Treść opublikowana przez Mozgu
-
Niskie ciśnienie doładowania
Pasek od wspomagania to raczej jest wielorowkowy i nie ma zabków. i na bank sie go nie ustawia. Jego sie tylko zakłada a napina go ten cholerny napinacz (którego z całego serca nienawidze bo juz 2 raz wymieniłem i to na ruville a pasek conitech a po 9 mies znowu widać ze jest troche krzywo i pasek piszczy) sprawdzenie wtrysków 10-20zl/szt zalezy gdzie
-
Problemy z silnikiem i grzaniem i chłodzeniem
jest kilka możliwości. Sam czujnik jest ciekawy moze byc cos z nim nie tak i np badzie podawał na kompa ze silnik ma jakąś wyzsza temp niz w rzeczywistosci i to moze powodować problem z odpalaniem, lub cofające sie paliwo. Jeśli dolny waż jest zimny to dobrze bo znaczy to ze termostat trzyma. Skoro wiatraz zbytnio zapierdziela przy tej temp to oznacza ze wiskoza do wymiany. Na zimnym silniku powinna sie lekko krecic i mogłyś ja zatrzymać palcami jesli bedzie sprawna, jesli nie to jest niestety uszkozona. Temperature przy mrozach samemu mozesz sobie zbijać ogrzewaniem i dlatego temp spada, lub czujnik zle pokazuje mozesz sobie sprawdzic co podaje na klimatroniku na kalalach 49 i 51. z 49 podaje temp na blat
-
Świece żarowe 1.9 Tdi
Powtarzam się ale ok. Podskocz do jakiegoś tunera i ci to ogarnie. Jeśli nie chcesz chipa to moga ci przestawić tylko mape na rozruchu, ale namawiam na wirusa TDI jeśli jest "letnie" to moze tak miec, wtedy swiece nie grzeja a pompa i wtryski oraz kompresja odbiega znacznie od tego co było fabrycznie nowe, a dawki masz takie jak byly 18 lat temu wiec korekta i problem zniknie. Jeśli mi nie wierzysz napisz bezposrednio do magików od wirusów z forum
-
zapowietrza sie przy niższych temperaturach
Polecam od razu wymienić też filter paliwa i zaworek w filtrze. Te 2 gumki co sa na króćcu zaworka który wchodzi w filter jeżeli sa przyszczypane lub po prostu stare i zagniecione moga cos takiego powodować. Mozesz tez wyciągnąć smoka z baku i wyczyścić sito bo po wielu latach to rożne rzeczy sie znajduje w baku. Jeśli nie to to praktycznie zostaną węże paliwowe. Normalne ze nasila sie to na mrozie bo guma jest twardsza bardziej "tępa" i od tego robią sie nieszczelności. Sprawdz tez poprawność zamocowania wężyków paiwowych do pompy i filtra bo jak będą luźno na filtrze to bedzie zasysało powietrze. Ropa nie bedzie sie sączyć bo w układzie jest "podcisnienie"
-
Problem z turbo 19 afn
Kolego jeśli mógłbyś to uzupełnij profil bo zaraz moderator cie upomni. Przyczynami moga być np lejace wtryski i np jakies kombinacje "typu powebox" czy inny opornik na pompie gdzie leje paliwo jak szalone przy malej ilosci powietrza i tez ci zawali. napisz cos wiecej, jak sie auto sprawuje, czy kopci nawet po wyczyszczeniu turbo itp itd
-
AJM, nowy termostat, płyn, nie chce się nagrzać do 90st.
Oslona pod silnik duzo daje. Nie tylko szybciej sie grzeje ale tez wycisza auto. A poza tym troche chroni miske olejowa. Wiec polecam zalozyc:) natomiast noe masz sie bardzo czym przejmowac. Wczoraj w nocy temp u mnie -15 jezdze z ustawieniem ogrzewania na AUTO i 21 stopni. Osiagniecie 90 zajelo mi 16km. I jak dojechalem i czekalem na kolege to w ciagu 2 min spadla mi temp do 70. Bo wystudza ogrzewanie i to wg mnie normalne w klekotach.
-
AJM, nowy termostat, płyn, nie chce się nagrzać do 90st.
Mój ma to samo. jak jest -10 to studzi się na postoju. Przyczynia sie u mnie do tego tez ze mam zaślepiony EGR. Przed zaslepieniem szybciej sie grzał i raczej temp nie spadała. tzn nie az tak jak teraz. i termostat tez dobrze trzyma, wąż zimny. Ale za bardzo sie tym nie przejmuje
-
Spadek mocy AJM
jeśli jest cos nie tak z zaworkiem to prawdopodbnie jego wina. jeśli masz n75 z filterkiem i nie ma plastiku od niego to pewnie jest zabrudzony i stad ten problem. n75 powinien byc przykrecony na 2 nakrętki. Możli tez ze jak sobie latał bezwładnie to jakis wężyk uszkodzony
-
Świece żarowe 1.9 Tdi
w aucie kolegi iskrzyły świece, ale jedna była zapsuta, miala jakies zwarcie. Dobra metoda jest sprawdzania natężenia, tak jak kolega wyzej pisał. jesli auto pali byle jak gdy jest "letnie" to szukałbym przyczyny w pompie, lub wtryskach. Podjedz do jakiegos tunera w 5 minut ci ogarnie. zachęcam od razu do zrobienia programu
-
Niskie ciśnienie doładowania
Ale kolega ma 1Z i tam nie ma zmiennej geometrii. i jesli ty masz ten silnik co w opisie i nie zmieniales suszarki to tez nie mialo ci sie co zapiec tzn nie ma kierownic
-
Niskie ciśnienie doładowania
Zawsze mozesz sobie takie cos wstawic. http://allegro.pl/audi-a4-a6-vw-passat-b5-superb-1-9-tdi-katalizator-i5845638453.html
-
Wymiana głośników w przednich drzwiach, na jakie?
Moje standardowe głośniczki odmówiły współpracy (pierdzą) więc tak jak w temacie, na jakie głośniczki wymienic? Jakie tam sa wymiary i ewentualnie co mozna zmodzić zeby wsadzić cos większego? w standardowe miejsca, jakies ramki, dystanse? cena nie gra za bardzo roli Z góry dzięki za pomoc
-
Wymiana silnika AHU
otwory prawdopodobnie beda, tylko moga byc bez gwintu. tak mialem jak zakladalismy silnik z golfa do t4. Ogolnie tam trzeba bylo jeszcze miske zmienic i smoka bo lezal w inna strone w golfie a w inna w t4. to moze byc podobnie. otwory idzie nagwintowac. ale stopniowo 3 narzynkami bo inaczej sie przegrzewaja i krusza
-
Turbina do silnika AHH
Moze zle sztanga wyregulowana i dlatego nie moze zbic cisnienia.
-
Uszkodzone wtryski po demontazu
to jest akurat raczej bzdura. Wtryski mozna uszkodzic mechanicznie podczas wyciagania bo w niektórych samochodach naprawde nie chca wychodzic. Tak jak we wspomnianym sprinterze ostatnio "wyciagalem" z 2.7 CDI. Meczarni nie da sie opisac. Ważne zeby ustawic dobrze wtryski zeby otwieraly sie przy odpowienim cisnieniu i oczywiscie pompa tez musi tyle dac. i wymiana podkładek pod wtryskami.
-
Niskie ciśnienie doładowania
sprawdzic nie zaszkodzi jak wezmie od kogos na podmianke. Albo opornik wstawi chociaz na chwile i sprawdzi czy bedzie lepiej.
-
Niskie ciśnienie doładowania
wtryski nie maja tu nic do tego. Jak by mial male cisnienie to by nie rozpylalo, uto nie chcialo by odpalac i kopcilo. Moze przepływomierz? Jezli jest walniety i podaje mala wartosc to malo paliwa podaje i nie ma co rozpedzic turba
-
Gwiżdżąca Turbina w 1z (AFF)
Tak jak koledzy pisali. Polacz bezposrednio z dolotu do gruszki. Ogolnie to w dolocie na wolnych obrotach nie ma cisnienia i nie ma co dmuchac. cisnienie w dolocie ktore otwiera klapke WG osiaga sie pod obciazniem czyli w trakcie jakzy dopiero okolo 2000 obrotow w góre. na luzie jak dasz gazu to moze troszke cos dmuchnie. ale malo co. schemat twoj to cos takiego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e50add4cbaacaef.html
-
Cieknie paliwo z pompy wtryskowej 1.9 TDI z1
kolego co ty mowisz... pompe to ja wyjmuje max 30 minut. wcale nie trzeba przodu rozbierac... założenie zajmuje okolo 45 minut bo trzeba sie idealnie do rozrzadu przylozyc i kazda śrubkę sprawdzić. zwłaszcza przewody do wtrysków trzeba przykładać bo jak nie dopchniesz tych "grzybków" przy dokrecaniu to je przyszczypnie i lubi cieknąć. jak bedziesz zaczynał to ustaw sobie 0 na kole zamachowym i zapunktuj pompe zebys mial mniej wiecej chociaz odniesienie jaki kat wtrysku. Jak bedziesz odkrecal kolo zebate na pompie to załóż klucz oczkowy i stuknij młotkiem. bo jak bedziesz ciagnal to sie bedzie obracalo a nie odkrecalo. I to poluzuj najpierw zanim poluzujesz napicznacz rozrzadu. Problematyczna tez jest ta plastikowa srubka na środku osłony rozrzadu. Reszta jest prosta
-
Krztuszenie się przy odpalaniu AFN
ciety z metra. jakis paliwo odporny
-
AFN buczenie z dolotu, 1500-1800 obr/min
seryjnie w AHU była dwumasa, zmieniałeś?
-
Olej w układzie chlodzenia
Czesto chlodniczka oleju takie cuda robi
-
Wymiana pompy ABS na pompe o innych numerach
odgrzewam kotleta, czy moge założyć do mojej pompy steownik z innej? jak tak to o jakich numerach. zaoszczedzilo by to cyrków z odpowietrzaniem
-
[A4 B5] Świecę żarowe - kontrolka od razu gaśnie
Z praca tych swiec idzie duzo zaleznosci. Zwlaszcza od temp. Czasem nie grzeja wg czasem 1 2 lub 3. Mam to samo w ajm. Raczej nie musza byc ori. Ja mam beru i jest git. Nie musza sie nagrzewac w sek tak jak te w glowicy.
-
Problem z układem chłodzenia. 1,9TDI AFN 110KM
Do tego rozrzad da sie zrobic bez zdjecia przodu. Wyglada na termostat. A co do ogrzewania to czesto nagrzewnice sie zapychaja.