Treść opublikowana przez Mozgu
-
Zapieczona turbina
Moze zrobcie logi i na bank ktos z forum wylapie pozwiekszane dawki. U mnie w afn cisnienie chyba bylo 1980 a po sofcie mam jakies 2100 jak dobrze pamietam
-
Zapieczona turbina
Moze kumpel ma zrobiona mape lub boxa na pompie a nawet nie wie
-
mody na skok mocy
Tom A4 Tamten temat nie wnosi zbyt wiele. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/178130-podniesienie-mocy-w-19-vppd-kosztyczesciefekty/page-1 Ten jest bardzo przydatny
-
Brak mocy w AFN
mala tzn jaka? tutaj im mniejsza dawke ustawiasz tym jest w rzeczywistosci wieksza a jak zwiekszasz to sie zmniejsza.
-
montaz dodatkowej chłodnicy oleju
http://a4-klub.pl/index.php?/user/111686-wodz/ Skontaktuj sie z tym kolega. Zdaje sie ze ma u siebie taka chlodniczke. I cos podpowie
-
Zapieczona turbina
Niektórzy robia to napierw grubszym papierem a potem jakims wodnym.1500-2000 Ja odmaczalem w ropie,mylem dimerem i polerowalem papierem, inni szczotka a potem papierem. Sa rozne metody. Wazne zeby nie bylo najmnieszych prxyciec i gladka powieszchnia oraz poprawnie zmontowane turbo
-
1.9 tdi afn. problem z wkrecaniem na obroty.
Poczekajmy najlpierw co bedzie przy podlaczeniu na krotko. Dziwny zbieg okolicznosci zeby przy wymianie filtra paliwa wysral sie nastawnik
-
1.9 tdi afn. problem z wkrecaniem na obroty.
Wymieniales moze filrt paliwa? Moze lapie lewe powietrze. Profilaktycznie mozesz wymienic ten zaworek i gumki przy filtrze paliwa. Moze gdy nagle dodajesz gazu to zaciaga nagle paliwo i wytwarza podcisniene w ukladzie paliwowym. I zasysa powietrze i silnik dostaje czkawki. A jak stopniowo dodajesz gazu to podcisnienie w ukladzie jest mniejsze i nie ciagnie tyle powietrza i nie dostaje tej czkawki
-
Wartosci wtryskiwaczy i pytanie o egr
Tak.jesli sie zmieniaja to znaczy ze egr pracuje. Ale ogolnie te dwie rzeczy i tak wiele ci nie daja. Proponuje pogadac z kolegami z forum i wyslac do kogos ogarnietego komplet logow a mozesz wiele sie dowiedziec o swoim aucie rzeczy o ktorych nie masz pojęcia
-
Wartosci wtryskiwaczy i pytanie o egr
Sprawdzanie vagiem tych wtryskow jest tylko pogladowe. Jedynie rzetelny wynik to demontaz i na sol wtryski do sprawdzenia. Jesli masa zasysanego powietrza jest rozna w przypadku gdy egr wlacza i wylacza to jest ok
-
Ciężko odpala na rozgrzanym silniku.
http://a4-klub.pl/index.php?/user/29573-ciahciah/ Polecam
-
Zapieczona turbina
Teoretycznie jest zamkniety. Ale u mnie np przepuszczal i blaszka zalatwila sprawe. Bo w srodku byl nagar i sie nie domykal.
-
Gwizd turbiny
ciekawe czy dobrze turbo poskładałeś, jesli było chociaż minimalnie nie w osi to wirnik obciera o musze i wyje, a jak nie to moze masz gdzies dziurę w dolocie
-
Zapieczona turbina
kolego EGR sie nie odłącza tylko zaslepia blaszka...
-
[1Z] Przestaje przyspieszać
http://obrazki.elektroda.pl/9576255900_1361225112.png
-
[1Z] Przestaje przyspieszać
Normalne przeladowanie. W 1z nie ma geometrii w turbo wiec winny bedzie zaworek n75. Od bidy mozesz sprawdzic najpierw czy dasz rade ruszyc sztanga na gruszce przy turbo. I gdybys zalatwil kabel to sprawdzic czy prawidlowo pokazuje czujnik cisnienia doladowania. Lub jesli nie masz nic to zrobic by-pass omijajac n75. Ktory tutaj dziala cisnieniowo a nie ma podcisnienie. Aby sprawdzic gruszke od turbo wez duza strzykawke i ''dmuchnij'' nia przez wezyk do gruszki i sprawdz czy sie sztanga przesunie i sama nie wroci tylko czy nedzie stala w miejscu dopoki nie cofniesz tloka strzykawki. Aby auto dzialalo to wszystkie wezyki musza byc na miescu i byc cale bez najmniejszych dziurek. (Ten od egr gdy odpinamy nalezy zaslepic ale to jest istotne gdy turbo jest sterowane pdcisnieniem jak w afn a nie tak jak tutaj w 1z)
-
Prawidłowa kompresja AFN, jaka być powinna?
Mozliwe ze nowe pierscienie jeszcze dobrze nie "siadly" ale cos malo troche. Ostatnio jak sprawdzalem avg to mial po 30 (320 tys przelotu) a moje stare a4 przy 400k mialo po 28
-
Sprzęgło ślizga sie na 4 i 5 biegu a na innych biegach nie
Pewnie odpowietrzal wysprzeglik
-
Drgania budy,kierownicy.
Na bank zamienniki i to pewnie jakies tanie. Stad drgania
-
Po wymianie Turbo w 1.9 TDI 115KM samochód dymi
Ten mechanik to jakis idiota. Do silnikow z pompowtryskami jedynie pelny syntetyk. Jak nie chcecie wymienic w niedlugim czasie pompek to radze wymienic olej. Jesli jest katalizator to mozliwe ze juz nigdy sie to nie wykopci. Albo potrzebujecie dlugiej trasy z wysoka predkoscia
-
Wtryski
kompletne: AHY - 074 130 201 K (KX), sterujacy - 074 130 202 R (RX) AXG - 074 130 201 T, sterujący - 074 130 204 C
-
Wtryskiem 216 ktoś pomoże?
Bez ustawienia kata wtrysku i dawki oraz korekty softu bedziesz mial co najwyzej chmure dymu za soba.
-
B5 1,8t quattro w 6ciu biegach?
Nie wychodzily. Skrzynia pasuje od s4 ale wymaga przerobek. Mozna ja zaadaptowac takze do fwd jak zablokuje sie torsen
-
Lekko szarpie w czasie jazdy
Wiec u ciebie lezy pompa. Mi pomogla wymiana wtrysku sterujacego. Szarpania ustaly. Ale u mnie blad byl 27-10
-
AFN gtb22 240ps i 440NM
W sumie wodzu dobrze wyszlo. Bedzie jakas rada na przyszlosc dla innych:-)