Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Po czyszczeniu EGR brak mocy AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z doładowaniem. Zaczeło się po czyszczeniu EGR i kolektora dolotowego (założyłem nowe uszczelki). Po krótkiej jeździe okazało się że auto nie ma mocy i zapala się na desce check engine. Komputer wypluł 2 błędy:

19586 - EGR System: Regulation Range Exceeded
P3130 - 35-10 - - - Intermittent
17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation
P1556 - 35-00 -

Wymieniłem wszystkie przewody podciśnieniowe, uszczelniłem króciec na pompie vacum + nowa uszczelka pod nią, wymieniony króciec w grodzi, sprawdziłem VCDSem zaworki N18 i N75 - oba wyglądają na sprawne bo czuć jak zawory sie otwierają, zamykają, miałem dziurę w membranie siłownika egr lecz po wymiane na sprawny nie ma poprawy.

Gdy od początku kręce silnik powyżej 3 tys obr, turbo działa, z kolei gdy chce ostro przyspieszyć z 2 tys obrotów np na 3 biegu wpada w tryb awaryjny.

Ostatnia możliwość wg mnie to zapieczone kierownice VNT w pozycji max doładowanią lub vacum jest już liche i nie daje należytego podciśnienia bo pedał hamulca po 3-4 naciśnięciach twardnieje.

Mam log gupy 11, może to coś wniesie. Jeśli potrzeba w sobotę zrobię komplet logów.

http://vaglog.rtnet.pl/log_187877.html

Opublikowano

Dobrze wszystko podłączyłeś ?

Opublikowano

Turbo nie dmucha!

Przy wymienie wężyków istotne są długości ale to nie jest twoim problemem.

Przejrzyj układ podciśnienia czy nie pomyliłeś podłączeń, czy jest szczelny.

Sprawdz dolot poczynając od turbiny po EGR

Sprawdz działanie sztangi na turbinie

Generalnie problemu bym upatrywał w samej turbinie bądź jej sterowaniu

Jeśli upatrując zależność pomiędzy dwoma błędami to problem leży w obu zaworkach sterujących - albo źle podpięte albo problemy z podciśnieniem.

Edytowane przez adadur

Opublikowano
  • Autor

Węże podciśnienia wymieniałem po kolei czyli wypinałem stary i zastępywałem go nowym także jest podłączone po staremu gdy wszystko było ok. Gdy włączę BS w grupie 011 to stanga stoi nieruchomo, ale gdy ruszam nią ręcznie ruch jest odpowiedni (ok 2cm). Rozbierałem kolektor ponownie, bo myślałem że uszczelke założyłem odwrotnie, ale nie da się tego źle złożyć. Jedyne co może być nieszczelne to doprowadzenie spalin do egr bo tam dałem stare uszczelki.

Opublikowano

Węże podciśnienia wymieniałem po kolei czyli wypinałem stary i zastępywałem go nowym także jest podłączone po staremu gdy wszystko było ok. Gdy włączę BS w grupie 011 to stanga stoi nieruchomo, ale gdy ruszam nią ręcznie ruch jest odpowiedni (ok 2cm). Rozbierałem kolektor ponownie, bo myślałem że uszczelke założyłem odwrotnie, ale nie da się tego źle złożyć. Jedyne co może być nieszczelne to doprowadzenie spalin do egr bo tam dałem stare uszczelki.

W BS 0011 sztanga ma się co jakiś czas przesterowywać. Zapodaj BS011 zdejmij wężyk na gruszcze turbo i przyłóż palucha do wężyka - ocenisz czy tam pojawia się podciśnienie, jak nie kolejny w kolejce jest N75

Edytowane przez adadur

Opublikowano
  • Autor

Tak wiem, że sztanga ma chodzić cyklicznie góra/dół ale tego nie robi. Sprawdzę czy w tym wężyku jest podciśnienie i dam znać. Tylko nie jestem pewien czy to wina zaworu skoro powyżej 3 tys turbo pompuje w miarę dobrze co widać w drugim logu. Chciałem podmienić nawet na próbę N18 z N75 ale niestety w tym silniku wtyczki zrobione są tak że nie da.

Opublikowano

Tak wiem, że sztanga ma chodzić cyklicznie góra/dół ale tego nie robi. Sprawdzę czy w tym wężyku jest podciśnienie i dam znać. Tylko nie jestem pewien czy to wina zaworu skoro powyżej 3 tys turbo pompuje w miarę dobrze co widać w drugim logu. Chciałem podmienić nawet na próbę N18 z N75 ale niestety w tym silniku wtyczki zrobione są tak że nie da.

Na logach turbo leży i kwiczy...

2 kolumna to żądanie a 3 to odpowiedź, która jak widać jest żadna

Opublikowano
  • Autor

Zgadza się, ale w pierwszym logu. Niżej jest drugi i tam widać że w okolicach 3 tys zaczyna się coś dziać.

Opublikowano

Weź schemat w łape i spr wszystko 3 razy. Wąż od n75 jest gdzieś wypięty, albo ten od sterowania n18. Sam to przerabiałem w swoim AJM-je

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.