Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia s4 b5 do 1.8t bez montarzu quattro


franekd4

Rekomendowane odpowiedzi

panowie posiadam skrzynie z s4 i montuje ja do 1.8t tylko na przedni napęd(buda jest bez q) i mam problem ze na wrzuconym biegu nie rusza.jak to jest w Q - po rozlaczeniu tylnego wału/dyfra auto nie ruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bys mial naped na przod i zdemontowal jedna poloske to bys ruszyl? Normalne ze sie nie da. Cale obroty ida na wyjscie na wal bo obraca sie to bez oporu. Gdybys to zblokowal to bys ruszyl. Ale bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bys mial naped na przod i zdemontowal jedna poloske to bys ruszyl? Normalne ze sie nie da. Cale obroty ida na wyjscie na wal bo obraca sie to bez oporu. Gdybys to zblokowal to bys ruszyl. Ale bez sensu

tak myslalem ale nie bylem pewny bo pierwszy raz montuje skrzynie z quattro do oski...

zeby ta skrzynia dzialala w napedzie na przod trzeba zblokowac torsen -po przez np zespawanie

sens jest bo to buda fwd a chce miec 6 biegow

Edytowane przez franekd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz samemu zaryzykowc i sie przekonac czy to zda egzamin lub poczekac na kogos kto dokladnie zna ta skrzynie i czy zblokowanie torsena nie bedzie mialo jakiegos nikorzystnego wplywu na nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było kupić z jakiegoś 2.5tdi 6biegowego w fwd? Pierwsze trzy przełożenia zazwyczaj sobie porównywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy skrzyni od diesela w benzynie to obrotomierz bedzie zamykał na 6 biegu przy 400km/h

przełożenie bedzie bardzo duże i może na wyższych biegach wg nie przyśpieszać a na 6 moze nawet zwalniać. chyba ze kolega ma z 300km+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było kupić z jakiegoś 2.5tdi 6biegowego w fwd? Pierwsze trzy przełożenia zazwyczaj sobie porównywalne

raczej dwa pierwsze biegi sa takie sme, zobacz przelozenia skrzyni z 2,5tdi 6 bieg

cos bede kombinowal zeby to ruszylo z miejsca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dwa pierwsze sa takie same ale juz np 6 bieg w 1.8 to 29:35=0,829 a w 2.5 to 23:41=0.561 a w 2.4 to 27:37=0.730 ekspertem nie jestem ale różnice sa spore. A juz miałem u siebie przypadki gdzie przyjezdzali ludzie ze skrzyniami od benzyny w dieselu i to była jakaś porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy przełożenia są podobne jeśli pamiętam mniejsza o większość. U siebie nie patrze na to bo zależało mi na dłuższej skrzyni, moc będzie inna zaspokajając ciekawskich :decayed: Daj znać co tam wyrezałeś u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu zespawanie torsena pomoglo

orientuje sie ktos czy skrzynia z s4 b5 manualna polaczona jest flansza/dystansem z silnikiem 2,7bit przymierzam sie zalozyc podobna skrzynie do 2.8 30v

Edytowane przez franekd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...