Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z zamkiem od strony kierowcy


Degnerix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem, dzisiaj zauważyłem że lata klamka i postanowiłem zdjąć tapicerkę i zobaczyć o co chodzi. Po zdjęciu tapicerki w sumie nic takiego nie zauważyłem problemu też mi się nie dało usunąć więc założyłem tapicerkę z powrotem i chciałem zamknąć auto i pójść do domu, przekręcam kluczyk wszystkie drzwi się zamykają oprócz kierowcy. Rygiel idzie kawałek w dół i odbija go z powrotem przez co drzwi nie są wgl zamknięte, gdy przytrzymam rygiel zamek działa poprawnie. Rozebrałem znowu tapicerkę, odczepiłem linkę od klamki i wtedy zamek działał poprawnie nawet nie musiałem trzymać rygla, podpiąłem linkę spowrotem. I zauważyłem też jedna wajcha taka jak idzie do rygla jest odłamana wygląda mi na to że została część odłamana tak jak by od wkładki zamka (raczej tego mechanizmu który jest za wkładką) wie ktoś może o co chodzi ?

Jeszcze Wam cos opisac ?

Pomoże ktoś ?

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie tego elementu. Z tego opisu, wynika że po pierwszym złożeniu tapicerki, źle wpiałeś linkę do klamki, była za bardzo napięta i nie pozwalała na zaryglowanie, automatycznie otwierała drzwi. A jeśli chodzi o to że klamka wewnętrzna ma luz - lata tak na kilka mm(do4-5maks) to znaczy że pękła sprężynka na trzpieniu klamki. Łatwo to sprawdzić - odczep linkę od klamki i zobacz czy nie zaczyna latać luzem, jeśli jest na swoim miejscu, a po odciągnięciu sprężynuje i wraca z powrotem to jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, cos blokowalo rygiel nawet nie wiem do konca co. Docisnelem go i zaskoczyl ;)

Wysłane z mojego PMP5870C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...