Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak odpowietrzyć V6?


Łysy79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Potrzebuję informacji jak prawidłowo odpowetrzyć silinik 2.6 V6.Po wymianie silnika nie mogę go odpowietrzyć,tem dochodzi do 90st i wywala ze zbiorniczka wodę,głowice po planowaniu,nowe uszczel i śruby,badałem też czy nie ma CO2 w układzie i nie ma czyli blok cały.Podejżewam że jest zapowietrzony,jest jeszcze mankament o którym piszę w innym poście.Nie działa dmuchawa.Czy do odpowietrzenia musi ona działać?Na wężu do nagrzewnicy jest tylko dziurka nie ma śruby do odpowietrzania jak w nekturych modelach.

Wdzięczny będę za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Potrzebuję informacji jak prawidłowo odpowetrzyć silinik 2.6 V6.Po wymianie silnika nie mogę go odpowietrzyć,tem dochodzi do 90st i wywala ze zbiorniczka wodę,głowice po planowaniu,nowe uszczel i śruby,badałem też czy nie ma CO2 w układzie i nie ma czyli blok cały.Podejżewam że jest zapowietrzony,jest jeszcze mankament o którym piszę w innym poście.Nie działa dmuchawa.Czy do odpowietrzenia musi ona działać?Na wężu do nagrzewnicy jest tylko dziurka nie ma śruby do odpowietrzania jak w nekturych modelach.

Wdzięczny będę za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam

i właśnie tą dziurką się odpowietrza, stojąc przodem do samochodu zsuń lewy wąż od nagrzewnicy tak żeby z tej dziurki leciało powietrze i czekaj aż będzie leciał sam płyn

ogólnie V-ka słabo się odpowietrza, mi czasem całkowicie odpowietrzał się po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij waz zapal auto pocieknie troche z niego to wsadz go z powrotem nie zakrecajac opaski i poczekaj chwile poczym jak beda cieple weze powoli sciagaj go uwazaj zeby sie nei popazyc i musi ci wyleciec cieply plyn ja tak robie i zawsze jest ok. Nawet tesciowi pokazałem lat 42 i zrobil ostatnio;p . Atermostat sprawdz bo nawet nowy moze byc zdupiony:) .Odnosnie dmuchawy lepiej aby dzialała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. No tak,termostat.W tych nerwach wyleciał mi z głowy.łatwo do niego się dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hohoho musisz zdjac obudowe rozrzadu z lewej glowicy :) rozrzadu nie rozpinaj tam masz 2-3 srubki (klucz 10) zdejmij weza idacego do obudowy termostatu od chlodnicy i manewruj obudowa tak zeby Ci pasek nie spadł:D mi sie udalo bez sciagania przodu i rozpinania rozrzadu:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką interwencje :) to ładne zadanie mam,jak znajdę chwilę to może za tydzień się wezmę :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...