Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Felgi 17" Ronal Avus (7,5J ET45) z S4 do A4


PaniczWayne

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Posiadam A4 B5 2.4 quattro FL na oryginalych felgach 15" 6J ET45 (słoneczka), chciałbym jednak na lato kupić większe felgi aby poprawić prowadzenie się samochodu i stabilność przy większych prędkościach oraz w zakrętach. Myślałem o rozmiarze 17" (napewno nie większe) i myślę od dłuższego czasu o felgach ronal avus 17" 7,5 cala ET45 montowanych fabrycznie w S4 B5 (bo są z ,,epoki'' i wizualnie mi się podobają). Pytanie mam czy podane felgi wejdą do zwykłego A4 bez dystansów? Jeśli dystanse są wymagane (wolałbym ich uniknąć) to jakie?

Wiem że wspomniane felgi są zdecydowanie cięższe od oryginalnych 15stek, dlatego chciałem zapytać, czy to dobry pomysł zakładać takie felgi z takim ET? Z czym się będzie to wiązało z punktu widzenia eksploatacji i prowadzenia samochodu?

--EDIT--

Studiując stronę http://www.original-felgen.com/ zauważyłem że obie felgi mają takie samo ET (45mm) różnią się jednak szerokością (6 cali vs 7.5 cala) czyli są 38mm szersze. Wstawiając to w kalkulatory ET w internecie wychodzi na to że większa felga będzie sięgać 19mm wgłąb nadkola. Czy 19mm to dużo? Czy nie spowoduje to obcierania o sprężyny/amortyzatory/etc?

Edytowane przez PaniczWayne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny podejsc bez problemu :) a jezeli nie to dasz 10 mm dystansu wtedy samochód bedzie ładniej wyglądal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej b6 mam fele z s8 avusy 18stki z et 48 i wszystko bangla. dalem dystans na tyl 20mm z flansza i bardzo fajnie wyglada. Nic nie czepia na et48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...