Skocz do zawartości
IGNOROWANY

automat/manual skąd różnica


jodela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum oraz jeszcze nowszy w temacie audi ponieważ wcześniej jeździłem tylko bmkami. Od paru dni jestem posiadaczem b6 w 3.0 quattro i ....automacie. Wyszło jak wyszło, szukałem manuala a trafił mi się ładny automat w quattro i stało się. Jednak boli mnie cały czas to, że potężny motor i niezła moc jak na te auto przekłada się na 8.7 sekund (wyczytane na goolge) do setki. Skąd aż tak wielka różnica w porównianiu do manuala? I czy nie da się jakoś w prosty sposób trochę przyspieszyć tej skrzyni :)

Edytowane przez jodela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronic to 5 dłuuugich biegów a manual 6 krótszych, multitronic byłby szybszy ale się psuje i nie uciągnąłby tego zestawu.

Możesz sobie pogrzebać w kodowaniu sterownika skrzyni, wyłączyć dsp, ewentualnie przełączyć na old strategy.

Ja włożyłem kierownicę z łopatkami z b7 i mam wrażenie (może mylne) że w ten sposób zmienia szybciej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem multitronica nie chciałem bo są przerażające opinie o tej skrzyni. Kierownicę mam taką http://tnij.org/kierab6 jednak jeżdząc na trybie S nie czuję różnicy. Szkoda ,że jestt tak duża różnica w przyspieszeniu bo 8,7 to wynik identyczny jak w 1.8t.... a jednak motor i moc zupełnie inne. Nutruje mnie jednak to czy do 200km na godzine miałbym lepsze osiągi niż takie 1.8t czy jednak mimo wszystko również podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na fotce to masz kierownicę z multifunkcją i zmiana biegów. Wiesz co mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie bo we wtorek z kumplem wracając ze spotu scigneliśmy się właśnie do trochę ponad 200 i pomimo że mój tiptronik nie miał pełnej mocy bo brakuje mu sporo do serii to odchodził 170 konnego B7 1.8 T manuala na każdym biegu (oczywiście zmiana biegów u mnie manualna nie na automacie)

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...