Treść opublikowana przez Mozgu
-
Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN
Pomyliles mi sie z autorem tematu, wyczysc teraz bo ci sie tak pogorszy ze szok, ja jak wyczyscilem chyba 2 lata temu to nie mam problemu a tez robie male odcinki
-
Brak mocy 1.9 tdi AJM 115km
Moze cie naprowadzic na to co jest nie tak ale jak mocno kopci to szukaj dziury w dolocie
- Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN
-
zgasła
Kolego kupujesz uzywki ze szrotu i takie kwiatki wychodza, jak nie zrobisz tego porzadnie lub nie dasz komus kto czysci profi nastawnik to bedziesz mi problem, ale masz jeszcze 2 nastawniki to niech ci mechanik przerzuci z ktorejs z tamtych pomp. Co do sterujacego to nie ma reguly, ja mialem opornosc ok ale szarpal od 3 biegu przy 1800rpm, wszystkie inne predkosci obrotowe byly ok bo ponizej i powyzej nie szarpal. Na poczatek wyczysc wtyczke od sterujacego i wypsikaj sprayem do stykow bo jak jest zaolejona to tez moze sie tak dziac
- AJM stuki
-
Poluzniło się koło pasowe-dlaczego?
Zrobisz jak zechcesz ale lepiej nowy bo przy tym co i tak musisz wydac to lepiej nie dziadowac bo moze sie to odbic czkawka
-
a4 b5 1,9 tdi tiuning
Pogadaj z Krzysiek1606 podobno zajmowal sie przerabianiem i montazem tych turbawek
-
a4 b5 1,9 tdi tiuning
Wolna odma wplywa na ilosc oleju w dolocie ktorego im bardziej wyzylowany oraz wyeksploatowany silnik tym wiecej. Egr sie zastepuje flansza przy monatazu kolektora ssacego z awx ktory jest o wiekszym przekroju a co za tym idzie o wiekszej przepustowosci niz ten z afn. Poza tym o calkowicie sprawnych egr to mozna sobie w naszych rupciach pomarzyć
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
OLIVER, nie odbieraj tego jako atak czy cos tylko tak cie poprawie. Stopnia sprężania sie nie sprawdza bo to jest założenie konstrukcyjne które w afn wynosi 19,5. Co innego kompresja która prosto z fabryki powinna byc jakies 33bar, 30 jest bardzo dobrze a 25 to juz raczej słabo, podobno graniczna wartość to 19 bar ale nie wyobrazam sobie jak chodzi auto z taka kompresja i jak ono niby zapala
-
Ciężko pali afn po zmianach pompy wtrysków turba wałka
kolego teraz nie kombinuj tylko do tunera. on ci przy okazji programu ogranie dawki startowe, to normalne ze moze tak sie dziac bo masz seryjny program a graty pozmieniane dawki startowe masz malutkie tak jak na wtryski 205 a przy 230 trzeba troszke wiecej przylac
-
i stanelem:(
Podwies polos bo jak o cos zachaczy to ci moze cos uszkodzic
-
Sprzęgło alternatora
Bylo gdzies na forum o tym jak wymienic sprzeglo alternatora, jak pamietam bylo nawet jaki klucz potrzebny do tego
-
[B5 AHU] spory lag po zmianie biegów przy przeyśpieszaniu
Jakie uszczelnienie turbo? Pierwsze slysze, ale po to jest forum zeby pytac. Sprawa z przeplywka wyglada tak ze jak masz male cisnienie to pokazuje mniej. A to ze duzo pokazuje na wolnych to moze masz egr zaslepiony? Jesli nie to mozliwe ze jest po prostu uszkodzona. Mozesz wymyc w benzynie ekstrakcyjnej. Moze pomoc nie musi, co do wkladow to mam swoje zdanie, ja kupilem cala ori nowa przeplywke. Dla testow swojej mozesz poszukac na necie jaki dokladnie ale mozna wpiac jakis opornik miedxy piny ze bedzie pokazuwac max dawke i sprawdzic czy wtedy jest lag
-
pompa jest taka sama ?
Nie jest chocby dlatego ze w 1z kreci sie cala pompa zeby ustawic kat wtrysku a w seatach kat ustawia sie przez popuszczenie 3 srubek na kole pompy i tam sie przestawia. Raczej potrzebne by bylo takie kolo i inna lapa pompy zeby to zaadaptowac. Mozesz spokojnie klasc pompe od afn. Jest troche wydajniejsza bo ma dluzsza fale. Jesli bedziesz chcial cos wiecej z samochodu w przyszlosci. Zwroc uwage jeszcze na kostke od pompy bo sa z chyba 7 lub 10 pin. Oczywiscie da sie przerobic ale wiekszosc mechanikow woli tego nie robic tylko wymieniac wszystko p&p
-
Afn + Chip + Awx turbo
Kolego za bardzo cudujesz. Podjedz do tunera na korekte. Polecam ciahciaha. Jak cos bedzie nie tak to powie ci co ogarnac i wtedy zrobi korekte i bedzie mozna wykozystac potencjal bo teraz to tak jakbys sobie blkade gazu zalozyl
-
a4 b5 1,9 tdi tiuning
Walek od sdi mozna dac, slyszalem ze na nim lepiej idzie z dolu. Co by sie przydalo przy turbo brd
-
[B5 AHU] spory lag po zmianie biegów przy przeyśpieszaniu
Kolego jak nie masz win xp to zainstaluj sobie vcds lite i tym zrobisz logi np na win 7
-
Zapieczona turbina
To sprawdz ile konkretnie masz podcisnienia na vacum i ile na wyjsciu na gruszke. Wtryski zamien miejscami i sprawdz korekcje jak kolega pisze. Moze byc tak ze n75 kuleje i daje male podcisnienie na gruszke, lub sama gruszka ze starosci ciezko chodzi. Glowice latwo sciagnac samemu, jesli nie robisz przy okazji rozrzadu to nie sciagasz przodu. Znaki do ustawienia masz na kole zamachowym walku rozrzadu i blokade na pompie. Idzie ogarnac samemu ale jak nie ustawiales nigdy to mozesz sobie grubsza robote ogarnac samemu a samo ustawienie poprosic o pomoc znajomego mechanika jak masz.
-
Zapieczona turbina
sztangi sie nie rusza jak jest ok, ale czasem trzeba ruszyc bo ktos przed toba tez mogl ruszyc. ewentualnie zostaje ci gruszke wymienic. spotkalem sie juz na forum z kims kto mial taki problem i przy nowej gruszce ktora lzej chodzila problem znikl
-
Mocne wibracje podczas gaszenia auta
Mozna. Poduszki przykreca sie na otworach w ksztalcie fasolki i mozna je zbytnio napiac przez nieodpowiednie umieszczenie. Poza tym najwazniejsze jest ze poduchy musza byc ori bo wszystkie zamienniki nawet lemforder sa twarde i przenosza drgania. Cena nowych zabija. Trzeba szukac uzywek
-
afn kosci 140km plus awx
Oczywiscie ze nic nie da bo w programie masz zadane cisnienie i zalozenie wiekszej turbiny spowoduje tylko tyle ze bedzie miala ona lzej ale nie bedzie wykorzystany jej potencjal
-
Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN
Turbina wymienona pochopnie. To ze wyczysciles n75 nie znaczy ze jest sprawny. Aby poprawnie sterowac turbina to wszystkie wezyki, wlacznie z tymi do egr. I vacum musi byc tez sprawne. Trzeba spardzic vacoumetrem jakie jest podcisnienie na pompie vacoum i jakie na wezyku do gruszki turbiny. Ale skoro u ciebie jest raz troche lepiej a raz gorzej to daje sobie reke uciac ze masz spekany ktorys wezyk przy końcówce. Np jak wsuwasz na n75 lub trojniczek. I sktocenie go o 2 cm by zalatwilo sprawe
-
co to za czujnik?
prawdopodobnie obojetne jak podepniesz kabelki do wtyczki przynajmniej w afn tak mam. wtyczke dostaniesz za piwo na kazdym szrocie lub w iinym miejscu gdzie handluja uzywanymi czesciami
-
1268 i 542 - nastawnik i wtrysk sterujący?
ja akurat nie czyscilem nastawnika ale mialem problem z tym szarpaniem przy 1800obr i blad wtrysku sterujacego. na Poczatek wyczysc wtyczke od niego i popsikaj jakim srodkiem do stykow. Jak przestanie to jest to. u mnie byl spokoj na pol roku a potem poszarpywal coraz czesciej az wymienilem wtrysk i problem ustal. Jak masz kase i chcesz miec przy okazji moc to wymieniaj wszystkie na 216 i rob program a jak nie to na probe przerzuć używke na testy. Koszt jakies 50-80zl.
-
mody na skok mocy
Nie jest to w kazdym razie 1.9 tdi