Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy to napinacz łańcucha?


rysiu2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ponieważ dziś zauważyłem ze z silnika wydobywa się dziwny dźwięk. Dźwięk wydobywa się z tyłu silnika tak jak by napinacz łańcucha proszę o pomoc

Edytowane przez rysiu2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za mało szczegółów. Nagraj filmik wrzuć na youtube i wklej link. Teraz każdy ma kamerę w telefonie (ja nie :grin: ). Podczas kręcenia staraj się obskoczyć silnik z różnych stron i odległości. Czasem ciężko uchwycić żądany dźwięk na nagraniu.

Sam możesz też zwalić pokrywę zaworów i sprawdzić czy znaki na wałkach się nie rozjechały z powodu rozciągniętego łańcucha albo źle działającego napinacza. Looknij też na ślizgi. Jeśli mają głębokie wżery po łańcuchu napinacz wek. Dwa razy już robiłem motor gdzie wszystko było ok ale niestety ślizgi się rozleciały i katastrofa gotowa.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Ty nie jeździj na razie tym autem. Zwal koniecznie pokrywę zaworów. Te dźwięki nie są z napinacza (chyba , że jakoś ekstremalnie się uszkodził). Musisz sprawdzić ustawienie walków i najlepiej ciśnienie oliwy. Te dwie rzeczy koniecznie. Przy okazji ustawienie rozrządu tez nie zaszkodzi. W jakich okolicznościach zaczęło cykać? Z dnia nadzień? Przy jakimś incydencie może?

Te wszystkie rzeczy łatwo zrobić na podwórku i sobie poradzisz nawet jeśli nie dłubiesz za dużo. Nie licząc oczywiście ciśnienia oleju bo do tego musisz mieć manometr jakiś.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się wydaje ze z dnia na dzień bo dziś odpaliłem auto i własnie dziś usłyszałem ze taki dźwięk wydaje wcześniej nic takiego nie słyszałem


dodam jeszcze ze zjada mi olej prawdopodobnie i to raczej sporo ostatnio wlewałem 0,5L na niecałe 300km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego dźwięku ocieraniem. Cholernie głośno. Masz okazje zrobić mini przegląd silnika. Działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się ze nie było prawie oleju dolałem i wszystko gra nie spodziewałem się tego bo niedawno dolewałem 0,5L oleju dziś odkręcałem świece był olej ale niewielka ilość ale była

dodam ze olej było widać w przy cewkach zapłonowych w tych zagłębieniach co są wokół cewek wiec uszczelka pokrywy zaworów do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Erling albo reinz i daj na to silikonu bo te pokrywy do super równych nie należą. U mnie ciekła nowa uszczelka. Silikon na to i jest spokój.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...