Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sprężynki?


Lolo-Krk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, na przyszły sezon planuje wymienić zawias na coś innego niż gwint, gdyż gwint posiadam obecnie. I stąd moje pytanko, jakie sprężyny polecacie? mam na oku 3 firmy ale nie do konca wiem na którą się zdecydować:

- Eibach

- Supersport

- Vogtland

Obniżenie jakie mnie interesuje to jakieś między -30 a -40 a wiec każda z tych firm ma takie w ofercie. Słyszałem opinie że niekiedy przy sprężynach -40/-40 auto stoi krzywo czy to prawda i trzeba brać 60/40 ?

Dodam że jeżdze na 225/40R18 z felgą 8x18 et35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał kit B12, są tam sprężyny Eibach Pro Kit i amorki Bilstein B8 ale to najdroższy zestaw. Ogólnie polecam abyś wziął cały zestaw, wtedy i sprężyny i amorki są odpowiednio dobrane do siebie.

Odnośnie drugiej części Twojego pytania to po prostu Audi jak jest równo posadzone to wygląda jakby przód był lekko zadarty. Ja przy Eibachu miałem przód pół cm niżej od tyłu, było zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bałem sie żeby przód nie został wysoki a tył poszedł w dół:) co do amorków to masz rację,planowałem wymiane ale jeszcze nie zdecydowałem sie nad firmą, może KONI jeszcze niewiem-pierw zaczynam od sprężyn a potem pod to amorki,wiec jak z tymi sprężynkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekaj jak nie masz kasy i kup cały kit, tzn. sprężyny wraz z dobranymi do tego amorkami. Tak jak wymieniłeś wcześniej każda z tych firm jest godna polecenia, sam zastanawiam się do mojego auta czy nie wrzucić Vogtlanda bo słyszałem dużo dobrych opinii ale akurat na tym nie jeździłem a miałbym porównanie do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to np jak kupujesz cały kit firmy KONI to w pudełku masz sprężyny VOGTLAND-a. W sumie Cały kit VOGTLAND-a to koszt ok 1300-1400 wiec tragedii niema, poszukam trochę opini i się zdecyduje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chybawszystko bedzie lepsze od TA:):) Ale z drugiej strony TA jest dobrym rozwiązaniem jak ktoś chce obniżyć furke budrzetowo i pojezdzic rok może dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie mi pomóc w doborze sprężyn. Zawieszenie 1BA, kategorie to OJH i OYD. Nie wiem jak teraz dobrać sprężynki do tych oznaczeń (jakie powinny być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1BA to nie masz żadnych problemów z doborem, rozumiem że nie chcesz obniżać auta tylko wymienić na nowe, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lesjofors tylko musisz szukać do V-ki, sedana, ośki.


Możesz np. do nich zadzwonić i podać jakie masz auto, ważne aby podać dokładnie silnik i wersję nadwozia.

http://allegro.pl/lesjofors-nowa-przednia-sprezyna-audi-a4-b5-95-01-i4746273597.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...