Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Głośniki przód 300-500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, zmieniłem radio na nie ori i się okazało, że przednie głośniki nie dają rady, pierdzą przy większym basie, czy polecicie mi coś ze średniej półki, tak aby całkowity koszt był między 300-500 zł, będę słuchał głównie rapu i radia, nie jestem audiofilem ale słuchawkom z tesco mówię NIE :)

Nie będę się bawił w rezanie bo nie mam czasu więc chyba tylko 13 w chodzą w grę,moje radio to Pioneer FH-X720BT co sądzicie o tym:

http://allegro.pl/powerbass-glosniki-audi-a4-b5-1994-2001-nokia-bose-i4811402689.html

http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk130-audi-a4-b5-bose-nokia-i4775492906.html

http://allegro.pl/promocja-13-cm-powerbass-s-5c-wysylka-gratis-i4805709360.html

Opublikowano

Serwus a wzmak będzie wkładany czy na samym radiu ma drzeć jak tak to nie przesadzaj z nie wiadomo jakimi bo Radio ma strzelam RMS 4x13W więc głośniki które efektywnie zagrają to max 40W RMS.

Z ww wybrałbym PB choć do 500zł są dobre Focal'e i mega Raindbow'y niby głupia 13-ka ale uwierz że byś się zdziwił !

Opublikowano
  • Autor

Na razie same radio, ale z czasem pewnie wzmak, radio ma niby RMS 4x50W, zobaczymy, chciałbym 16 ale nie mam czasu nawet dobrze radia podłączyc a gdzie bawić się w rezanie boczków, ciekawe czy w warsztacie podjęliby się takiej zabawy

Opublikowano

jak chcesz żeby to zagrało dobrze to bez wygłuszenia i zamknięcia przestrzeni w drzwiach sie nie obejdzie. Bez rezania co byś tam do boczka nie przykręcił to będzie przeciętnie :)

Opublikowano

No to co misiek napisał to podstawa czyli wygłuszenie ale z tematu wynika że chcesz tylko zastąpić ori 13-ki. To że na radiu pisze 4x50W to tylko marketing gwarantuje Ci że nie ma opcji żeby miało więcej niż 16W na kanał.

Dla przykładu jedna z moich alpinek niby 4x60W ma rzeczywiście 4x27W !!!

Opublikowano

No to co misiek napisał to podstawa czyli wygłuszenie ale z tematu wynika że chcesz tylko zastąpić ori 13-ki. To że na radiu pisze 4x50W to tylko marketing gwarantuje Ci że nie ma opcji żeby miało więcej niż 16W na kanał.

Dla przykładu jedna z moich alpinek niby 4x60W ma rzeczywiście 4x27W !!!

to i tak dużo, aż ciężko uwierzyć :)

Opublikowano
  • Autor

Chcę zastąpić 13 bo trochę za bardzo pierdzą a na wygłuszenie, dystanse i 16 nie mam za bardzo funduszy i czasu, czyli wychodzi na to, że na razie kupić lepiej tańsze 13 i odłożyć coś na wzmaka, wygłuszenie drzwi i lepsze głośniki

Opublikowano

Więc jeśli to ma być na "chwilę" i uleczyć stare to zmień np; na te:

http://allegro.pl/dystanse-glosniki-audi-a4-alpine-sxe-1325s-13cm-i4761874370.html - i tu zostawiasz stare tweetery lub odseparowany jeszcze za sensowny grosz - http://allegro.pl/alpine-spg-13cs-system-max-power-250w-13cm-i4796583775.html

Polepszysz dźwięk bez wątpienia (na cuda nie licz) ale ustrzeże Cie to przed wydaniem niepotrzebnych kilku stówek, które w efekcie i tak nie dadzą większego rezultatu.


UPS jakoś tak się klikło :) 4x17W

misiek95 - słuszna uwaga

Opublikowano

I jak kolego, które głośniki wsadziłeś i jak to teraz gra?

Opublikowano
  • Autor

Na razie wpadło parę innych wydatków, i głośniki zostawiłem na wiosnę, po zmianie radia dałem tylko Fader bardziej na tył ale to też nie jest to i utwierdziłem się w przekonaniu,że głośniki to muszą być na przodzie i porządne czyli 16

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, wrzucam podobne pytanie do tego tematu żeby nowego nie tworzyć i nie śmiecić.

[A4 b5 AVANT 99']

Zepsuł mi się głośnik. Radio mam oryginalne i nie mam zamiaru narazie zmieniać. Czy jest sens kupować nowe,lepsze(mocniejsze:)) głośniki? Czy przy starym radiu nie ma to sensu i lepiej kupić używkę oryginalną?

Opublikowano
  • Autor

Jeśli obecna jakość dźwięku Cię zadowala to możesz szukać oryginalnych, pytanie tylko czy jest sens zakładać 15 letnie głośniki a jeśli jest to jakie są szanse znaleźć je w dobrym stanie. Nie napisałeś też o jaki głośnik chodzi

Opublikowano

Jeśli obecna jakość dźwięku Cię zadowala to możesz szukać oryginalnych, pytanie tylko czy jest sens zakładać 15 letnie głośniki a jeśli jest to jakie są szanse znaleźć je w dobrym stanie. Nie napisałeś też o jaki głośnik chodzi

o jaki głośnik chodzi

przedni woofer 130 mm (blaupunkt kod: 8DO 035 411A) na allegro kosztuja 50 zł. Pytanie w sumie powinno brzmieć czy seryjne radio pociągnie lepsze głośniki.

czy jest sens zakładać 15 letnie głośniki

drugi głośnik gra dobrze...

a jeśli jest to jakie są szanse znaleźć je w dobrym stanie

tu akurat racja, niby 50 zł to mało, ale drugi zepsuty mi nie potrzebny:)

Ps. Dużo zabawy ze zmianą radia?

Opublikowano
  • Autor

Jak chcesz zrobić tanim kosztem to daj ogłoszenie w dziale kupię i tam raczej sprawny głosik dostaniesz i będziesz zadowolony, z tego co czytałem to nowe dobre głośniki powinny grac trochę lepiej pod ori radiem bez wzmaka, co do zmiany radia to zabawy dużo nie jest ale trzeba się odpowiednio przygotować w materiały aby później nie było problemów(jakiś adapter, ramka)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam radio alpine cda 117ri oraz wzmaka crunch gti 4150 jakie glosniki moglbym montowac do przodu by nie bylo duzo roboty?

Opublikowano

Do jakich pieniędzy głośnik i jaki 13 czy 16 bo z drugimi troszkę więcej zabawy.

Jeśli 13 to startowałbym od tych miałem wiem jak grają :)http://allegro.pl/audi-a3-a4-audio-system-m130-mdf-carbon-wroclaw-i5019579401.htmllub http://allegro.pl/glosniki-morel-maximo-5-glosniki-135mm-fv-radom-i4972724761.html

Edytowane przez kam2

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Raczej mysle o 13 bo z wiekszymi jest wiecej roboty

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.