Skocz do zawartości

PaniczWayne

Pasjonat - Nowicjusz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PaniczWayne

  1. Ja osobiście jeszcze nie miałem okazji się do tego zabrać ale w najbliższym miesiącu przy okazji wymiany oleju zlecę inspekcje i ew. wymianę tego regulatora to dam znać
  2. Generalnie to dwa z tych Avusów jak wspomniałem są do prostowania. Ale wciąż jako całość z Bridgestone potenza 001 na fabrycznym zawieszeniu 1BE prowadziły się fatalnie, więc rzuciłem je w kąt i kupiłem ori 16stki 5 ramienne z nowymi letnimi Continentalami ContiPremiumContact 5 205/55 i spalanie wyraźnie spadło do 11L i zamulenia ani problemów z prowadzeniem też nie ma. Jednie wibruje powyżej 130km/h ale myślę kwesta geometrii i wyważenia...
  3. A swoją drogą to jak powinna być dopuszczana prawidłowa temepratura? Czy 98~ stopni z obu czujników temperatury (G2 i G62) to powinna być niepokojaca temperatura?
  4. Jak tylko odzyskam samochód to sprawdzę ten czujnik temperatury. Miałem wymieniany termostat rok temu bo nie dogrzewał, ale ten czujnik nie był ruszany. W następnej kolejności tą pompę i regulator jeśli nie pomoże. UPDATE: Zakupiłem kabel i podpiąłem VCDS Lite. Oba czujniki temperatury wskazują poprawnie identyczne wskazania od zimnego silnika do 98 stopni (plus minus stopień) po nagrzaniu. Wygląda na to że to nie czujnik :/ Mam natomiast inny trop. Zostawiłem samochód po nagrzaniu na chwilę do ostygnięcia. Spróbowałem go odpalić po krótkiej przerwie - efekt ? Kręcił na 200rpm i po chwili zgasł. (później oczywiście zapalił) Tym razem jednak w logach pokazał się błąd, i to taki którego wcześniej nie widziałem. Mianowicie : 17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer Co wygląda zupełnie innego rodzaju usterkę... Wygląda na to że mój kluczyk w jakimś stopniu nie dogaduje się z immobilizerem albo ECU... W przeszłości zdażało mi się widzidzieć w błędy o kluczykach ( że sygnał słaby czy jakoś tak...) ale myślałem że to poprostu bateryjka w kluczyku szwankuje ale oblokowywanie samochodu z kluczyka zawsze działało poprawnie więc nie interweniowałem. Zna ktoś może ten błąd?
  5. Dzięki za podpowiedź, ja do tych elementów nie zaglądałem i coś czuję że to może być jedna z głównych przyczyn. PS. Czym skutują krzywe felgi? Na wyważaniu okazało się że dwie z nich są do prostowania. Z tego co ja zanotowałem po przesiadce z seryjnych 15" 195/65 to ogromny wzrost spalania z 11 litrów do 15-16 oraz przymulenie samochodu. Ktoś przechodził takie historie z felgami? Dodam tylko że te Avusy II są bardzo ciężkie.
  6. To ja zapytam tak. Co polecacie z opon w rozmiarze 205/50/R17 na lato? Wiem że to dość nietypowy rozmiar ale obecne 225/45 fatalnie niosą w koleinach. Raczej z górnej półki, powiedzmy do 5 stów za sztukę Głównie do jazdy po suchym. Do B5 Q. Jakieś Continentale, bridgestone'y?
  7. Mhm. Może w takim razie również zainwestuję w zmianę sprężyn i amorów. Co polecacie z opon z górnej półki w 205/50/17 w takim razie? Bo to raczej mało popularny rozmiar. Raczej do jazdy na suchym. Continentale ContiSportContact 5 ? Bridgestone'y Potenzy? Kolega widzę na Nankangach jeździ, jakieś przemyślenia?
  8. Hmmm... No nie powiem, wyglada kozacko i brzmi bardzo rozsądnie. Jak ci się w takim setupie jeździ? Jak prowadzenie samochodu przy gwałtowniejszych zakretach? Nie czujesz żadnej gumowatosci na kierownicy? Zmienialeś coś może w zawieszeniu?
  9. Ale do tego trzeby bylo pewnie innych, węższych felg prawda? 205/50 na 7.5J raczej nie wejdzie...
  10. Bardzo ciekawe co piszesz. Wiesz może jak sprawdzić odczyty tych czujników? Jakimś kablem i vag comem? Rozumiem że oba czujniki powinny wskazywać podobne wartości w sytuacji zapłonu po takim godzinym postoju?
  11. Hej. Kupiłem niedawno zestaw Avusów II z S4 B5 (17x7.5J) z używanymi oponami 225/45/R17 Bridgestone'a na lato. Przesiadłem się z standardowych 15"x6J z zimowymi oponami. Zrobiłem nimi pierwszą krótką trasę (200km) i to co mnie zaskoczyło to fatalne prowadzenie. Felgi są bardzo ciężkie (12.8 kg jedna) i szersze niż poprzednie 195tki. Pomijając ich niewyważenie (biją jak diabli przy 130~), to fatalnie się prowadzą w koleinach, koła same skręcają kierownicą i jest uczucie jakby wspomaganie nie dawało rady z opanowaniem skręcania ( na 15" reagował bardzo natychmiastowo na ruchy kierownicą ). Dojeżdzanie do świateł często kończy się powolnym i samowolnym ruchem kierownicy i kół w innym kierunku niż prosto. Dodam tylko że zawieszenie to 1BE i zasadniczo jadąc 100km/h mogę bujać samochodem i pasażerami kręcąc kierownicą lekko w lewo i w prawo jadąc cały czas prosto. Żeby było jasne, nie ucierpiał praktycznie komfort (tłuczenie/dziury/studzienki) natomiast prowadzenie stało się gumowate, ociężałe i nieprzewidywalne. Czy 225 w A4 B5 to za dużo dla pewnego prowadzenia? Czy może Jest to luz na drążkach albo niewydolny układ kierowniczy/wspomagania? Po doświadczeniach z tą felgą, skłaniam się do kupna 16" i 205tek - jesteście w stanie polecić jakieś ładnie wyglądające felgi 17" i ewentualne opony na których auto dalej dobrze by się prowadziło?
  12. Dzwoniłem do nich wcześniej, ale nie podejmują się napraw do Audi. Nie mają części do tego i nie chcą niczego polecać. Potrafią sprawdzić wał i go ewentualnie wyważyć, ale sami się napraw przegubów itp się nie podejmą. Potrzebuję żeby ktoś się zajął tematem szarpania i stuków kompleksowo, czy to wału czy tylnego mostu. Póki co udało mi się umówić z Karolem z Raszyna, w nim pokładam swoje nadzieje ;-)
  13. Witam. Szukam warsztatu/mechanika który kompleksowo zajmie się tematem naprawy/regeneracji/wymiany wału napędowego w mojej A4 B5 Quattro. Wiem że to trudny temat, ciężko znaleźć odpowiednie części, wyważyć potem wał, generalnie zrobić tak, żeby nie było gorzej niż wcześniej. Macie kogoś kto zna się w temacie ? Naprawdę nikt nie ma w wawie nikogo godnego polecenia?
  14. Witam. Mam dziwne obawy przy odpalaniu samochodu w dość nietypowej sytuacji. Na zimno, np po całej nocy samochód odpala jak marzenie, zakręci raz dwa i zapala żwawo, równo pracuje itp. Po zgaszeniu i zapaleniu ponownym również, po nagrzaniu też. Problem pojawia się gdy po rozgrzaniu silnika zostawieniu na godzinę-dwie wyłączonego (np w czasie zakupów gdzieś na mieście) i spróbuje odpalić. Dość długo wtedy kręci, z półtora sekundy, i wskakuje na niskie obroty rzędu 300, żeby zaraz wejść na 600-700, generalnie widać że ciężko startuje, a za samochodem z wydechu czuć niedopaloną benzyną. Ponowne zgaszenia i zapalenia w takiej sytuacji zadziałają już bezproblemowo. Co to może być? Świece i przewody WN wymienione rok temu, cewka tydzień temu, żadnych błędów w logach. Świece Denso, samochód bez gazu.
  15. No dobra, skoro tak polecacie to ja również w takim razie chciałbym skorzystać z usług pana Karola. W jaki sposób mogę się z nim skontaktować?
  16. Pozwolę podłączyć się do tematu. Również szukam godnego polecenia warsztatu najlepiej w Warszawie (preferowane okolice mokotowa) do wymiany koła dwumasowego i sprzęgła. Do tego pewnie elementy tylnego zawieszenia, może poduszki. Sumarycznie grubsza naprawa więc wolałbym kogoś kto nie spartoli roboty, rzeczy takie jak olej czy klocki mogę sobie u pierwszego lepszego mechanika zrobić. Dwumas i sprzęgło będę posiadał własne (nówki z intercarsu). Co polecacie?
  17. Hej Posiadam A4 B5 2.4 quattro FL na oryginalych felgach 15" 6J ET45 (słoneczka), chciałbym jednak na lato kupić większe felgi aby poprawić prowadzenie się samochodu i stabilność przy większych prędkościach oraz w zakrętach. Myślałem o rozmiarze 17" (napewno nie większe) i myślę od dłuższego czasu o felgach ronal avus 17" 7,5 cala ET45 montowanych fabrycznie w S4 B5 (bo są z ,,epoki'' i wizualnie mi się podobają). Pytanie mam czy podane felgi wejdą do zwykłego A4 bez dystansów? Jeśli dystanse są wymagane (wolałbym ich uniknąć) to jakie? Wiem że wspomniane felgi są zdecydowanie cięższe od oryginalnych 15stek, dlatego chciałem zapytać, czy to dobry pomysł zakładać takie felgi z takim ET? Z czym się będzie to wiązało z punktu widzenia eksploatacji i prowadzenia samochodu? --EDIT-- Studiując stronę http://www.original-felgen.com/ zauważyłem że obie felgi mają takie samo ET (45mm) różnią się jednak szerokością (6 cali vs 7.5 cala) czyli są 38mm szersze. Wstawiając to w kalkulatory ET w internecie wychodzi na to że większa felga będzie sięgać 19mm wgłąb nadkola. Czy 19mm to dużo? Czy nie spowoduje to obcierania o sprężyny/amortyzatory/etc?
  18. Cześć wszystkim Jestem z Warszawy i od roku posiadam Audi A4 B5 2.4 quattro. Z auta jestem bardzo zadowolony, mam nadzieję że spotkamy się niedługo na jakimś spocie ;-) Panicz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...