Skocz do zawartości
IGNOROWANY

moduł haka holowniczego Brink ?


Quattro B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dołożony hak firmy Brink, dzisiaj chciałem go sprawdzić okazało się że nie ma stopu i prawego postoju :( Gniazdo sprawdzone jest w porządku prawdopodobnie wina leży po stronie modułu z tym że nie wiem gdzie go szukać ?

Może ktoś wie gdzie zazwyczaj montuje się taki moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie montowany jest za lewym boczkiem bagażnika a jak hak był dokładany to już nie wiadomo gdzie ktoś wepchnął moduł
Logicznie myśląc powinien też być za boczkiem bagażnika bo tam jest dość dużo miejsca. Możesz lokalizować moduł idąc śladem wiązki od gniazda przyczepy ale bez demontażu boczku bagażnika raczej się nie obejdzie- na szczęście nie ma z tym dużo roboty i na forum w dziale warsztat znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie pomyślałem że za lewym boczkiem, wiązka idzie od spodu do bagażnika ale tam jest zabudowane i nic nie widać :( No cóż trzeba jednak zdemontować boczek. Montowany był u Niemca więc pewnie umieścili go tam gdzie powinien być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem najlogiczniejsze miejsce do zamontowania modułu haka to lewe tylne nadkole za boczkiem bagażnika ale czy u Ciebie tak jest to się nie dowiesz dopóki nie sprawdzisz.
Żeby zdemontować boczek odkręcasz wkręt z tyłu w miejscu gdzie zaczepia się roletę, odkręcasz trzpień o który zaczepia się tylne oparcie, odkręcasz haczyki w podłodze do montowania siatki bagażnika, reszta to już tylko spinki (podajże 5 lub 6) więc ciągniesz boczek i powinien wyskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zdemontowałem lewy boczek i moduł był ale nie udało się go reanimować :( Sygnał prawej pozycji i stopu dochodzi do puszki ale nie wychodzi na gniazdo haka. Będę musiał zakupić jakiś nowy uniwersalny. Myślałem o oryginalnym module 8E0907383 ale za dużo z tym zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z oryginalnym nie ma wcale tak dużo pracy a korzyści są duże. Pokazuje spalone żarówki w przyczepce na fisie w licznikach, odłącza czujniki parkowania z tyłu jak masz podpiętą przyczepkę, odłącza światło przeciwmgielne tylne w aucie jak jedziesz z przyczepką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do tematu o MCE tam jets też schemat instalacji haka- post nr 31

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh/page-2

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...