Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mozgu

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mozgu

  1. Pomyliles mi sie z autorem tematu, wyczysc teraz bo ci sie tak pogorszy ze szok, ja jak wyczyscilem chyba 2 lata temu to nie mam problemu a tez robie male odcinki
  2. Mozgu odpowiedział(a) na Emil94 temat w 1.9TDI
    Moze cie naprowadzic na to co jest nie tak ale jak mocno kopci to szukaj dziury w dolocie
  3. Mozgu odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    Kolego kupujesz uzywki ze szrotu i takie kwiatki wychodza, jak nie zrobisz tego porzadnie lub nie dasz komus kto czysci profi nastawnik to bedziesz mi problem, ale masz jeszcze 2 nastawniki to niech ci mechanik przerzuci z ktorejs z tamtych pomp. Co do sterujacego to nie ma reguly, ja mialem opornosc ok ale szarpal od 3 biegu przy 1800rpm, wszystkie inne predkosci obrotowe byly ok bo ponizej i powyzej nie szarpal. Na poczatek wyczysc wtyczke od sterujacego i wypsikaj sprayem do stykow bo jak jest zaolejona to tez moze sie tak dziac
  4. Mozgu odpowiedział(a) na slowik1 temat w 1.9TDI
    Jak prestawil kat synchronizacji to moze byc bardziej twarda praca. Odczytaj ewentualnie kombinuj z korekta
  5. Zrobisz jak zechcesz ale lepiej nowy bo przy tym co i tak musisz wydac to lepiej nie dziadowac bo moze sie to odbic czkawka
  6. Mozgu odpowiedział(a) na jarek881128 temat w 1.9TDI
    Pogadaj z Krzysiek1606 podobno zajmowal sie przerabianiem i montazem tych turbawek
  7. Mozgu odpowiedział(a) na jarek881128 temat w 1.9TDI
    Wolna odma wplywa na ilosc oleju w dolocie ktorego im bardziej wyzylowany oraz wyeksploatowany silnik tym wiecej. Egr sie zastepuje flansza przy monatazu kolektora ssacego z awx ktory jest o wiekszym przekroju a co za tym idzie o wiekszej przepustowosci niz ten z afn. Poza tym o calkowicie sprawnych egr to mozna sobie w naszych rupciach pomarzyć
  8. OLIVER, nie odbieraj tego jako atak czy cos tylko tak cie poprawie. Stopnia sprężania sie nie sprawdza bo to jest założenie konstrukcyjne które w afn wynosi 19,5. Co innego kompresja która prosto z fabryki powinna byc jakies 33bar, 30 jest bardzo dobrze a 25 to juz raczej słabo, podobno graniczna wartość to 19 bar ale nie wyobrazam sobie jak chodzi auto z taka kompresja i jak ono niby zapala
  9. kolego teraz nie kombinuj tylko do tunera. on ci przy okazji programu ogranie dawki startowe, to normalne ze moze tak sie dziac bo masz seryjny program a graty pozmieniane dawki startowe masz malutkie tak jak na wtryski 205 a przy 230 trzeba troszke wiecej przylac
  10. Mozgu odpowiedział(a) na zwalowy temat w Audi A4 B5
    Podwies polos bo jak o cos zachaczy to ci moze cos uszkodzic
  11. Mozgu odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    Bylo gdzies na forum o tym jak wymienic sprzeglo alternatora, jak pamietam bylo nawet jaki klucz potrzebny do tego
  12. Jakie uszczelnienie turbo? Pierwsze slysze, ale po to jest forum zeby pytac. Sprawa z przeplywka wyglada tak ze jak masz male cisnienie to pokazuje mniej. A to ze duzo pokazuje na wolnych to moze masz egr zaslepiony? Jesli nie to mozliwe ze jest po prostu uszkodzona. Mozesz wymyc w benzynie ekstrakcyjnej. Moze pomoc nie musi, co do wkladow to mam swoje zdanie, ja kupilem cala ori nowa przeplywke. Dla testow swojej mozesz poszukac na necie jaki dokladnie ale mozna wpiac jakis opornik miedxy piny ze bedzie pokazuwac max dawke i sprawdzic czy wtedy jest lag
  13. Mozgu odpowiedział(a) na Jacek31 temat w 1.9TDI
    Nie jest chocby dlatego ze w 1z kreci sie cala pompa zeby ustawic kat wtrysku a w seatach kat ustawia sie przez popuszczenie 3 srubek na kole pompy i tam sie przestawia. Raczej potrzebne by bylo takie kolo i inna lapa pompy zeby to zaadaptowac. Mozesz spokojnie klasc pompe od afn. Jest troche wydajniejsza bo ma dluzsza fale. Jesli bedziesz chcial cos wiecej z samochodu w przyszlosci. Zwroc uwage jeszcze na kostke od pompy bo sa z chyba 7 lub 10 pin. Oczywiscie da sie przerobic ale wiekszosc mechanikow woli tego nie robic tylko wymieniac wszystko p&p
  14. Kolego za bardzo cudujesz. Podjedz do tunera na korekte. Polecam ciahciaha. Jak cos bedzie nie tak to powie ci co ogarnac i wtedy zrobi korekte i bedzie mozna wykozystac potencjal bo teraz to tak jakbys sobie blkade gazu zalozyl
  15. Mozgu odpowiedział(a) na jarek881128 temat w 1.9TDI
    Walek od sdi mozna dac, slyszalem ze na nim lepiej idzie z dolu. Co by sie przydalo przy turbo brd
  16. Kolego jak nie masz win xp to zainstaluj sobie vcds lite i tym zrobisz logi np na win 7
  17. Mozgu odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    To sprawdz ile konkretnie masz podcisnienia na vacum i ile na wyjsciu na gruszke. Wtryski zamien miejscami i sprawdz korekcje jak kolega pisze. Moze byc tak ze n75 kuleje i daje male podcisnienie na gruszke, lub sama gruszka ze starosci ciezko chodzi. Glowice latwo sciagnac samemu, jesli nie robisz przy okazji rozrzadu to nie sciagasz przodu. Znaki do ustawienia masz na kole zamachowym walku rozrzadu i blokade na pompie. Idzie ogarnac samemu ale jak nie ustawiales nigdy to mozesz sobie grubsza robote ogarnac samemu a samo ustawienie poprosic o pomoc znajomego mechanika jak masz.
  18. Mozgu odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    sztangi sie nie rusza jak jest ok, ale czasem trzeba ruszyc bo ktos przed toba tez mogl ruszyc. ewentualnie zostaje ci gruszke wymienic. spotkalem sie juz na forum z kims kto mial taki problem i przy nowej gruszce ktora lzej chodzila problem znikl
  19. Mozna. Poduszki przykreca sie na otworach w ksztalcie fasolki i mozna je zbytnio napiac przez nieodpowiednie umieszczenie. Poza tym najwazniejsze jest ze poduchy musza byc ori bo wszystkie zamienniki nawet lemforder sa twarde i przenosza drgania. Cena nowych zabija. Trzeba szukac uzywek
  20. Mozgu odpowiedział(a) na Piteros1 temat w Audi A4 B5
    Oczywiscie ze nic nie da bo w programie masz zadane cisnienie i zalozenie wiekszej turbiny spowoduje tylko tyle ze bedzie miala ona lzej ale nie bedzie wykorzystany jej potencjal
  21. Turbina wymienona pochopnie. To ze wyczysciles n75 nie znaczy ze jest sprawny. Aby poprawnie sterowac turbina to wszystkie wezyki, wlacznie z tymi do egr. I vacum musi byc tez sprawne. Trzeba spardzic vacoumetrem jakie jest podcisnienie na pompie vacoum i jakie na wezyku do gruszki turbiny. Ale skoro u ciebie jest raz troche lepiej a raz gorzej to daje sobie reke uciac ze masz spekany ktorys wezyk przy końcówce. Np jak wsuwasz na n75 lub trojniczek. I sktocenie go o 2 cm by zalatwilo sprawe
  22. Mozgu odpowiedział(a) na Lolek1z temat w Audi A4 B5
    prawdopodobnie obojetne jak podepniesz kabelki do wtyczki przynajmniej w afn tak mam. wtyczke dostaniesz za piwo na kazdym szrocie lub w iinym miejscu gdzie handluja uzywanymi czesciami
  23. ja akurat nie czyscilem nastawnika ale mialem problem z tym szarpaniem przy 1800obr i blad wtrysku sterujacego. na Poczatek wyczysc wtyczke od niego i popsikaj jakim srodkiem do stykow. Jak przestanie to jest to. u mnie byl spokoj na pol roku a potem poszarpywal coraz czesciej az wymienilem wtrysk i problem ustal. Jak masz kase i chcesz miec przy okazji moc to wymieniaj wszystkie na 216 i rob program a jak nie to na probe przerzuć używke na testy. Koszt jakies 50-80zl.
  24. Mozgu odpowiedział(a) na arospr temat w Audi A4 B5
    Nie jest to w kazdym razie 1.9 tdi

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.