Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sygnał otwartych drzwi


krzysztofj5

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kabla, złącza lub pinu w okolicach okablowania z przednich drzwi kierowcy lub w innym miejscu samochodu, na którym będzie sygnał otwartych drzwi kierowcy - najlepiej masa lub +12 V, czyli drzwi zamknięte - nie ma masy (lub brak 12 V), drzwi otwarte - jest masa (lub jest 12 V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sygnały idą po magistrali CAN i nie znajdziesz takiego sygnału tylko od drzwi kierowcy. Natomiast jeżeli może być sygnał z dowolnych drzwi to masz go na kablu brązowo-białym wychodzącym z modułu komfortu.(pin 2 w 12 pinowej czarnej wtyczce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sygnały idą po magistrali CAN i nie znajdziesz takiego sygnału tylko od drzwi kierowcy. Natomiast jeżeli może być sygnał z dowolnych drzwi to masz go na kablu brązowo-białym wychodzącym z modułu komfortu.(pin 2 w 12 pinowej czarnej wtyczce)

Dziękuję za informacje. Bardzo mi pomogłeś. Dobrałem się do 12-pinowej czarnej wtyczki do modułu komfortu i znalazłem kabelek o kolorze brązowo-białym. Kabelek ten był na skrajnym pinie wtyczki, więc mógł to być pin inny niż 2, ale sygnały elektryczne pojawiające się na tym pinie rzeczywiście zmieniały się w zależności od otwarcia/zamknięcia którychkolwiek drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...