Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VAG 00778, 01119, 01486 Pali się kontrolka ABS i Kontrola trakcji


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Audi A4 B7 2006r silnik 2,0 benzyna 130km, skrzynia automat 7 biegowy

Wiec tak wszystko chodziło cacy do czasu połączenia pod vaga i zrobieniu testu wykonawczego podzespołów w ABS ie, po tym zabiegu pali się na liczniku kontrolka ABS i kontrola trakcji. Vag w ABS ie pokazuje błędy 00778,01119,01486. Doczytałem ze nie dokończona jest adaptacja i trzeba pojeździć kręcąc kierownica w prawo w lewo trochę prosto itp. przy prędkości ok 20 km/h i tak zrobiłem co nie przyniosło efektu poza tym ze czasami gasł ABS ale po wciśnięciu hamulca ponownie się zapala.

Czy możne robię coś źle ? Dodam ze nawet jak świeci się kontrolka ABS to fizycznie system ABS działa

Jeszcze jedna informacja ale nie wiem czy może być powiązana z tym problemem, po zakupie tego auta w niemczech wracając do polski zapaliły się na fisie litery oznaczające położenie lewarka zmiany biegów. Od tego momentu mam problem ponieważ auto po nagrzaniu wchodzi w tryb awaryjny(chyba to jest tryb awaryjny) i przestają działać czujniki cofania i światła wstecznego poza tym wszystko chodzi ok. Ale raczej to nic niema wspólnego z kontrolkami ABSu i kontroli trakcji ponieważ problem ze skrzynia jest od dwóch tygodni i tak jeździłem a kontrolki zapaliły się po zrobieniu testu w ABSie

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć niedokończony test elementów wykonawczych nie pozbędziesz się tego do puki nie dokończysz testu na

Ross-Tech masz procedurę jak wyłączyć test. Co do skrzyni to obstawiam uszkodzenie sterownika lub któregoś z czujników w skrzyni

tu masz procedurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek to już widziałem wcześniej i robiłem zgodnie z ta procedura i niestety nie chce zakończyć tego testu. A Jeżeli chodzi o skrzynie to uwalony jest sterownik ale to już będzie ogarnięte gość w Gdyni regeneruje to za 1100 zl z robotą i roczna gwarancją

Edytowane przez darekaudi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeździć do bólu ostatnio walczyłem z takim vw też procedura nie chciała się zakończyć ale za którymś razem ruszyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj pojeździć i bez skutku, ABS czasami gaśnie ale nic po za tym :(


Czy ktoś może mi pomóc z tymi pieprzon.....mi kontrolkami, byłe tym autem w trasie 950km i dalej swieci. Czy można tą adaptacje zakończyć komputerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...