Treść opublikowana przez Mozgu
-
mocarny AVF
słowo mocarny jest troche na wyrost, do sa duzo mocarniejsze
-
A4 B7 1.8t na HYBRYDZIE (290KM i 380nm) by Gregor10
bo ten kolega Marcin4x4 to gdzie sie nie pojawi tam sie przypierdala. Spodziewalem sie go tutaj od samego pojawienia sie postu i czekalem do czego sie przyczepi Gratki wyniku
-
Dymienie na szaro.
wg mnie raczej ma po prostu wyrobiona końcówke.
-
Wymiana uszczelek pokrywy zaworów
przede wszystkim dobrze wyczyścić i odtłuścić. a pozniej nie dokręcać zbyt mocno bo jeśli dokręcisz mocniej uszczelka sie zagniecie i bedzie puszczało. ps uważaj na odme bo jeśli rurka to zamiennik to przy odginaniu lubi sie ułamać przy bloku
-
Dymienie na szaro.
Te korekcje sa czysto teoretyczne. i pokazuja roznice miedzy tym wtryskiem a wtryskiem sterujacym, który wyglada że on właśnie leży bo skoro 2 byly robione i maja dokładnie taka sama odchyłkę miedzy nimi a sterujacym wiec to chyba w nim jest problem.
-
Auto nie ma mocy, odcina turbine
mozesz wywalić, nie jest to potrzebne. Mozesz to wszystko wypierdzielić i założyć flansze zamiast całego EGR, chłodnice tez, na kolektorze wydechowym zaślepke z 4-5mm blachy wyciąć uszczelnic i dokręcić. jak bedziesz to wszystko kombinował to wymienić kolektor na taki z awx. Ja zaworek EGR wywaliłem całkiem i w podcisnieniu pomilknąłem, wywalilem trójnik i wstawiłem zamiast niego tekalan i podcisnienie dociera tylko do n75. Wiec mozesz spokojnie zrobić tak samo, prawdopodobnie moze vi wywalac blad z egr ale jak podjedziesz to kogos kumatszego to ci ogarnie i wylaczy w programie
-
Zbieznosc.
to robi różnice ze masz quattro bo w osce nie ma za bardzo cos ustawiac. jest ci potrzebne cos takiego: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=%C5%9ARUBA+MIMO%C5%9ARODOWA+TYLNEGO+WAHACZA+QUATTRO+AUDI+A4&bmatch=base-relevance-popul-uni-1-1-0408 Mozesz zadzwonic do sprzedawcy zeby ci dał konkretne do ciebie na 100%. ja u siebie ustawiałem zbierzność po wymianie tulejek w której ta śruba jest. Wyglądała na zardzewiałą ale audi to audi i nawet stare śruby sie odkręcaja bez problemu i nie wymieniałem jej i ma sie dobrze. Pamietaj ze musisz kupić śrube mimośrodowa i wyżłobionym rowkiem i podkładkę mimośrodowa i ząbkiem i nakrętke
-
Ciśnienie w kolektorze dolotowym
silnik rozgrzany do 90C -dynamiczne(3 bieg, od 1000obr do 4000obr z pedałem w podłodze): -statyczne i Basic Settings po 20 sek zapisz i wrzuc na vaglog, mozesz linki wrzucic tu lub do dzialu diagnostyka
-
Auto nie ma mocy, odcina turbine
sprzwdz na początek wszystkie wezyki od podcisnien. ostatnio jeden mi pekl i bylo to samo. to najczęstsza przyczyna tym bardziej ze zaczales kombinować z EGR i pomijaniem go. wiec moze nie jest odpowiednio zaslepiony wezyk.
-
Wymiana rozrządu i części eksploatacyjnych
Ja wymienialem bo mi ciekla. Zalozylem rouville i jezdze juz 60tys i jest ok. Wymienialem ostatnio pasek (znowu, ale tym razem zapobiegawczo) i nie miala luzow lekko sie kreci wiec mysle ze jest ok. Co jest dziwne bo na forum koledzy sie smiali ze pompy rouville ciekna juz na polkach w intercarsie:)
-
[A4 AFN] Wyciek paliwa z pompy wtryskowej
Z moich informacji wynika ze mozna na trepku polegac
-
Po wymianie silnika muł i kopci + dziwne odgłosy
Ale podpiąć kompa mozesz i sprawdzic na BS kąt wtrysku jak bedzie rozrząd przestawiony to bedzie 0 albo jakaś duża liczba
-
Po wymianie silnika muł i kopci + dziwne odgłosy
Wiec najpierw zlikwiduj nieszczelność. Możesz tez jeszcze raz na spokojnie sprawdzić kąt wtrysku i rozrząd bo raz kolega sobie zle ustawił o jeden przy wymianie i było podobne. Można też przepływomierz sprawdzić, tzn podmienić jak masz od kogo bo jesli prawie nie da sie jechac to ciężko bedzie jakiegos loga zrobić. Jeśli masz kabel sprawdz czy nie ma jakiegos błędu co do wtrysków to jeśli długo leżały to moga sie nie otwierać na drugim ciśnieniu. i na wolnych bedzie ok a mocy nie bedzie
-
skrzynia s4 b5 do 1.8t bez montarzu quattro
dobra dwa pierwsze sa takie same ale juz np 6 bieg w 1.8 to 29:35=0,829 a w 2.5 to 23:41=0.561 a w 2.4 to 27:37=0.730 ekspertem nie jestem ale różnice sa spore. A juz miałem u siebie przypadki gdzie przyjezdzali ludzie ze skrzyniami od benzyny w dieselu i to była jakaś porażka
-
AFN gtb22 240ps i 440NM
Mysle ze moze wpaść pomysl z tym co C4NC3R zamontował czyli GTD2260 ale to juz prawdziwa rzeźba a nie mogłem znaleść za dużo o modyfikacjach z ta turbina. Doczytałem właśnie watek ze tak ślizgało sie sprzęgło. Ale coś mi sie wydaje że kolega nie powiedział ostatniego słowa z moca Ciekawe co myślą ci co twierdzą że dół od afn odlatuje po 200+ skoro dół od 1z wytrzymuje aktualnie 240km (afn ma chyba deko mocniejsze panewki). Fakt że nikt nie wie jak długo ale do odważnych świat należy. Ale wg mnie to tylko dowód na to że jak ktoś z głowa stroi auto to wytrzymuje a jak bez głowy a jeszcze nie dba o auto należycie to i po samej mapie korby ida bokiem albo pekaja tłoki Jacktdi99 graty za projekt
-
AFN gtb22 240ps i 440NM
to zrobisz swap sprzęgła na 240, bo na wzmnocnionym chyba nie da rady jezdzic na codzień
-
skrzynia s4 b5 do 1.8t bez montarzu quattro
przy skrzyni od diesela w benzynie to obrotomierz bedzie zamykał na 6 biegu przy 400km/h przełożenie bedzie bardzo duże i może na wyższych biegach wg nie przyśpieszać a na 6 moze nawet zwalniać. chyba ze kolega ma z 300km+
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Czy śruby do docisku podejda od dwumasu do sztywnego? bo przyszło mi koło bez śrub wiec potrzebuje te do przykrecenia do wału (już zamówione) oraz do dokręcenia docisku i tu nie wiem jakie maja być konretnie, zamach sztywny kupiłem od a4 b5 AHU śruby od docisku chce wziąć od dwumasu afn
-
Nowe sprzęgło AFN ile zniesie?
Szlif czego? docisku czy zamachu? bo dzisiaj przyszło do mnie koło i oczywiscie jest troche pordzewiałe i przed założeniem chciałbym je delikanie "zabielic" tzn splanować pare setnych zeby powierzchnia była idealnie gładka, ale z tym chyba nie mozna przesadzać bo jak za bardzo sie zdejmie to chyba osłabia sprzęgło?
-
Ubytek oleju
Kolego zrób tak: 1.Umyj silnik 2. Pojeździj i szukaj wycieku od góry, bo to ze np miska jest mokra nie znaczy ze z niej cieknie, bo moze cieknie z pokrywy zaworów, lub tego separatora oleju na pokrywie czy z tej rurki która idzie od niego do rury która jest miedzy filtrem powietrza a turbo, co tez kwalifikuje ten separator do wymiany, bo ze zdjęcia wyglada ze on sporo za duzo puszcza. 3.wg mnie to i tak cieknie z pokrywy zaworów po głowicy na kolektory itd, a dym leci bo na bank kolektor wydechowy jest w oleju i sie na nim pali Dopiero zauważylem ze ci ten mechanik zaslepił ta rure do turbo.... bez sensu a ta od separatora gdzie? tak sobie leży? Teraz to bedziesz slady zostawiał... Chociaż puść to w dół i w jakaś butelkę, jak bedzie zbierał sie w niej olej (a bedzie pewnie dość szybko) to Kup takie cos i wywmien powinno sporo pomoc http://allegro.pl/separator-odma-oleju-zawor-audi-vw-028129101d-i6090177330.html#thumb/1 I twdy odslep ta rure i złącz tak jak było fabrycznie
-
AFN gtb22 240ps i 440NM
Cos czuje ze wodz niedlugo wyskoczy z jakas turbina od scani czy mana:)
-
skrzynia s4 b5 do 1.8t bez montarzu quattro
To musisz samemu zaryzykowc i sie przekonac czy to zda egzamin lub poczekac na kogos kto dokladnie zna ta skrzynie i czy zblokowanie torsena nie bedzie mialo jakiegos nikorzystnego wplywu na nia
-
skrzynia s4 b5 do 1.8t bez montarzu quattro
A jak bys mial naped na przod i zdemontowal jedna poloske to bys ruszyl? Normalne ze sie nie da. Cale obroty ida na wyjscie na wal bo obraca sie to bez oporu. Gdybys to zblokowal to bys ruszyl. Ale bez sensu
-
dziwne dźwięki
Gdzie ty teraz miales -15 ? Trzymales samochod w zamrażarce?
-
Biegi nie wchodzą, a po szarpnięciu wchodzą ?
Daj znac. Bardzo duzo osob ma problem z drzeniem na kierownicy