Treść opublikowana przez Mozgu
-
Czy poduszki pod AFN są takie same w AJM/AWX ?
Hezen kupowales moze te poduszki od awx? Bo ciekawi mnie jak sie sprawdza przy silniku vp
-
Spadek mocy przy około 120 km/h (A4 B5 AFN)
Zrob komplet i wrzuc w dzial diagnostyka. Z tego mozna tylko wywnioskowac ze turo slabo wstaje i przeplywka malo mierzy nawet wtedy jak masz przeladowanie silnik rozgrzany do 90C, kolejność robienia logów:-dynamiczne(klima off, 3 bieg, od 900obr do 4100obr z pedałem w podłodze):001003004007 zalogować 3s008010011 na 3 i 4 biegu(jeżeli na 4 nie masz gdzie do 4000obr zrób do ilu możesz)-statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off, wystarczy 10s logować):000001003 w trakcie po 5s musnąć gaz004007010011012013016019-basic setting(logować 20s):000003004011 (w autach starszych niż 97r. brak możliwości logowania)
-
(B6 awx) zacinajaca się turbina
Zrob logi, warto by bylo zobaczyc czy sztanga plynnie sie podnosi, m oze miales ruszona dlugosc sztangi lub zle ci zlozyli turbo tak ja odczulem na swojej skorze przez fachowcow od czyszczenia turbin
-
Czy poduszki pod AFN są takie same w AJM/AWX ?
Fajnie by bylo gdybys pozniej napisal jak sprawdzily sie poduszki z awx
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
W tym temacie sa zdjecia, jednak w turbo a awx na zdjeciu jest juz wlozona przejściówka. Czym sie rozni to z ahh od awx zobaczysz jak sobie na allegro wpiszesz i porownasz. Bo na turbinie z ahh/afn jest wyjscie na ktore weza nakladamy a w awx jest wieksza srednica do ktorej wkladamy weza z szybkolaczka i zabezpieczamy zawleczka
-
[AJM]Wyciek oleju spod pokrywy zaworow i zerwany gwint.
Spróbuj takie cos, tylko dobierz pod odpowiedni gwint http://allegro.pl/sprezynka-gwint-zerwany-m10x1-tuleja-krakow-i6813277728.html
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Ja dalem ostatnio zwykle czarne olejoodporne. Te w szmacianym oplocie toprana wymienialem co 3 msc bo co chwile sie ukruszaly i ulamywaly koncowki
-
uszczelka pod glowica? foty 1.9 tdi AFN
To wtedy delikatnie papierem, potem odtluscic i na silikon i po klopocie
-
Jakie wtryski
Rohace cos ty tu wkleil?
-
Trakcja w a4 B5 1.8t+
Nie spinam sie tylko prostuje gdyby ktos takie cos chcial zrobic bo w b6 bylo robione nie raz
-
Trakcja w a4 B5 1.8t+
W b5 dolozenie quattro do oski jest prawie nie mozliwe bo karoseria sie różni. To nie b6
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Ciezko powiedziec. Moc wytrzyma ale mozliwe ze momentu bedzie troche za duzo. Ale najwyzej tuner ci zrobi delikatniejszy soft. Mysle ze 320nm powinno przeniesc. Moze mniej moze wiecej. Zalezy od tego jak bedzie tez przeprowadzony program bo jak ktos zrobi go tak ze bedzie bardzo agresywnie narastal moment moze sie uslizgiwac sprzeglo. Poza tym nikt w dzisiejszych czasanch nie hest pewny jakosci czesci. Tutaj ciezko wg sie wypowiedziec bo najlepsza by byla szklana kula
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Wg mnie jest problem taki ze masz zaeza podcisnienie i ktos skrocil sztange zeby turbo wstawalo normalnie. Ale ze sztanga jest za krotka to i tak przeladowuje. Bo nawet po pelnym odpuszczeniu gruszki ciegno nie opada tak nisko jak powinno
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
Pisz z tym kolega z forum. Zaufany czlowiek. Moze zrobic twoje oraz ma inne. Na dole w temacie wykres silnika takiego jak twoj z 216
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Dostep spoko. Odkrecasz ten plastik co od pasa idzie do filtra i zaworek montowany jest na 2 nakretki na klucz 10. Mala grzechotka podejdziesz i malym plaskim chy a tez. Ta dolna nakretka jest denerwujaca tylko. Moze byc male tak jak w moim przypadku bylo ze gumka miala dziurke i, podcisnienie bylo male bo nie zasysalo tylko z gruszki ale i z drugiej strony membrany
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
U mnie w 11bs jest -0.85 Moze byc tak jak bylo u mnie ze gumka w zaworku miala dziurkę. Zwroc na to uwage gdy bedziesz ogladal wnetrznosci swojego zaworka
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Gdzies na forum kolega doradzal jak potwierdzic dobra uzywke ze szrotu ktora mozna wyrwac za 20-30zl. Trzeba bylo miec trocje wezyka, kable i vacoumetr. Zdaje sie podpinali wezyk do vacumpompy dalej do n75 kory chcemy sprawdzic a za n75 podpiac vacoumetr i badac ile podcisnienia wychodzi po podaniu zasilania na piny n75
-
Który silnik lepszy?
Panda 1.1 ktora szwagier dojezdza do pracy tak samo sie grzeje tak ze nawet wskazowka temperatury nie nadaza. Dla mnie klekot jest duzo lepszy od benzyny ale ze wzgledu na charakter mojej pracy jest malo opłacalny ze wzgledu na male przebiegi. Szlag mnie trafia jak podjezdzam z bratem na stacje a on tankuje gazu za 80zl i jezdzi na tym 450km a ja robie na zbiorniki 850 i leje za 230 zl lub wiecej
-
uszczelka pod glowica? foty 1.9 tdi AFN
Tez mysle ze to spod krućca
-
[A4 B5 AFN] Turbina stoi - co dalej?
Tzn potrzebna jest flansza z redukcja aby dalo sie podlaczyc rure od dolotu bo w awx do kolekrors przykrecony jest egr z klapa gaszaca a, tobie jest potrzebna flannsza z rura 50mm
-
Który silnik lepszy?
Ja do pracy dojezdzam 25km i szukam benzyny bo to za blisko diesel dogrzany jest dopiero po jakis 15km. Przy twooch odcinkach bedziesz mial auto wiecznie niedogrzane a palic tez bedzie ci z 8/100. Lepiej kup cos w gazie
-
Zapieczona turbina
Sprawdzales ta kompresje? Wydaje mi sie ze wina bedzie po stronie pierscieni lub tez prowadnic zaworowych. Bo uszczenienia pewnie wymieniales bez sciagania glowicy a, jej stan nie byl sprawdzany
-
[B5 AFN]Grób TDi by Wodz,koła 20",engine AFN na GTB22 235KM/450NM
Zdradzisz co bedzie nowym daily?
-
A4 1.9 Tdi Quattro, Gtb2260, Kilka Innych Modyfikacji - Najprawdopodobniej Najmocniejsze A4 B6 1.9Tdi
Ale to nie fwd tylko quattro. Bez sensu przy fwd tyle mocy
-
1.9TDI AHH tuning - pare pytań
W pierwszym poscie masz napisany spojler silnik ahh