Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła długie na 30% mocy jako dzienne.


Przemas1408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kupiłem sobie taki mały bajer, nazywa sie to STEROWNIK ŚWIATEŁ DZIENNYCH (moduł). I mój problem jest taki, że nie wiem jak to podłączyć. Rozebrałem pułkę pod kierownicą i boczek przy podstopnicy i doznałem szoku!!! Zobaczyłem tam tyle kabli, że nie mam pojęcia jak to podpiąć pod instalację. Może ktoś montował już podobny modzik (a montował bo widziałem już nie raz B5 z takimi światłami) Prosze o pmoc, jak to zamontować??? Pozdrawiam.

http://www.directupload.net/file/d/3768/pf92j6cl_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3768/9lleem9u_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3768/48jvedib_jpg.htm

Edytowane przez Przemas1408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poniżej podsyłam ci link do mojego tematu jak robiłem u siebie takowe światełka

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/284578-montaz-modulu-drl/


czarny kolor u ciebie jest od masy, czerwony plus a te żółte do żarówek długich i wszystko podłaczysz tak jak u mnie jest w opisie bo ja wszystko podłączyłem pod kierownicą czyli tak jak ty chciałeś wiec myślę ze bez problemu ci będzie działać

i musisz wiedzieć o tym że po założeniu modułu i jeżdżeniu na światłach drl może ale nie musi palić się lampka na zegarach od świateł długich ta niebieska ale też tylko lekko bedzie się palić ja u siebie to zostawiłem przynajmniej wiem że moduł działa prawidłowo a jak nie chcesz to wystarczy miedzy kabelki żółte a kable od swiateł długich wstawić diode prostowniczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki kolego za opis. Jutro tego niestety nie zrobie bo w pracy jestem, ale pojutrze odrazu biore się do roboty. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co i życzę powodzenia w przeróbkach

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zostawić w ( rezaniu) wiem o co biega. Zaraz się biorę za rezanie :D


Hej. mam teraz mały problem. Mianowicie ta otwarta puszka z bezpiecznikami dotknęła blachy, tym kablem grubym czarnym z żółtym paskiem co wychodzi z tej puszki, i zrobiło małe zwarcie. Bezpieczniki są całe, ale nie działają mi kierunkowskazy, wycieraczki i dmuchawa. Wiesz może gdzie szukać przyczyny? Fakt, to moja głupota bo nie rozłączyłem klemy od aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że nie wiem wszystkie bezpieczniki sprawdzałeś czy są ok. no ja u siebie nie miałem takiego problemu bo robiłem to na odłączonym aku


ale może to być przekaźnik jeszcze nad nogami kierowcy tylko nie wiem dokładnie który rząd ale o ile się nie mylę to numer przekaźnika to 204 jak by mógł ktos potwierdzić jeszcze czy dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki są ok. Podłączyłem ten moduł tak jak opisałeś, ale też nie działa. Może to być spowodowane tą usterką.


Też tak myślałem, ale jak sprawdzić czy jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz podłaczenie modułu jest proste bo 2 kabelki pod kable od świateł długich kolory ci się zgadzały w tej skrzynce z kolorami które były u mnie w skrzynce? i jeden kabelek pod żarówkę postojową no i oczywiście plus i masa nic tudnego musisz sprawdzić czy podczas podłączania nie siadł bezpiecznik w module o ile taki masz dla zabezpieczenia go a jeśli jest ok to może być tak że masz za małe ładowanie i dlatego moduł się nie załączy ale mozna też to podłączyć po stacyjce ale juz nie wiem gdzie i jak się wpiąć bo tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolory do długich były 2 żółte. Tak też myślałem że może po stacyjce, bo kabelek jest tylko tęż nie wiem jak. Moduł bezpiecznika nie miał, ale dałem osobno po czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tej skrzynce kolory kabli zgadzały się z kolorami u mnie nie chodzi o kable od modułu tylko w tej skrzynce. ja u siebie moduł mam zabezpieczony bezpiecznikiem już tak od producenta to gdzieś minimalnie stykłem nie chcący i go spaliło dobrze że właśnie założyłeś bo mogło być i tak że moduł mógł powiedzieć papa z tego co mi sie wydaje to ładowanie aku powinno być min 13,6 aby moduł się włączył to może sprawdź ładowanie. Najlepiej na początek doprowadź do ładu te kierunki i dmuchawę mi sie wydaje że przekaźnik siadł tylko musisz pod pytać który dokładnie bo ja reki uciąć nie dam że to jest ten co pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to spróbowac po stacyjce tylko nie wiem co i jak wiec nie pomogę bo chyba moduł nie jest jakiś zepsuty szkoda że nie pisałeś wcześniej bo tej firmy co ja brałem to dużo użytkowników tego forum brało i działa bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko jest już ok poza jednym mankamentem. Gdy świecą się dzienne i jest włączone radio, to z tyłu w głośnikach słychać irytujący pisk. A jak wyłączę dzienne to pisku nie ma. Wiesz może o co biega? Może te diody o których pisałeś u siebie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz tylko że światła nie mają nic wspólnego z radiem chyba że ten twój moduł jakoś działa tak na radia nie wiem zakłuca fale czy co bo te diody prostownicze są po to aby ta lampka od świateł długich nie paliła się kiedy swiatła drl świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...