pewnosci komplet, bo k oze cow nie tak z przpeplywkajb ciul wie co. Ogolnie czyszczenia vmt, nie unikniesz bo to ze na chwile roruszales i dzialalo nie znaczy ze ja ostyglo auto to nie zastygl syf ktory blokuje vnt. Tak jak piszemy ci kilka msc arek turbo do czyszczenia.- Spadek mocy przy obrotach do 3000-3500, czym niższe tym niższa moc :/ (AFN)
Dobrze skoro tak to sprawdz jakie podcisnienie wychodzi na gruszke bo jesli jest ok to mozesz tylko posuc n-ke gdyz niektore rzeczy sa sprawne i sie ich nie da ulepszyć drutowaniem. Bo moc mozna tym najwyzej odzyskac a nie uzyskac. Przed grzebaniem zrob komplet logow to sie cos wymysli a, nie na slepo szukasz dziury w całym- Nierówne obroty na jałowym biegu i poszarpywanie auta.
Wpisz w google. Jak zrobic logi vag- A4 B5 1,9 tdi AHH Sprzeglo
Tarcze mozesz obic kevlarem( koszt 150zl w warszawie na skoczylasa, sprawdzona firma)- Spadek mocy przy obrotach do 3000-3500, czym niższe tym niższa moc :/ (AFN)
Jakie masz wtryski? Jesli wieksze niz seria to jedz do tunera i bedziesz mial ze 150km lub wiecej w zaleznosci co tam wpakowales- 1.9 tdi AHH sprzeglo
Dwumasa +sprzeglo awx, tarcza obita kevlarem Ja obijalem tarcze jak wielu użytkowników w warszawie na skoczylasa- Spadek mocy przy obrotach do 3000-3500, czym niższe tym niższa moc :/ (AFN)
Jak chcesz mocy to jedz do tunera. A jak chcesz tylko kilka km wiecej podbij dawke nana pompie- Spadek mocy przy obrotach do 3000-3500, czym niższe tym niższa moc :/ (AFN)
Najpierw sprawdz wezyki podcisnienia , najczesciej sie ukruszaja przy gruszce turbo lub przy n75. Szukaj jeszce dziury w dolocie.- Zapytanie w sprawie podniesienia mocy silnika.
Wysrubowanie zaczyna sie tutaj kolo 300km. A sofcik na jakies 177km i 400nm to pikus. Zero ryzyka. Z wiekszym turbo od 170km silnika bylo by jakies 200km do ugrania- Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km
Na pokrywie zaworow jest separator, ta czarna puszeczka http://allegro.pl/separator-zawor-odmy-oleju-odma-vw-a4-b5-1-9tdi-i6802713550.html Czesto jest peknieta membrana i sadzi do turbo zamiast splywac na glowice. Wiele nie kosztuje a czesto duzo pomaga. Do tego wymien lub zaklei ta rurke bo bedzie ci lal sie olej- Swap sprzęgła w 1,9 tdi Ahh na awx
P&P- Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km
Jak tylko przestaniesz dolewac to go wykonczysz a tak to jeszcze z 500kkm pewnie zrobisz - Falowanie obrotów