Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AUDI A4 1.9 TDI 130 - problem z pompowtryskami?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Panowie, proszę o pomoc w diagnozie.

Autko kopci na biało. Błąd w VCDS był odnośnie dwóch wtryskiwaczy, ale jaki to bladego pojęcia nie mam, bo jeszcze do mnie autko nie zajechało.

Chłop kupił wtryski o oznaczeniu 038130073AL, wrzucił i dalej d*pa.

Dzisiaj podpiąłem VCDS.

Nie zrobiłem logów, bo było na szybko, ale cyknąłem fotkę.

I tak na pierwszym cylindrze 1.60

Na drugim - 1.13

Na trzecim - 0.05

Czwarty - 0.40

I tak mniej więcej w tych granicach oscylowało.

Grupa 018 wszędzie zero.

Natomiast grupa 023

1 blok plus 5 do plus 10

2 blok -58 do -80

3 blok - 1.0 do + 10

4 blok - 68 do -98

Przy czym 1 cylinder i trzeci to jesgo stare wtryski.

Sprawa wydaje się jasna, wtryski które dołożył, coś jest nie halo. Więc moje pytanie, czy te wtryski (chyba od GOLFA) mogą współpracować z tymi co ma w AUDI? Czy jest to kwestia regulacji czy kompletnie do wyrzucenia?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

P.S. Jak trzeba, porobię logi.

Edytowane przez Ksiadz

Opublikowano

jak wlozyl 2 AL-ki i dwa zostaly stare (seryjne) , to musi dokupic dwie AL-ki , albo dwie seryjne pompki , nie da sie zgrać dwóch różnych rodzajów pompek

oczywiscie pod warunkiem , że dwie seryjne ktore zostały to nie AL-ki , ale zakladam że nie bo w A4 B6 seryjnie ich nie bylo

Edytowane przez spanky

Opublikowano
  • Autor

Czyli pozostaje dokupić dwa pozostałe byle AL i będzie to działać?

Opublikowano

Czyli pozostaje dokupić dwa pozostałe byle AL i będzie to działać?

albo dwa takie same jak seryjne, ktore pozostaly w aucie

p.s oczywiscie bedzie dizalac , pod warunkiem że pompki beda sprawne ;)

Edytowane przez spanky

Opublikowano
  • Autor

Ok. Dziękuję za pomoc. Dwie pompki zakupione. Jutro chyba będą więc zdam sprawozdanie ;-)

Opublikowano

oczywiscie pod 4 AL-ki musi byc korekta w sofcie ...

Opublikowano
  • Autor

Czyli tuner musi zmienić dawki?

Nie będzie to tylko pług.&play?

Opublikowano

nie bedzie, trzeba dopasowac soft pod nowe pompki (AL-ki) ...

Czyli tuner musi zmienić dawki?
Nie będzie to tylko pług.&play?

Opublikowano
  • Autor

Panowie, po wymianie na wszystkie AL-ki wygląda to tak:

9b9b45d63bacd60231f6cf7453093c07.jpg

Telepie nim i troszkę dymi.

Czy to kwestia regulacji samych pompek, czy korekta softu?

Ktokolwiek potwierdzi?

Edytowane przez Ksiadz

Opublikowano

soft, bipy do zrobienia

Opublikowano

soft trzeba zmienić bo go mocno dolewa.

do zmiany softu staraj się jeździć delikatnie

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Spanky za pomoc ;-)

Dostałeś wiadomość ode mnie?

Opublikowano

Dzięki Spanky za pomoc ;-)

Dostałeś wiadomość ode mnie?

Prosze :-)

Dostalem, ze fura juz lata po wymianie pompek i korekcie softu ;-)

Opublikowano
  • Autor

Hehe, to też. Ale pytałem o jeszcze jedno.

Opublikowano

napisz jeszcze raz PW bo pokasowalem wiadomosci ....

Hehe, to też. Ale pytałem o jeszcze jedno.

Edytowane przez spanky

Opublikowano
  • Autor

Luz. Już piszę

Posłanie

Spanky coś Ci chyba skrzynka nawala albo masz masę roboty ;-p

Opublikowano

Mozesz pokazac logi, jak wygladaja te parametry po korekcie ?

Opublikowano
  • Autor

Mogę, ale dopiero po weekendzie, bo nie ma mnie na miejscu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.